« strana 225 »

Probuzení mystéria

rubrika: Filosofický koutek


Ve svém oblíbeném knihkupectví Academia jsem narazil na pozoruhodnou knížku, která se zabývá "novou alchymií vědy a ducha". Po zběžném přelétnutí jejich stránek jsem dospěl ke dvěma závěrům. Ten první je, že ji zde v prosinci alespoň částečně využiji k uvolnění populárně naučného a filosofického ducha, a druhý je, že by to nemuseli někteří konzervativně materialisticky ladění čtenáři strávit.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Šílenství doby IV

rubrika: Povídání


O šílenství doby jsem tady už referoval třikrát ([I] [II] [III]) a vzhledem k tomu, že toto šílení zvyšuje obrátky z maxima na ultimum, jsem nucen o tomto neskonale odbrzděném procesu opět poreferovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Předvánoční

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Proměna a metamorfóza

rubrika: Poetický koutek


Yorika


Celý článek »

komentářů: 4         


Jíte rádi párky?

rubrika: Pel-mel


Následující receptura na párky koluje po internetu a byla získána od jednoho nejmenovaného pracovníka jisté rakouské firmy, která se zabývá výrobou uzenin na objednávku podle cenových požadavků českých hyper a supermarketů. Výsledný produkt = 100 kg růžovoučkých párečků.

Haros


Celý článek »

komentářů: 5         


Historka s kladivem

rubrika: Pel-mel


Dnešní instruktáž k cestě do nešťastného stavu, který je charakterizován tím, že pravá ruka neví, co dělá levá, započnu věhlasnou historku Paula Watzlawicka, která zove Historka s kladivem. Bude to vcelku krátké a výstižné povídání, na které sedmý den příštího týdne předložím od tohoto skvělého amerického psychologa řadu cvičení, kterak tohoto stavu dosáhnout pokud možno co nejefektivněji:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Sobotní meditace V

rubrika: Filosofický koutek


[I] [II] [III] [IV] [V] [VI] [VII]

Třetí část Přehledu terénu je věnována Vnitřnímu blahu. Pokud jste prošli bránou pokory a nalezli stezku úcty, musíte se ještě zbavit všech emocí a neovladatelných myšlenek, které se ve vás nahromadily na pozadí běžného života, a za pomocí vnitřní hygieny nabýt mentální a emoční rovnováhy:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Cowboy Take Me Away

rubrika: Vinárna U Čerta


Kovboji, vezmi mě pryč.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  221  222  223  224    225    226  227  228  229 . . . . . . . . . .  311  312  313  314  315   »