Poslední desátá prosincová

rubrika: Pel-mel


Nezbývá mi, než se s tímto rokem rozloučit a přivítat rok následující. V deváté prosincové jsem slíbil, že budu ještě stručnější. Pokusím se, ale zaručit to nemohu, jelikož každý urputně připravený plán má urputnou tendenci vymknout se z kloubů.

 

Lucifer


Silvestr je den, kdy se většina lidí snaží strašně bavit. Bouchají petardy a další prostředky zábavní pyrotechniky, alkoholické nápoje tečou plným proudem, i abstinenti občas pocítí těžko zvládnutelné nutkání alespoň kapku jedovatého moku do sebe vpravit, zloději přemýšlejí, že nastal vhodný okamžik, jak vylepšit své finanční konto, domácí mazlíčci lezou pod postel a zakrývají si uši, policie používá pendreky nadívané rumovými pralinkami, úklidové čety chystají techniku k novoročnímu blahopřání veškerému odpadu, psychiatři vedou smysluplné řeči se svými pacienty, žebráci zase se svými demokraticky volenými orgány, nedemokratické orgány připravují plán na příští rok, asi aby se nenudily, vlastně nikdo se nenudí, když nepočítám v lesních chýších pospávající poustevníky…

 

Začínám si připadat jako poustevník, takže mě tento Silvestr vlastně už vůbec nedojímá.

 

Přesto a možná i právě proto bych chtěl všem, kteří do končin Neviditelného čerta zabloudí, popřát, abyste se dnes zbytečně neožírali. Chápu, že to zní tak nějak prudérně, jelikož já budu v prvních sekundách nového roku bez jakýchkoli zábran na mraky, ale vím, co říkám, čímž chci říci, že to s vámi myslím dobře.

 

Klaním se všem, kteří dokázali alespoň na čas s něčím tak nečitelným a pravidelně explodujícím jako jsem já udržet verbální kontakt, a je mi líto, že někteří z těchto dobrosrdečných lidiček byli nuceni vyhledat rychlou lékařskou pomoc převážně psychologického či přímo psychiatrického formátu. Sám o sobě musím s nesmírným studem přiznat, že takovou pomoc jsem absolutně odmítl.

 

Zdravím G, Astru, Zuzanu a Starého kocoura, kteří mému devastujícímu vlivu dokázali s neobvyklou nonšalancí odolat, a jako závěrečnou explozi připojuji obrázek, který mi poslal mefi, jenž neodolal, v emailu pf 2019.

 


komentářů: 19         Komentáře (19)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 2 »

Lucifer
4
Lucifer * 31.12.2018, 02:08:19
V poslední době též v noci snídám. Probudím se, dám si snídaní šampionů http://jdem.cz/eqh924 a jdu zase spát. U druhé snídaně baštím jenom žampiony. Probouzím se asi hodinu před západem slunce. Ale s příchodem nového roku jsem si předsevzal, že ten trávicí režim poněkud přeprogramuji. V Osoblaze jsem nikdy nebyl, ale v Opavě na ulici Olomoucké je docela slušný blázinec S vyplazeným jazykem

Gg
3
Gg 31.12.2018, 01:49:34
Jen ještě kratka noticka proč právě TAM...

Možná vzpomínáš na zde asi před dvěma roky zmíněnou Mísařovu knihu U nás je klid, zahrnující poválečné dění v Libochovicích?
A teď si přečti >

https://reportermagazin.cz/a/inbW9/osoblaha-nebuduje-netanci-a-nezpiva

… a vzpomínkově porovnej…

Ale něco autor opoměl >

http://dpsosoblaha.cz

A já si dodnes myslel, že jsem kdesi zachytil zmínku o osoblažském BLÁZINCI...
S čím zaměněno teď nevím...
Du snídat, GM s kíp smajlingem
G
2
G 31.12.2018, 00:41:05
Njn, tak zde MALÁ pomoc, pouhých 11.550 návrhů na novoročenku, coby finál nebo podkladový polotovar »

https://unsplash.com/search/photos/happy-new-year

Pomoc pro ty bezradné, kteří chtějí potěšit známé, a nemají vlastní nápad, nebo alespoň návod k inspiraci...

Tož žij blaze, nashledanou jednou v osoblaze S vyplazeným jazykem Překvapený Zamilovaný

Lucifer
1
Lucifer * 31.12.2018, 00:11:51
With a little help from my Friends

https://www.youtube.com/watch?v=75Oct1Qv8x0

Nevinný

«   1    2     »