« strana 279 »

ÓM - Cesta univerzality II

rubrika: Filosofický koutek


Tajemství skryté síly zvuku a též jeho vibrace představují klíč k otázkám tvoření samého, i klíč k tvořivým silám, které jsou zahrnuty v podstatě věcí i v jevech života. To vše bylo dobře známé žrecům starých časů, ršiům, kteří žili na svazích Himaláje, magikům Iránu, adeptům Mezopotámie, kněžím starého Egypta a mystikům Řecka - abychom jmenovali pouze ty, kteří zanechali v historii stopy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Panoptikum lásek a hrůz

rubrika: Vinárna U Čerta


Jak se tak koukám kolem sebe i do sebe, tak mám pocit, že se nacházím v panoptiku lásek a hrůz.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


ÓM - Cesta univerzality I

rubrika: Filosofický koutek


Věštec, básník, pěvec a světec, duchovně tvořící a psychicky vnímavý - ti všichni poznávají podstatu ve slově a zvuku. Nepohrdají malým, neboť umějí v malém vidět velké. V jejich ústech se slovo stává mantrou, zvuky a hlásky, které mantru vytvářejí, se stávají nositeli tajných sil. Jejich prostřednictvím viditelné přijímá povahu symbolu, hmatatelné se stává tvůrčím nástrojem ducha a život se stává hlubokým proudem plynoucím z věčnosti do věčnosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Alternativní věda

rubrika: Pel-mel


Jistý diskutér na NP-nezávislá diskuze mě osočil, že zde vypouštím jakési pseudovědecké bláboly a téměř jako náboženský fundamentalista se každé myšlenky, kterou si kdekoli přečtu, držím zuby nehty. Tohle je samozřejmě samo o sobě natolik absurdní výrok, že každému čtenáři při smyslech k tomu nemám co dodat. Přesto si s tím, v rámci své vrozené vady dělat si ze všeho legraci, pokusím trochu pohrát.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Nikotin: jed, nebo lék?

rubrika: Populárně naučný koutek


Nikotin je pouze jednou z mnoha chemických sloučenin obsažených v tabáku i v cigaretovém kouři, avšak zcela prokazatelně je hlavní farmakologicky aktivní látkou. Kouření tabáku je všeobecně spojováno s onemocněním plic, kardiovaskulárního systému, nádorovým bujením a mnoha dalšími nemocemi včetně chřipky. Je považováno za jednu z hlavních příčin toho, proč lidé umírají.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Divadlo svět

rubrika: Filosofický koutek


Do rukou se mi dostala další pozoruhodná knížka, která se jmenuje Všechno je jinak a napsal ji Pavel Tesárek. Jako by mě tyhle knížky přitahovaly s frekvencí téměř synchronicitní.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Med

rubrika: Populárně naučný koutek


K chvále medu jako potravě bohů a elixíru mládí není třeba nic dodávat. Od dávných dob je všude na zemi med považován za důležitou potravinu, a to potravinu v její nejčistší přírodní kvalitě, které dnes říkáme bio.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  275  276  277  278    279    280  281  282  283 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »