Pel-mel


« strana 101 »

Nedělní chvilka poezie


Někteří z pamětníků si možná pamatují, jak se vždy nedělní podvečer objevila v normalizační televizi Nedělní chvilka poezie.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 27         


Tennessee Williams - 26. března 1911 - 25. února 1983


Byl skvělý a plodný a vdechl život a vášeň do tak pozoruhodných postav jako Blanche DuBois a Stanley Kowalski ve svém kritikou uznávaném A Streetcar Named Desire. A jako oni byl problémový a sebezničující, pil spoustu alkoholu a užíval drogy.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Tučňáci znovu ohroženi


Poté, co nákladní loď M. S. Olivia narazila na vzdáleném území British South Atlantic na dno a rozpadla se, tisíce místních tučňáků je pokryto surovou ropou.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Země je plná, jděte domů


Rozhodl jsem se, že opět napíšu úvodník, který bude věnován jistým entitám, které jsou zatím také zcela neviditelné. Téma je jistě velmi zajímavé a někdy se k němu ještě vrátím, ale v jedné knížce jsem narazil na pozoruhodnou kapitolu, a tak jsem si řekl, že bych ji lehce přeformuloval a umístil na Neviditelného čerta. Nadpis úvodníku je ve skutečnosti nápis na vývěsce zmíněných entit. Jaké entity mám na mysli a kam tuhle vývěsku umístili, to se dovíte v následujících řádcích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Sloni těží ze zkušenosti starších matriarch


Výzkumníci zjistili, že skupiny slonů, vedené staršími samicemi, (sloními matriarchami rodu) se lépe vyznají v lokalizování a chránění se před dravými lvími samci, jak řekla Karen McComb - evoluční ekologistka z University of Sussex v Anglii, která studii vedla.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Rakovina štítné žlázy, radioaktivní záření a účinky letního času


Pod vlivem japonských událostí Američané nakupují jodid draselný (potassium iodide), tj. tablety, které chrání lidí před rakovinou štítné žlázy, způsobenou radioaktivním zářením.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 9         


Blogové vztahy a umění


Ke svému článku Allen Ginsberg and the Beats dodávám následující:

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


'My guitar gently weeps'


V New Yorku v Bonhams na Manhattanu probíhá aukce hudebních nástrojů Erica Claptona. Úvodník níže jsem psala ve středu 9. března, dnes je čtvrtek a poslední dnešní zprávy uvádí, že Eric Clapton údajně prodal na aukci ve prospěch léčby lidí závislých na drogách a alkoholu některé ze svých hudebních nástrojů za víc než milión liber. Budou-li v pátek, kdy tento článek vyjde, nové informace, doplním v komentářích.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


Střílet na zloděje není zločin


Pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde o vraždu, a ne o mírněji trestané zabití. V novém stanovisku to včera uvedl Nejvyšší soud. Prostá krádež majetku podle soudu není podnětem k silnému rozrušení, a nemůže být tedy polehčující okolnost. Okradený člověk, který svůj majetek brání, páchá podle soudu zločin. Podnětem k tomuhle stanovisku byl případ Karla Bašty, který předloni dvakrát vystřelil na auto, ve kterém ujížděli zloději s lupem z jeho sběrny surovin. Při posledním projednávání u Vrchního soudu dostal pan Bašta šest let vězení za pokus o vraždu.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  97  98  99  100    101    102  103  104  105 . . . . . . . . . .  119  120  121  122  123   »