« strana 309 »

Směr Bohnice aneb maso a benzín

rubrika: Povídání


Při letmém pohledu do svého pisálkovského archivu jsem okem zavadil o velmi povzbudivě nazvaný a asi devět let starý textový soubor. Když jsem se do něj začetl, vytanulo mi na mysli, že jsem ten poměrně krátký a stručný textík musel psát v lehce psychedelickém stavu. Trochu jsem ho poopravil, doplnil a nyní ho předkládám ke čtenářskému posouzení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Smích je lék

rubrika: Pel-mel


A je tady zase začátek nového týdne, nové pondělí. Každý týden se to opakuje. Furt dokola. A tak si říkám, jestli bychom neměli kalendář zrušit. Nicméně a nic proti čemukoli dnešní povídání bude o smíchu, který je projevem odvahy a dokáže léčit. Nebudu povídat já, ale přenechám slovo Gordonu Livingstonovi, který to ve své knížce Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý popsal způsobem, který mi mluví z duše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Nedělní nočníček

rubrika: Vinárna U Čerta


Kráká starý havran, krákat nepřestane...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Efekt vlivu experimentátora

rubrika: Populárně naučný koutek


Celým generacím studentů sociální psychologie je dobře známa průkopnická práce na poli výzkumu v průmyslové výrobě, která byla v letech 1927 až 1929 prováděna v závodě Hawthorne firmy Western Electric Company v Chicagu. Odhalila jev, který je v současné době všeobecně znám jako "efekt Hawthorne".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Světlo a Tma

rubrika: Filosofický koutek


Přišel čas, abych zde konečně osvětlil, proč jsem si vybral nick Lucifer, který na internetu používám již více jak deset let.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Suzanne

rubrika: Vinárna U Čerta


Někdy v minulém století jsem objevil kanadského písničkáře, a také básníka a prozaika, Leonarda Cohena.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  305  306  307  308    309    310  311  312  313 . . . . . . . . . .  410  411  412  413  414   »