« strana 243 »

Únorově daňový fejeton

rubrika: Pel-mel


Existuje nejméně jeden nepříjemný fenomén února, z nějž tuhne úsměv na líci, a tím je blížící se řádný termín pro odevzdání přiznání k dani z příjmů.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 14         


Zvuky ticha a brány jinam IV

rubrika: Pel-mel


V předchozích částech této kapitoly z knížky Chyby v matrix (I, II, III) jsme se seznámili jen s příběhy, jež se odehrály na konkrétním místě, zcela spontánně a pouze jednou, tedy výjimečně. Avšak i v nich nacházíme náznaky toho, že podobné události mohou být vyvolány určitými vnějšími okolnosti. V poslední části se podíváme na dvě místa, kde k časoprostorovému přesunu vědomí dochází opakovaně.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


SETI a život mezi hvězdami II

rubrika: Astronomický koutek


Z pohledu toho, zda planeta může být domovem života, nestačí, že má zhruba tentýž poloměr jako Země. Aby byla vskutku jako "Země", je zapotřebí několika dalších vlastností, které považujeme za zásadní pro biologii. Například musí mít rozumně hustou atmosféru. Pravděpodobně potřebuje také horké nitro, aby vytvářelo magnetické pole odklánějící nebezpečné kosmické záření a také aby uvádělo do pohybu deskovou tektoniku (pohyb kontinentální kůry), což je důležité pro recyklaci chemických sloučenin v prostředí na povrchu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


České moře

rubrika: Poetický koutek


Jiří Žáček


Celý článek »

komentářů: 1         


SETI a život mezi hvězdami I

rubrika: Astronomický koutek


Spekulace o mimozemšťanech nezačaly s radioteleskopy. Před dvěma tisíci pěti lety se prorok Ezechiel procházel podél řeky Chebar v Chaldeji, když tu náhle spatřil zářící vír přicházející od severu, z nějž se vynořily čtyři prapodivné okřídlené bytosti, které měly všechny na pohled "podobu člověka". Tato stvoření doprovázela čtyři létající kola, která se sama blyštěla jako naleštěná mosaz a podél obvodu měla "oči". Nakonec se tato stvoření a kola "vznesla ze země" a odlétla pryč.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


I will always love you

rubrika: Vinárna U Čerta


Whitney Houston

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Nedělní sanitarium - Nebude

rubrika: Pel-mel


Už jsem začínal mít pocit, že jsem zde zavedl novou tradici v podobě nedělního sanitaria. Příliš jsem si fandil a po dlouhém a těžkém duševním trmácení jsem byl nucen uznat, že tuhle káru neutáhnu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  239  240  241  242    243    244  245  246  247 . . . . . . . . . .  353  354  355  356  357   »