« strana 245 »

Jdou po mně jdou

rubrika: Vinárna U Čerta


Nicméně dokud se zpívá, ještě se neumřelo.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kde sídlí vědomí? I

rubrika: Pel-mel


V souvislosti s chybami v matrix a mojí poslední poznámkou o obyvatelích Andamanských ostrovů jsem v knížce Věci mezi nebem a zemí? Všude kolem nás! Luďka Frkala narazil na úvahy, které na to vrhají velmi zajímavý pohled. Tento pohled není až tak úplně originální, některé podobně směřující názory včetně mých vlastních jsem tady už tlumočil a ještě se k tomu vrátím. Dnes bych však bez jakéhokoli zásahu či komentáře přenechal slovo Luďku Frkalovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Z čeho se vyvinuli lidé?

rubrika: Pel-mel


Původně jsem chtěl dnešní nedělní sanitarium vyplnit hlubokomyslnými úvahami o tom, proč jsou někteří lidé schopni předvídat budoucnost, aniž bych k tomu potřeboval matrix, ale čas kráčí mílovými kroky a pro mé duševní rozpoložení v tomto směru nezbyla ani kapka. Byl jsem z toho tak silně rozrušený, že jsem začal přemýšlet, z čeho jsem se vlastně vyvinul. A tu mi do oka padla knížka již několikrát zde použita o všeobecné nevědomosti. A tak se ptám: z čeho jsme se vyvinuli? Nabízím několik možností, zkuste uhádnout, které je ta správná:

a) Z opic
b) Z šimpanzů
c) Z lidoopů
d) Ze zkumavek mimozemšťanů
e) Z dosud neznámého předka nás a lidoopů

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Světová pohoří I - Evropa a Asie

rubrika: Prezentační koutek


Prezentace obsahuje na 40 snímků nejvyšších hor a štítových sopek Evropy a Asie. Namátkou uveďme - Mount Blanc (Francie), Vesuv (Itálie), Etna (Sicílie), Olymp (Řecko), Matterhorn (Švýcarsko), Ararat (Turecko), Fudži (Japonsko), Mount Everest (Nepál), Hindúkuš (Afghánistán), Nanga Parbat (Pákistán). Poznámka: nezapomeňte si zapnout reproduktory.

 

EvaO


Celý článek »

komentářů: 8         


Boží mapa II

rubrika: Pel-mel


Zatímco první část tohoto příběhu jsem stylisticky upravil a některé nepodstatné pasáže vynechal, druhá a poslední část je zprvu převyprávěna téměř přesně tak, jak je napsána v knize, a zbytek je mírně redukován při zachování první osoby obou autorů. Sled událostí se rozjíždí relativně pomalu, ale pak nabere rychlost téměř kosmickou, takže si držte klobouky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Boží mapa I

rubrika: Pel-mel


Chyby v matrix, které byly dosud vylíčeny, představují z velké části zajímavé a napínavé zážitky. Kromě uvedených časoprostorových přesunů (viz seznam na konci příspěvku) jsou v knize ještě uvedeny úkazy v podobě dvojníků či naprogramovaných agentů (muži v černém a dobře oblečené ženy). Naprostá většina chyb v matrix se však odehrává nepozorovaně v rámci našeho všedního dne. Malé chyby v matrix přicházejí převážně z jednoho směru - z budoucnosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Salvador Dalí

rubrika: Prezentační koutek


Salvador Domènec Felipe Jacinto Dalí i Domènech, Marquis de Púbol byl významný katalánský malíř, který se proslavil svými surrealistickými díly. Rád dělal neobvyklé věci jen proto, aby upoutal pozornost, což občas unavovalo jak jeho obdivovatele, tak i jeho kritiky. Dalího díla jsou proslulá překvapující kombinací bizarních snových obrazů s prvotřídním kreslířským a malířským projevem. Dalí nacházel inspiraci v pracích starých renesančních mistrů. Největší kolekci Dalího prací lze nalézt ve Španělsku – v muzeu Dalí Theatre and Museum v katalánském Figueres.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 6         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  241  242  243  244    245    246  247  248  249 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »