« strana 299 »

Zpověď pozemského mimozemšťana

rubrika: Povídání


Blíží se výročí mého samospádu do kolejí, po kterém následovala má dvouměsíční pauza na Neviditelném čertovi, a tak jsem se rozhodl zde na základě tehdy posledního úvodníku Islám zopakovat s jistým předstihem něco, co není jako tenkrát nic jiného než "evidentní provokačka, což jest mi začasté rádo činiti a čehož jest občas zapotřebí jako praseti drbání".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Tanec maškar

rubrika: Vinárna U Čerta


Dnešní pondělní večer vám ve vinárně U Čerta o maškarách zazpívá zrzavá kanadská zpěvačka, irský a skotský potomek.

Loreena Isabel Irene McKennitt


Celý článek »

komentářů: 3         


Vize života z úlomků a kousků

rubrika: Pel-mel


Romare Bearden (1911-88) se víc než třicet let snažil stát významným umělcem a na začátku šedesátých let se jim skutečně stal. Malá výstava v Michael Rosenfeld Gallery, organizovaná k oslavě stého výročí jeho narození, to ukazuje. Obsahuje pouze 21 koláží, všechny skvělé, v intimním kontextu a s důmyslně mixovanými prostředky, které jeho práce staví vysoko nad průměrnou koláž.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 21         


Konvergence poznání přírody

rubrika: Filosofický koutek


"Někdy se ptám sám sebe, jak se mohlo stát, že právě já jsem vymyslel teorii relativity. Důvod je myslím v tom, že normální mládenec se nikdy nezatěžuje přemýšlením o problémech prostoru a času. Na takové věci si udělal názor už jako dítě. Můj intelektuální vývoj byl však zpožděný, což způsobilo, že jsem se začal trápit prostorem a časem." - Albert Einstein

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Dvě zajímavé výstavy

rubrika: Pel-mel


Tentokrát si dovoluji upozornit na dvě výstavy, které pořádá The Museum of Modern Art v době zmíněné níž. Jedná se o výstavu Pablo Picassa z období před první světovou válkou a o návrhy z dýhy z let 1930-1950.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Páté přes deváté

rubrika: Filosofický koutek


"Člověk by neměl spojovat, co Bůh rozloučil." - Wolfgang Pauli

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Je káva zdravější než lékaři předpokládali?

rubrika: Pel-mel


Léta nás lékaři varovali před kofeinem. Teď se vše obrátilo a nové studie uplatňují, že káva v rozumné míře může snížit bolesti hlavy a chránit nás před cukrovkou, Alzheimerem, srdečními nemocemi a rakovinou. Kde je pravda?

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  295  296  297  298    299    300  301  302  303 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »