« strana 304 »

Perikalypsis

rubrika: Povídání


Rozhodl jsem se, že vypátrám, kde Stanislaw Lem psal o "božatech" a "nebožatech", a za tím účelem jsem vylovil z knihovničky jeho Dokonalou prázdnotu. Božata a nebožata jsem nakonec nalezl ve fiktivní recenzi na fiktivní knížku Non serviam od fiktivního autora Arthura Dobba. Někdy o ní tady podám zprávu, ale dnešek budu věnovat jiné fiktivní recenzi jiné fiktivní knížky od jiného fiktivního autora. Dokonalá prázdnota je totiž antologií právě takových kritik.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Sobotní meditace I

rubrika: Filosofický koutek


[I] [II] [III] [IV] [V] [VI] [VII]

 

Mám pocit, že se ze mne stává knihomol. Nemám samozřejmě na mysli onoho zástupce molovité čeledi z motýlího řádu, ale čtenářského závisláka člověčího podřádu. Dokážu číst dvě i více knížek najednou a není vyloučeno, že se o mě začne zajímat významný představitel psychiatrického neřádu bohnické čeledi, který se proslavil v kultovním filmu tehdejšího společenského zlořádu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Mumie

rubrika: Vinárna U Čerta


Cítím, jak vysychám...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Slábne zemské magnetické pole? I

rubrika: Populárně naučný koutek


Můžeme se vyhnout osudu, který postihl Mars? Magnetické pole Rudé planety zesláblo a její atmosféru odfoukl sluneční vítr, takže se povrch Marsu změnil v holou sterilní pustinu. Směřuje Země ke stejné budoucnosti? O tom bude pojednávat následující seriál v Populárně naučném koutku. Nejdříve se však podíváme, jak působí zemské magnetické pole na organismy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Centralizace tělismu, baroko a jeho úpadek

rubrika: Povídání


Opět se vracím k Dvacáté první cestě Ijona Tichého z Futurologického kongresu a na Teodiceu navazuji érou centralizace tělismu na Dichtonii, jak se o ní píše ve třetím svazku dichtonských dějin, do které se Ijon Tichý začetl po návratu z oběda s otcem Memnarem, generálem řádu prognozitů. Předchozí svazek končil konstatováním, že nikdo už nebyl s to zvládnout novou problematiku, zvanou ve zkratce AU (automorfní exploze), a tak aby se celý ten blázinec zlikvidoval, řídila se nakonec oblast biotiky SOMPSYČÍTAČEM (somatickopsychickým počítačem):

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


Ten vůz už jel ...

rubrika: Povídání


Dovoluji si přijít s dalším námětem "příběhu" pod názvem - TEN VŮZ UŽ JEL ... Měl by pojednávat o ženě středních let, Boženě, která pracuje jako účetní v malé firmě. Je vdova, bezdětná, má jen málo radostí v životě. Večery tráví s počítačem, což je jediné její rozptýlení...

Astra


Celý článek »

komentářů: 89         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  300  301  302  303    304    305  306  307  308 . . . . . . . . . .  414  415  416  417  418   »