« strana 224 »

Má tři nejoblíbenější zvířata

rubrika: Pel-mel


Je tady sobotní sanitarium a mě napadlo, že jsem už nějakou dobu nenahlédl do knížky Martina Cohena, která se zabývá zajímavými hrátkami s myslí. Tak tady je další z nich, při níž se pomocí představivosti můžete pokusit zjistit alespoň něco o tom, jak funguje vaše podvědomé myšlení. Na první pohled se zdá, že bude stačit vyjmenovat tři nejoblíbenější zvířata. Abyste ale z toho testu vytěžili co nejvíc, na papír si také zapište, proč jsou to právě ona. Až to budete mít, otevřete si celý článek a přečtěte si, jak to funguje.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Vítejte v hotelu Nekonečno

rubrika: Pel-mel


Před skoro dvěma lety jsem na Neviditelného čerta přišel s povzbudivou informací, že si zrovna čtu knížku od Johna D. Barrowa, která se příznačně nazývá Kniha o nekonečnu (viz Dum spiro, spero). Zrovna jsem se učil dýchat, ale už jsem si to namířil přímo do nekonečna a zároveň jsem prohlásil, že až budu na konci knížky o nekonečnu, dám vědět. Všechno se však vyvíjí jinak, než jak si to plánujeme, tu knížku jsem někam zahrabal a až téměř po dvou rocích jsem na ni zase narazil. Zaujala mě kapitola, která se jmenuje Vítejte v hotelu Nekonečno, takže vás s ní trochu seznámím, přičemž do toho budu různě a podnětně zasahovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Postbiologická inteligence V - Kvantové počítače a kvantová mysl

rubrika: Astronomický koutek


Nadešel čas, abych zde konečně uzavřel postbiologickou inteligenci (viz předchozí Postbiologická inteligence IV - ATS). Jak vám jistě napověděl nadpis, na závěr vytáhnu trumfové eso - ne z rukávu, ale z knížky od Paula Daviese - totiž kvantovou fyziku. V mém případě se jedná o moji nejdůležitější zbraň, kterou vytáhnu vždycky, když jsem zahnán do kouta a můj protivník mě uzemní tou nejkrutější otázkou, kterou znám. Ta otázka zhruba zní: "Co plánuješ na dnešní odpoledne (večer, zítřek, pozítřek atd.)?" Reaguji na to tak, že se entangluji, což lidově znamená, že všechny varianty, které přicházejí v úvahu, zašmodrchám do kvantového klubíčka, tj. že všechny varianty, včetně jejich nejrůznějších kombinací, přicházejí v úvahu a pravděpodobnost každé z nich se neustále mění v závislosti na prostoročasových kvantových fluktuacích. Nechme však legrace, předávám slovo Paulu Daviesovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Pavouk

rubrika: Pel-mel


Cyrila a Metoděje spolu s Mistrem Janem z Husi máme za sebou, a červenec spolu s létem se zvolna začínají ubírat ke svým vrcholům. Přemýšlím o tom, kam se vypravím, kterými lesy se budu procházet, abych se pokochal letní jurodivostí, a kde si zaplavu na znak, abych se mohl v poklidu dívat na obláčky klidně plující po modré letní obloze. Teď si však do rukou beru zde již profláknutou knížku o zvířátkách od Johna Lloyda a Johna Mitchinsona, abych se zapletl do pavoučích sítí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vězení pro anděly

rubrika: Povídání


Byl jednou jeden anděl, a ten měl hezká křídla. Když chtěl, zamával jimi a letěl. Vznášel se v oblacích a z výšky hleděl na pitvorné hračky na povrchu zemském. Anděl pitvornosti - The Angel of the Odd.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Svobodní zednáři

rubrika: Pel-mel


Podle Roberta Langdona se do organizace, kterou známe pod názvem Řád svobodných zednářů, uchýlili někteří ilumináti v době, kdy byli ze strany církve vystaveni pronásledování. Langdon se též zmiňuje, že touto podvratnou cestou se do svobodného zednářství propašovaly cíle, které ilumináti sledovali, například zničení katolické církve. Abychom pochopili, jak se tento nápad mohl do Andělů a démonů dostat, je nutné se s bratrstvem svobodných zednářů seznámit podrobněji.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


O mužích a ženách

rubrika: Pel-mel


Byly doby, a není to tak dávno, kdy jsem tento den nazýval dnem sanitárním. Tenkrát, a není to tak dávno, vše běželo podle nějakého plánu, jehož smysl jsem sice tušil jen velmi mlhavě, většinou jsem se tím však vůbec nezabýval. Zkrátka hezky to běželo podle předem vyhloubených časoprostorových drážek. No a teď stojím na hladké, lehce zkřivené ploše, a nevím kudy kam.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  220  221  222  223    224    225  226  227  228 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »