« strana 350 »

Báječná noc

rubrika: Vinárna U Čerta


Eric Clapton


Celý článek »

komentářů: 1         


Střílet na zloděje není zločin

rubrika: Pel-mel


Pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde o vraždu, a ne o mírněji trestané zabití. V novém stanovisku to včera uvedl Nejvyšší soud. Prostá krádež majetku podle soudu není podnětem k silnému rozrušení, a nemůže být tedy polehčující okolnost. Okradený člověk, který svůj majetek brání, páchá podle soudu zločin. Podnětem k tomuhle stanovisku byl případ Karla Bašty, který předloni dvakrát vystřelil na auto, ve kterém ujížděli zloději s lupem z jeho sběrny surovin. Při posledním projednávání u Vrchního soudu dostal pan Bašta šest let vězení za pokus o vraždu.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Vědecký výzkum telepatie III

rubrika: Populárně naučný koutek


Mozek je neuronová síť, v níž jsou myšlenky rozprostřeny.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Zásadní genetický objev vede ke snižování rizika srdečních chorob

rubrika: Pel-mel


Vědci našli dosud největší množství genů spojovaných se zvýšeným rizikem srdečních nemocí. Došlo k tomu ve vědecké studii, jež by mohla pomoci najít cestu k situaci, kdy doktoři budou eventuálně schopni nabídnout genetické testy, které budou identifikovat lidi s největším rizikem srdečních nemocí a mozkových mrtvic.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Jarní

rubrika: Vinárna U Čerta


Vedou se populárně naučné debaty, kdy vlastně začíná jaro - že už to nebude podle skutečného astronomického kalendáře jednadvacátého března, ale krátce po půlnoci.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vědecký výzkum telepatie II

rubrika: Populárně naučný koutek


Již v devatenáctém století měli vědci tušení, že uvnitř mozku probíhají elektrické signály. Roku 1975 zjistil Richard Caton, že umístíme-li na povrch hlavy elektrody, je možné tyto slabounké signály zachytit. To nakonec vedlo k vynálezu elektroencefalografu (EEG).

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  346  347  348  349    350    351  352  353  354 . . . . . . . . . .  414  415  416  417  418   »