« strana 221 »

Menší andělé potřetí

rubrika: Povídání


V prvním pátečním jurodivém povídání Menší andělé podruhé jsem slíbil, že s pomocí babičky Armandy Iškuat osvobodím Willa Scheidmanna, kolektivně zplozeného vnuka babiček, takových stařen-šamanek, jenž měl za úkol obnovit světovou revoluci a znovu uvést v život staronový sen o rovnostářské utopii. Will Scheidmann však své poslání zradil a znovu nastolil nenáviděné kapitalistické zřízení, za což byl svými rodičkami přivázán ke kůlu a odsouzen k smrti zastřelením (podrobnosti tohoto procesu viz Menší andělé). Svůj trest však oddaloval vyprávěním narátů. Dnes se tedy podíváme na to, až kam se mu to podařilo oddálit:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Jacek Yerka, malíř snů

rubrika: Prezentační koutek


Tato prezentace je určena všem milovníkům surrealismu. Autorem obrazů je Jacek Yerka, polský surrealista, který je znám jako malíř fantastických krajin, jako malíř snů! Jacek Yerka se narodil v roce 1952 v malém městečku v severním Polsku. Vystudoval fakultu výtvarného umění na univerzitě Mikuláše Koperníka v Toruni se specializací na grafiku. Maluje krajiny, místa svého dětství, každodenní předměty a fantastické bytosti. Přivádí nás ke snění, k přemýšlení, k fascinaci imaginárními ostrovy Země. Barvy kombinuje jako kouzelník. Jeho práce byly vystavovány v Polsku, Německu, Monaku, Francii a Spojených státech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


V pavučině sítí - v říši náhody III

rubrika: Populárně naučný koutek


Každý z nás je součástí jednoho velkého propojeného shluku, celosvětové sociální sítě, z níž nikdo nemůže uniknout. Neznáme všechny lidi na planetě, ale je jisté, že v této lidské pavučině existuje spojnice mezi každými dvěma z nás. Podobně existuje cesta mezi každými dvěma neurony v našem mozku, mezi každými dvěma firmami na světě, mezi každými dvěma chemickými sloučeninami v našem těle. Jak bylo v předchozí části V pavučině sítí - v říši náhody II řečeno, Paul Erdős a Alfréd Rényi došli k závěru, že stačí jedna vazba na jeden uzel, a všichni můžeme být spojeni.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Když jsi smutná

rubrika: Vinárna U Čerta


Když jsi smutná, vylov svoje vzpomínky a vydej se na kluziště.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Ospalenka

rubrika: Pohádky


Bylo jednou jedno děvče a kromě toho, že bylo princeznou, bylo také velkým spáčem. A tak jí říkali Ospalenka.

Ospalenka spala furt.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


One Misty Moisty Morning

rubrika: Vinárna U Čerta


Náhle jsem si opět vzpomněl na britskou folk-rockovou kapelu Steeleye Span, jejíž písničky jsem objevil někdy v osmdesátých letech minulého století.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Čas

rubrika: Povídání


Na počátku tohoto týdne, na jehož konci se ponořím do hlubin šumavských lesů, bych si zde dovolil zcela neprofesionálně zafilosofovat o jistém pojmu, fyzikální veličině zvané čas.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  217  218  219  220    221    222  223  224  225 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »