« strana 245 »

Poslední teorém

rubrika: Populárně naučný koutek


Je neděle, jež je jak známo dnem odpočinku, a tak jsem se rozhodl, že to opepřím posledním doslovem z poslední knížky pravděpodobně největšího z autorů sci-fi, jejíž vydání se již nedočkal. Tím autorem není nikdo jiný než Sir Arthur Charles Clarke a jeho poslední dílo, které se příznačně jmenuje Poslední teorém, bylo napsáno na základě stostránkových Clarkeových poznámek ve spolupráci s dalším velikánem této generace autorů SF, Frederikem Pohlem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Podzimní třepetalky

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


UFO a mimozemšťané

rubrika: Pel-mel


V poslední sérii týkající se mimozemšťanů (první část, druhá část, třetí část), jsem se k celé této problematice vyjádřil poněkud stroze. Dnes bych se to pokusil poněkud rozšířit o svou čerstvou hypotézu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Společnost na práškách a kdoví, na čem ještě

rubrika: Pel-mel


Pro dnešní den jsem chtěl vyhlásit pauzu. Uvědomil jsem si, že, ač jsem se o to snažil, nejsem novinář, ale pouhý blog(g)er. (Považte, jak skromně jsem se ohodnotil.) I když Neviditelný čert je něco jako můj blog, nikdy jsem zde nechtěl vystupovat sólově, a tak se tu a tam objevují i jiní autoři, což jsem si vždycky přál. Pauza dnes sice bude, ale ne až tak úplně, poněvadž si tak trochu zabloguji.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Obrácené brýle

rubrika: Pel-mel


Každý z vás se už nejspíš někdy na svět kolem sebe díval vzhůru nohama. Kdo neumí stojku, tak si jistě dokáže najít řadu jiných způsobů, jak této polohy dosáhnout. Někdy je k tomu přinucen, aniž by potom toužil. V každém případě je však každému jasné, že se na svět dívá vzhůru nohama. V přeneseném slova smyslu však ne každý může tušit, že se na svět dívá vzhůru nohama - a zároveň nemusí tušit, že když se postaví na hlavu, tak vidí svět takový, jaký skutečně je.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Které město je největší na světě?

rubrika: Pel-mel


Po vyčerpávajícím zpracování trilogie o fenoménu UFO a s ním spřízněných efektů, jako jsou třeba divoženky či lesní víly, vám dnes předhodím poměrně lehounký kviz, ba přímo kvíz, po němž bude následovat krátké vysvětlení jeho správné odpovědi. Otázka zní: Které město je na světě největší?

a) Mexico City
b) São Paulo
c) Mumbai
d) Honolulu
e) Tokio

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  241  242  243  244    245    246  247  248  249 . . . . . . . . . .  414  415  416  417  418   »