Vzpomínání

rubrika: Pel-mel


Vánoční

 

Astra


František Pavlíček. Kluk z Lukova na Valašsku… Kdo to je? Kdo to byl? (1923-2004)

 

Byl autorem nejkrásnější televizní pohádky všech dob.

 

Tři oříšky pro Popelku… Kdo by je neznal. I Bajaja nakonec promluvil, i Markéta Lazarová bojovala o lásku. Ta nejkrásnější jeho díla vznikala v době temna, kdy se živil jako dělník. Jako autorky scénářů se pod filmy podepisovaly ženy, jeho kamarádky, kolegyně či přítelkyně… On sám se objevovat nesměl. I já jsem byla jeho kamarádkou kdysi dávno, byl mým guru, naučil mě snad skoro všemu, co znal sám. Pod jeho několikaletým vedením jsem nasákla jako mladá holka všechno, co jsem potřebovala vědět a umět. Dodnes na jeho nádhernou existenci vzpomínám.

 

A proto posílám do virtuálního světa vzpomínku na jeho umění. Dívám se na nebe, kde se na obláčcích mezi všemi, které jsem milovala, na nás dívá i František. Dnes večer se s ním setkáme i na obrazovce televizí.

 

 

Přeju nádherný, slavný a velebný večer!

 


komentářů: 16         Komentáře (16)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 2 »

Stary kocour
1 2 Astra
Stary kocour 24.12.2018, 00:24:40
Kdysi se vzpomínalo na chrabré předky. Na bojovníky, slavné panovníky...

Je dobře, že se vzpomene i na bojovníky pera, ne meče. Tihle pánové sice asi nevládli mečem obouručákem, ale zato moc dobře znali lidskou dušičku. Líp než mnozí psychologové a filosofové.
Jejich sláva se sice neprobírá v denním tisku, TV nebo na síti všech sítí, ale je skutečná i když se o ní nemluví. Jejich dílo vydrží déle, než pochybná sláva dnešních politických věrozvěstů a proroků.
Smějící se
Díky Astro za vzpomínku - zaslouží si ji vrchovatě.

«   1    2     »