Pel-mel


« strana 101 »

Okamurova omluva "Králi tunelářů"


Antonín Charouz mi zaslal dopis, kde žádá veřejnou omluvu a vyhrožuje mi za to, že jsem ho jmenoval ve svém minulém blogu v nelichotivé souvislosti. Na jeho žádost proto zveřejňuji pokornou omluvu: Vážený pane, žádáte omluvu za to, že Vás prý označuji za "neschopného, přesněji všehoschopného miliardáře, který ví, že miliardy nejsou zadarmo" a tím "zároveň čtenářům nepokrytě podsouvám, že za blíže nespecifikovanou úplatu adresovanou orgánům výkonné moci můžete dosáhnout nějakého (zde daňového) zvýhodnění".

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 6         


Úvod do neštěstí


Zrovna když jsem se začínal cítit tak neuvěřitelně šťasten, že můj duchovní život a pohříchu i duševní stav se nacházely na pokraji naprostého úpadku, jsem narazil na kultovní knížku amerického psychologa Paula Watzlawicka rakouského původu. Paul Watzlawick (1921-2007) byl jedním z nejvýznamnějších představitelů proslulé terapeutické školy v kalifornském Palo Altu, která vytvořila rozsáhlou komunikační teorii v psychoterapii.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Elektronický kuřák


Už nějakou dobu uvažuju o tom, že opustím řady konzervativních kuřáků, kteří do sebe vtahují kouř doutnající tabákové tyčinky. Důvodů je několik. Ačkoli si myslím, že tam nepatří, jsem nucen pod tlakem dnešní doby umístit na první příčku důvod ekonomický. Stojí to strašně moc peněz, z nichž se drtivá většina v podobě výpalného (v tomto případě téměř doslova a dopísmene) přesune do státní kasy, odkud se pak vytratí neznámo kam.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 37         


Odvrat od přirozeného člověka


Dnešní směsku nedělního zamyšlení bych započal pitným režimem. O pitném režimu jste se zřejmě dočetli už skoro všichni. Komu však toto velmi podnětné lékařské doporučení stále ještě uniká, tomu doporučuji se s tím pro začátek seznámit na stránce Přírodní zdraví. Kdo nechce čtením této stránky ztrácet čas, tomu bych pitný režim v kostce definoval takto: Kdo chce přežít, musí denně dva až tři litry nějaké tekutiny vypít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Člověk naprosto přesný a spolehlivý - i po smrti


Na téma posmrtná existence jsem dnes připravil případ ocitovaný ve Flammarionově knížce Tajemství smrti, který mě tak trochu rozesmál, neboť připomíná černý humor.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vážení spoluobčané, naštvěte se!


Lidé z nižší a střední vrstvy na celé planetě mají plné zuby svých politiků, vlád. Mají vztek na bankéře a finančníky. Na politiky. Na své vlády. Rozhořčení se stupňuje. V čem je problém? Tvrdím, že v odpovědnosti. Problém dneška i minulosti je stále v tom, že za zlo jedněch pyká slušnější většina. Bohatí bohatnou a chudí chudnou, aniž by to mělo nějakou ekonomickou logiku.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 16         


Nedělní chvilka nepoezie


A je tady zase neděle. Poslední den tohoto týdne, který se v tuto dobu vždycky opakuje, den odpočinku, den prácevzdání, den radostného a jurodivého dělání ničeho. Před časem jsem tomuto okamžiku na Neviditelném čertovi dokonce věnoval Nedělní chvilku poezie. Jak ten čas letí. Abych to nicnedělání ještě vylepšil, rozhodl jsem se z toho udělat nedělní chvilku nepoezie. Do mé internetové poštovní schránky zcela nečekaně doplachtil zajímavý text od Milana Lasici. Takže se pohodlně usaďte, či ulehněte a obšťastněte svoji odpočívající mysl jeho četbou:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 27         


Odpuštění


A je tady první skutečně podzimní sobota, prudce se ochladilo a na horách dokonce chumelí. Tak jsem si řekl, že nastala vhodná doba, abych se trochu uvolnil. Marně jsem přemýšlel, jak se s tím vypořádat, když tu mi do oka padla poslední, třicátá pravda z knížky Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý od Gordona Livingstona:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  97  98  99  100    101    102  103  104  105 . . . . . . . . . .  131  132  133  134  135   »