Pel-mel


« strana 102 »

Uhrančivý pohled


Víra v účinek vyvolaný pouhým pohledem se vyskytuje prakticky ve všech tradičních společnostech. Negativní podobou tohoto jevu je tzv. uhrančivý pohled, zlé 'oko závisti', které ničí to, nač pohlédne. Slovy Knihy Přísloví: "Kdo se honí za majetkem, má zlý pohled...", což je doslovný překlad z anglického originálu "He that hasteth to be rich hath an evil eye". Odpovídající verš v českém ekumenickém překladu Bible zní "závistivec se honí za majetkem...".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Budiž světlo


Při svém nedělním výsadku do mého oblíbeného knihkupectví Academia jsem neočekávaně narazil na knížku od Michaela Brookse, která je součástí série Velké otázky, které trápily v průběhu historie zvídavé jedince, a nabízí odpovědi těch největších myslitelů. Tato součást se týká fyziky, což mě pochopitelně nemohlo než zaujmout.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Dokonalost je nepřítelem dobra


Mnozí z vás již jistě měli to potěšení narazit na perfekcionistu. Perfekcionista je zpravidla rodu mužského, i když díky emancipaci, a o to více feminizaci narůstá počet perfekcionistů pohlaví ženského.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Smích je lék


A je tady zase začátek nového týdne, nové pondělí. Každý týden se to opakuje. Furt dokola. A tak si říkám, jestli bychom neměli kalendář zrušit. Nicméně a nic proti čemukoli dnešní povídání bude o smíchu, který je projevem odvahy a dokáže léčit. Nebudu povídat já, ale přenechám slovo Gordonu Livingstonovi, který to ve své knížce Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý popsal způsobem, který mi mluví z duše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Bojíme se nesprávných věcí


Před třemi měsíci jsem tady uvedl knížku Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý (Třicet pravd, které je nutné znát) od Gordona Livingstona v podobě Pravá láska je jablko z rajské zahrady. Zcela náhodně jsem do ní včera nahlédl a narazil na jednu esej, která tak trochu souvisí s Továrnou na zločince:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Nedělníček


Polámaný anděl touhy

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Readři a Sběrač rozptýlených informací


Paranormální jevy jako telepatie či jasnovidnost mají velmi staré kořeny. I na Neviditelném čertovi jsem se touto problematikou již několikrát zaobíral. První vlaštovku jsem vypustil hned na počátku s použitím knížky Neznámo od francouzského astronoma Camille Flammariona. Až téměř po roce jsem na to navázal v podobě Telepatie, Vědecký výzkum telepatie I (II a III) a Morfogenetické pole.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Ide were were


Mantra pro dnešní den

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  98  99  100  101    102    103  104  105  106 . . . . . . . . . .  131  132  133  134  135   »