« strana 216 »

Chobotnice - Samá ruka samá noha

rubrika: Pel-mel


Pro dnešek jsem z hlubin zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona vylovil jeden velmi neobyčejný exemplář, přičemž valná část informací, jimiž tento exemplář bude doprovázen, by se dala zařadit do erotického šuplíku. Doufám, že samci lidského druhu si z tohoto exempláře nevezmou příklad; zároveň se však domnívám, že některé samice lidského druhu po erotických schopnostech tohoto exempláře bez jakéhokoli zaváhání a neprodleně zatouží.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Umělá nekalorická sladidla

rubrika: Populárně naučný koutek


Při mém dalším víkendovém nájezdu do knihkupectví Academia se mi do rukou dostalo pokračování Doby jedové od Anny Strunecké a Jiřího Patočky, i když přispěvatelů k této části je více. V předmluvě se dva hlavní autoři zmiňují o tom, že se po vydání Doby jedové na jejich hlavu snesly i mnohé kritické připomínky, z nichž některé se kupříkladu ohrazovaly proti škodlivosti aspartamu (Nebezpečný aspartam I a II) či jiných "éček". S něčím takovým jsem se na internetu taky setkal, mimo jiné i s odporem proti škodlivosti glutamátu. Zajímavé je, že když se podívám na obal českých potravinových výrobků, glutamát tam skoro vždycky najdu, u německých či rakouských ne. Proč? Pojďme se teď podívat, jak na útoky proti škodlivosti aspartamu autoři ve druhém díle Doby jedové zareagovali.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Mr. Blue

rubrika: English Corner


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Telekineze, poltergeist a plazma II

rubrika: Pel-mel


Druhá část bude věnována už jenom plazmatu. V této souvislosti bych chtěl upozornit, že fyzikální plazma, ionizovaný plyn, je rodu středního, zatímco biologické plazma, krevní plazma, je rodu ženského. To fyzikální se skloňuje stejně jako třeba téma, dogma nebo kóma, tj. bez plazmatu či v plazmatu stejně jako bez tématu, dogmatu či v kómatu, zatímco v biologii se všechno odehrává bez plazmy či v plazmě. Zaznamenal jsem, že autor níže uvedeného zdroje v tom občas měl tak trochu hokej. Ale to se stává, obzvláště když uvážíme, že v prvním pádu je to v obou případech to i ta plazma; důležité však jsou informace, myšlenky, dedukce atd.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 22         


Telekineze, poltergeist a plazma I

rubrika: Pel-mel


Po nějaké době se opět vracím ke knížce od Karla Wágnera, z níž se tady naposledy objevili Magnetičtí lidé. Dnešní pojednání je z kapitoly Kde (ne)zůstává rozum stát. Nejdříve se podíváme na akustické jevy, jež doprovází telekinezi, a potom se na scéně znovu objeví plazma (Spontánní samovznícení člověka a plazmoidy).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


PŠM

rubrika: Pel-mel


PŠM je zkratka, jež v dobách takzvaného totáče ve vojenském kolektivu znamenala "politické školení mužstva". Zajímavé je, že se to netýkalo "ženstva"; tedy ono se to týkalo, ale ženy vojenského střihu se přitom musely tvářit, že jsou muži, samozřejmě také vojenského střihu. Něčemu takovému, jako je politické školení, jsem se tady na Čertovi vyhýbal jako čert kříži. Tedy, ne že by něco tu a tam neprosáklo, ale něco takového, k čemu jsem se odhodlal dnes, zde ještě nebylo viděno ani pod mikroskopem. Citlivější jedince upozorňuji, aby už dále nečetli a ve volných chvílích si radši přeříkali třeba Popeleční preludium. Jak se říká mezi prostým lidem: "bude to hustý".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  212  213  214  215    216    217  218  219  220 . . . . . . . . . .  410  411  412  413  414   »