« strana 242 »

Nikdy se nevzdávej

rubrika: Pel-mel


Před dvěma měsíci jsem zde psal o tom, jak jsem šel kolem jistého obchodu se zlevněnými knihami, který mě vcucnul do sebe a nasměroval k jednomu stolku, kde jsem okamžitě nalezl knížku o šamanském léčení. Po dvou měsících jsem opět míjel stejnou prodejnu stejně zlevněných knih, a stejně tak mě podobná síla vcucla dovnitř a opět nasměrovala ke stejnému stolku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Zmenšená žena a druhé pohlaví

rubrika: Populárně naučný koutek


Vytiskněte si slovo "mužství" na Amazon.com (což ovšem není na první pohled ten nejvhodnější zdroj) a najdete tisíce odkazů. Čtvrtina z nich jsou z pera žen. Rozpitvávají ubohého muže v rozsahu od ohromujícího The Penis Book: An Owner's Manual (Kniha o penisu: Vlastníkova příručka) od autorky Margaret Goreové až po mrzoutské If Men Could Talk, Here's What They'd Say (Kdyby mohli muži mluvit, co by říkali), a vedou svou od odporného Men and Other Reptiles (Muži a další ještěři) až k botanickému Why Cucambers Are Better than Men (Proč jsou okurky lepší než muži).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Záhada času

rubrika: Populárně naučný koutek


V dubnu 1998 přinesl časopis Illustrierte Wissenschaft zprávu o neobvyklém nálezu. Britský amatérský geolog Alan Dawn objevil téměř kompletní kostru asi tři metry dlouhého masožravého ryboještěra. Skelet zvířete vyhynulého údajně před 150 miliony let neležel v několikametrové hloubce pod zemí, jak by se snad dalo očekávat z geologického a biologického hlediska, nýbrž tak těsně pod povrchem, že některé kosti dokonce čouhaly ven.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Všichni žili ve stejné době

rubrika: Populárně naučný koutek


V oblasti Paluxy River se prakticky nevyskytuje kompaktní hornina o mocnosti několika metrů. Skládá se z velmi mnoha různých, nad sebou uložených vrstev. Ty jsou rozdílně silné a velmi se liší pevností. Lze zde nalézt vrstvy velice tvrdé skály a více či méně zpevněné suti. Vypadají jako cibulové slupky. Všechny horninové vrstvy jsou každopádně od sebe výrazně oddělené, a proto nemohly vzniknout ve stejné době ani příliš pomalu, postupně.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Fosilní kladivo

rubrika: Populárně naučný koutek


V oblasti Paluxy River poblíž Glen Rose (Texas) se už celá desetiletí nacházejí otisky lidských nohou a také bot hned vedle zkamenělých dinousařích šlápot. Kromě toho zde bylo také nalezeno staré zvětralé kladivo se zlomenou násadou, které našla rodina Hahnových v roce 1934 poblíž texaského městečka jménem London. Z fosilního kladiva trčel ze skály pouze konec zlomené násady. Hlava kladiva a dřevěné topůrko byly původně celé obalené pevnou vrstvou vápence.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Viditelná pohádka

rubrika: Pohádky


Tahle pohádka není o princezně, ani o princi, ani o neviditelném čertovi - a možná právě proto je viditelná.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Nový začátek

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proč v ČEZku auta nejezdí na slunce?

rubrika: Pel-mel


ČEZ se chystá vybudovat rozsáhlou síť dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. Chtělo by se říct zaplaťpánbůh za včasné prozření po desetiletí spánku. Jenže nejde o prozření a nikdo se ze snu ještě neprobudil.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  238  239  240  241    242    243  244  245  246 . . . . . . . . . .  302  303  304  305  306   »