« strana 246 »

UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) III

rubrika: Pel-mel


Blízká setkání třetího druhu, zmíněna ve druhé části, nicméně mnoho výzkumníků UFO považuje za cosi, co budí více pochybností než ostatní kategorie pozorování a co je prý možná koneckonců zcela subjektivní. K takovému názoru možná přispěl zejména obsah komunikace s posádkami UFO, který je téměř ve všech těchto zprávách podobný. Ufonauti varují lidstvo před dalším používáním atomových bomb a dalším válčením.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) II

rubrika: Pel-mel


Na závěr první části  byla zmíněna zpráva Robertsonova výboru, která doporučovala vysvětlovat UFO veřejnosti jako přirozené jevy na obloze. Avšak zatímco se tajné služby snažily minimalizovat jakoukoli možnost znepokojení obyvatelstva, samy byly na nejvyšší míru znepokojeny, čím více se o povaze fenoménů UFO dovídaly ze zpráv přístupných jen jim. Dokážeme si představit, že si byly až příliš dobře vědomy potenciálního nebezpečí tak cizorodého jevu, rozpoutávajícího zvláštní touhy a fantazie; s fascinací tímto jevem měli asi co dělat i sami jejich pracovníci, mezi nimiž byli někteří z nejkvalifikovanějších a nejlépe placených vědců národa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) I

rubrika: Pel-mel


O mimozemšťanech a jejich případné návštěvě naší planety, včetně zvláštního jevu UFO (neidentifikovaného létajícího předmětu), zde již bylo poměrně dost pojednání. Převážná většina z nich se dá najít v Populárně naučném koutku a Astronomickém koutku a mnohé zní dost pesimisticky. Buď jsme ve vesmíru sami, anebo nejsme, ale ostatní na vyšší civilizační úrovni o nás nejeví zájem, a na té nižší se k nám nemají šanci dostat. Pojďme se tedy na to znovu podívat z poněkud jiné stránky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Menší andělé počtvrté

rubrika: Povídání


Je tady opět pátek, jurodiví mají jako obvykle svátek, což se jim s frekvencí sedmi dní opakuje až do kompletního zjurodivění, a tak mě napadlo, že bych mohl zase oživit nějakého menšího anděla od Antoine Volodina. Neviditelného čerta už tihle zvláštní tvorové navštívili celkem třikrát: Menší andělé, Menší andělé podruhé, Menší andělé potřetí. Takže dnes tu budou počtvrté.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


K lepšímu životu stačí občas jen mozek a dobrá vůle

rubrika: Pel-mel


Nedávno jsem točil videoblog o zbytečném formalismu, který nás tu až přečasto brzdí. S geniální ukázkou byrokratické blbosti se předvedla minulý měsíc plzeňská věznice. Vyhodila z vězení drogového dealera, který si přišel odsedět desetiletý trest. Proč? Měl propadlý pas. Je třeba říct, že už to, že člověk nastupuje desetiletý trest dobrovolně, je zázrak. Ten zbytek historky je spíš ukázkou nebetyčné hlouposti, lajdáctví a neprofesionality.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 1         


Prší

rubrika: Vinárna U Čerta


Je hodně pozdě v noci a já přicházím do své čertí vinárny, abych se rozloučil s parným létem...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  242  243  244  245    246    247  248  249  250 . . . . . . . . . .  414  415  416  417  418   »