« strana 266 »

Manipulace myslí na farmě

rubrika: Pel-mel


Když v roce 1950 zemřel slavný levicový spisovatel George Orwell, E. Howard Hunt, tehdejší ředitel CIA (který se později proslavil během Watergate), okamžitě vyslal své agenty do "Anglie poblíž Londýna" s úkolem přesvědčit vdovu po Orwellovi, aby jim prodala filmová práva na Farmu zvířat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 15         


Fraktály

rubrika: Prezentační koutek


Fraktál je geometrický objekt. Termín pochází z latinského fractus - rozbitý.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 10         


Toxoplasma - parazit manipulátor

rubrika: Populárně naučný koutek


Podle manipulační hypotézy řada druhů parazitů mění chování svého hostitele tak, aby se snáze dostali z původního nakaženého hostitele do nového, nenakaženého. Například parazit, který k dokončení svého životního cyklu potřebuje, aby nakaženého hostitele pozřel dravec určitého druhu (a nakazil se tak), je často schopen měnit chování i vzhled nakaženého jedince takovým způsobem, že se tento stane s větší pravděpodobností kořistí tohoto dravce. Infikovaný jedinec je například méně opatrný, je nápadnější, více se pohybuje v otevřeném prostoru nebo pomaleji reaguje na nebezpečné podněty.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Pouto k druhým

rubrika: Pel-mel


Život je boj. A takový boj nestojí za to vést jen pro něj samý. Stále hledáme smysl svého bytí za hranicemi "únavy ze sebe samého", máme-li použít pěknou formulaci francouzského sociologa Alaina Ehrenberga. Abychom dále vyvíjeli snahu žít, potřebujeme jiný důvod než pouhé přežití.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Trubadůrská

rubrika: Vinárna U Čerta


Tak tahle píseň přišla jako na zavolanou.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Zkoumání paměti

rubrika: Pel-mel


Otestujte si paměť. Kolik z uvedených slov si dokážete zapamatovat?

jablko; stůl; koberec; pes; procházka; deka; noc; prostěradlo; květiny; sny; měď; čajník; židle; spánek; peřina; měsíc; klobouk; pyžamo; kniha.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  262  263  264  265    266    267  268  269  270 . . . . . . . . . .  410  411  412  413  414   »