« strana 308 »

Melamin - bílý 'proteinový prášek'

rubrika: Populárně naučný koutek


Krátce poté, co se v srpnu 2008 Čína skvěle zhostila úlohy organizátora olympijských her, soustředila se na tuto zemi znovu pozornost světového tisku. Důvod byl alarmující: v důsledku kontaminovaného mléka došlo v Číně k otravám tisíců kojenců a batolat. Na konci roku 2008 se udávalo, že otravou zfalšovaným sušeným mlékem bylo postiženo na 300 000 čínských dětí, 50 000 jich muselo být hospitalizováno. Počet úmrtí se patrně tají. Do mléka pro kojeneckou výživu přidávali výrobci melamin - látku pro výrobu umělých hmot. Odhalením melaminu a uvězněním 19 výrobců však problém s kontaminovanými potravinami zdaleka neskončil.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Můj placebo efekt

rubrika: Povídání


Musím se přiznat, že až do okamžiku, kdy jsem na tuto problematiku narazil v knížce Sedm experimentů, které by mohly změnit svět od Ruperta Sheldrakea, jsem placebo považoval za naprostou blamáž.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Dokonalost je nepřítelem dobra

rubrika: Pel-mel


Mnozí z vás již jistě měli to potěšení narazit na perfekcionistu. Perfekcionista je zpravidla rodu mužského, i když díky emancipaci, a o to více feminizaci narůstá počet perfekcionistů pohlaví ženského.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Placebo efekt

rubrika: Populárně naučný koutek


Placebo je léčba bez specifické terapeutické hodnoty, která nicméně u mnoha lidí napomáhá zlepšení jejich stavu. Lékařští výzkumní pracovníci zjistili, že účinky placeba jsou v medicíně všudypřítomné. Není-li v terapeutických studiích kontrolován placebo efekt, výsledky jsou všeobecně pokládány za nespolehlivé.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


Boj o pozornost

rubrika: Filosofický koutek


Lidé si předávají mezi sebou energii. Někdy si svou energii zvyšují tím, že si věnuji pozornost. To znamená, že v mysli jednoho člověka je rozvinuta jistá představa jiného člověka, která interaguje s duší tohoto jedince a její shodné části zesiluje. Persona jedince se vytváří jak v jeho vlastní mysli, tak v mysli lidí, kteří s ním přicházejí do styku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Směr Bohnice aneb maso a benzín

rubrika: Povídání


Při letmém pohledu do svého pisálkovského archivu jsem okem zavadil o velmi povzbudivě nazvaný a asi devět let starý textový soubor. Když jsem se do něj začetl, vytanulo mi na mysli, že jsem ten poměrně krátký a stručný textík musel psát v lehce psychedelickém stavu. Trochu jsem ho poopravil, doplnil a nyní ho předkládám ke čtenářskému posouzení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  304  305  306  307    308    309  310  311  312 . . . . . . . . . .  410  411  412  413  414   »