« strana 265 »

Guggenheim Museum v Helsinkách

rubrika: Pel-mel


Na okraji Abu Dhabi dělníci v současné době vykopali základy pro budovu za 800 miliónů dolarů, navrženou Frankem Gehrym, dvanáctkrát větší než NY 'flagship'.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 4         


Organické mléko je zdravější

rubrika: Populárně naučný koutek


Britský těžce zkoušený organický sektor dnes (17. ledna 2011) dostal velkou podporu ve studii, která shledala, že organické mléko je zdravější než neorganické.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 20         


Harvard všichni nepotřebujeme

rubrika: Pel-mel


Ministr Dobeš si vysloužil "Despekt" týdeníku Respekt za výzvu rodičům, aby děti poslali do učilišť. No jistě, ministr školství musí předkládat ambicióznější výzvy - má přece volat Děti na Harvard! Skutečný život je ovšem jiný a faktem je, že i kdyby všichni měli Harvard, stejně bude potřeba zedník nebo topenář. A přes touhy všech intelektuálů onen Harvard duševně zvládne jen mizivé promile populace. Navíc pro poctivý úspěch v životě nejdůležitější není vzdělání, ale ochota a schopnost pracovat. "Intelektuál" to vidí jednoduše - udělej si maturitu a máš po problému. Ukazuje to absolutní odtržení takových "elit" od skutečného života.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 20         


Fyzika v potížích

rubrika: Populárně naučný koutek


Po více než dvě staletí se poznání fyzikálních zákonů prohlubovalo a rozšiřovalo závratným tempem. Avšak dnes, i přes enormní úsilí, toho o základních zákonech přírody s jistotou nevíme o mnohem víc, než bylo známo v 70. letech minulého století. Je na tom něco zvláštního, že po téměř čtyřech desetiletích nebylo dosaženo hmatatelného pokroku ve fundamentální fyzice? Ano, je to zcela bezprecedentní. A to i tehdy, když se ohlédneme nazpět více než dvě stě let do doby, kdy věda byla ještě doménou zámožných amatérů. Přinejmenším od konce 18. století se totiž vědě dařilo zhruba každých pětadvacet let dosáhnout významného pokroku v zásadních otázkách.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Staré dobré časy

rubrika: Vinárna U Čerta


To bylo dobrodružství ne jako teď.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Cesta k poznání

rubrika: Pel-mel


Opět jsem navštívil knihkupectví Academia a neodešel s prázdnotou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Lidé chtějí především vlastní štěstí

rubrika: Filosofický koutek


Pro dnešní den, kdy se budu věnovat sanitárnímu úklidu na svém těle i ve své duši, jsem přichystal několik myšlenek od filosofa Milana Machovce.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 17         


Hvězdná brána

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  261  262  263  264    265    266  267  268  269 . . . . . . . . . .  304  305  306  307  308   »