« strana 349 »

Mytologie

rubrika: Filosofický koutek


Probíráme-li se starými mytologickými představami o původu světa a jeho obyvatel, zmocní se nás ohromující dojem, že jsme se zatoulali do teorie všeho. Vše kolem nás dýchá úplností, důvěrou a jistotou. Je zde místo pro vše a vše je na svém pravém místě. Nic se neděje náhodou. není tu místa pro neurčitosti ani pro pokrok či pro pochybnosti. Všechny věci kolem jsou vetkány do koberce smyslu, jehož osnovou je jistota. Určitě toto byly první teorie všeho.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Konečné vysvětlení (?)

rubrika: Populárně naučný koutek


"Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem a myslel jako dítě, ale když jsem muž, opustil jsem dětinské věci." - Sv. Pavel

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Blogové vztahy a umění

rubrika: Pel-mel


Ke svému článku Allen Ginsberg and the Beats dodávám následující:

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Půlnoční blues

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Ludwig Boltzmann a Emmy Noetherová

rubrika: Populárně naučný koutek


Dnešní příspěvek do Populárně naučného koutku věnuji jednomu fyzikovi a jedné matematičce. Oba měli společného to, že se významně zapsali do dějin fyziky a že byli vystaveni osobním útokům, každý však z jiného důvodu. Ludwig Boltzmann pro svou fyzikální myšlenku a Emmy Noetherová kvůli tomu, že byla ženou. Boltzmann to nakonec neunesl a svůj život předčasně ukončil.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


'My guitar gently weeps'

rubrika: Pel-mel


V New Yorku v Bonhams na Manhattanu probíhá aukce hudebních nástrojů Erica Claptona. Úvodník níže jsem psala ve středu 9. března, dnes je čtvrtek a poslední dnešní zprávy uvádí, že Eric Clapton údajně prodal na aukci ve prospěch léčby lidí závislých na drogách a alkoholu některé ze svých hudebních nástrojů za víc než milión liber. Budou-li v pátek, kdy tento článek vyjde, nové informace, doplním v komentářích.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  345  346  347  348    349    350  351  352  353 . . . . . . . . . .  414  415  416  417  418   »