« strana 237 »

Restaurace Akademie věd

rubrika: Pel-mel


Klasická závodka honosící se názvem restaurace, což je zavádějící, protože zde není obsluha. Nejvýstižnější název je Šlichtárna. Kvalita a chuť jídla závisí zřejmě na dodaných polotovarech a surovinách, a taky jak se co kdy povede. Často se i zadaří a je vidět, že kuchaři když chtějí, tak umí.

Haros


Celý článek »

komentářů: 9         


Státem posvěcená lichva

rubrika: Pel-mel


V současnosti Vám exekutor může vlézt do bytu a vybrat ho bez asistence policie. Ministr spravedlnosti navrhuje, aby se tak mohlo stát i bez svolení soudu. Minulý týden se proti návrhům v exekučním zákoně ohradila Karolína Peake, plus navrhovala další změny, které by exekutorskou činnost upravily ve prospěch práv věřitele a dlužníka. Přes média se jí od pana ministra Pospíšila dostalo poučení, že „Taková kritika od koaliční političky je trošku nepatřičná. Paní vicepremiérka není nadřízená ministra spravedlnosti. O rozsahu novely rozhoduje ministr, paní Peake nemůže říkat, že jí tam něco chybí. Nejsme povinni plnit její pokyny, závazné je vládní prohlášení, postoj premiéra a postoj celé vlády“.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 0         


Mňaučidlo

rubrika: Pohádky


Kdesi daleko, za devíti galaxiemi, devíti černými dírami a devíti bílými mlhovinami žila jedna krásná dívka, princezna andělské krásy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 28         


ÓM - Cesta univerzality IV

rubrika: Filosofický koutek


Prohloubením a rozšířením buddhistické filosofie se objevil velký počet učebních metod, vhodných pro stav každé jednotlivé mysli. A právě tak jako Buddha vedl své žáky k různým stupňům, tak si podržely pozdější školy buddhismu obtížnější aspekty svých nauk, které předpokládaly vyšší úroveň vzdělání pro ty, kteří měli potřebné předběžné znalosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


ÓM - Cesta univerzality III

rubrika: Filosofický koutek


V raném buddhismu existovaly dvě mantrické školy (mantrajány), jižní théravádová a severní sanskrtská. Dokonalý paralelismus manter obou škol spočíval nejen ve zvuku, rytmu a ideji, ale i v jejich zaměření k nejvyšším symbolům, jimiž jsou Buddha, Dharma (učení) a Sangha (mnišská obec). Všechny tyto vlastnosti, včetně zbožného postoje (saddha) a lásky (mettá), z nich vytvářejí mantry v pravém slova smyslu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


ÓM - Cesta univerzality II

rubrika: Filosofický koutek


Tajemství skryté síly zvuku a též jeho vibrace představují klíč k otázkám tvoření samého, i klíč k tvořivým silám, které jsou zahrnuty v podstatě věcí i v jevech života. To vše bylo dobře známé žrecům starých časů, ršiům, kteří žili na svazích Himaláje, magikům Iránu, adeptům Mezopotámie, kněžím starého Egypta a mystikům Řecka - abychom jmenovali pouze ty, kteří zanechali v historii stopy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Panoptikum lásek a hrůz

rubrika: Vinárna U Čerta


Jak se tak koukám kolem sebe i do sebe, tak mám pocit, že se nacházím v panoptiku lásek a hrůz.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


ÓM - Cesta univerzality I

rubrika: Filosofický koutek


Věštec, básník, pěvec a světec, duchovně tvořící a psychicky vnímavý - ti všichni poznávají podstatu ve slově a zvuku. Nepohrdají malým, neboť umějí v malém vidět velké. V jejich ústech se slovo stává mantrou, zvuky a hlásky, které mantru vytvářejí, se stávají nositeli tajných sil. Jejich prostřednictvím viditelné přijímá povahu symbolu, hmatatelné se stává tvůrčím nástrojem ducha a život se stává hlubokým proudem plynoucím z věčnosti do věčnosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  233  234  235  236    237    238  239  240  241 . . . . . . . . . .  306  307  308  309  310   »