Pel-mel


« strana 102 »

Magnetičtí lidé


Ze svého tlumoku jsem opět vytáhl ne králíka, ale knížku od Karla Wágnera, jež se zabývá poltergeisty ve spojitosti se čtvrtou dimenzí. Pokud vám ti poltergeisti připadají už poněkud nudní, tak vězte, že dnes bude řeč o zcela jiném fenoménu, o lidském magnetismu, jenž může mít dvojí pozadí. Tím prvním by mohla být nějaká šikovná iluzionistická finta ve stylu Davida Copperfielda, za tím druhým se pak skrývá ne zcela probádaný fyzikální jev na povrchu lidské pokožky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Mějte štěstí


Vyhlašuji den čtvrtečního poklidu, jenž je zároveň i posledním dnem lednovým. Do žádných tak náročných pojednání, jako jsou ty o krávě na parkovišti, asymetrii života či o krmení divoké zvěře atd. se pouštět nebudu. Pokud máte pocit, že jsem se přesně před týdnem hned na úvod vyjádřil velmi podobně, tak jste na správné adrese. Ano, čtvrtky jsem momentálně povýšil na poklidné dny. K dosažení absolutního poklidu je zapotřebí mít i kousek štěstí. Jakmile jste smolařem, poklidu nedosáhnete ani v jednom ze sedmi dnů v týdnu. Takže tady je taková nepříliš náročná lekce, jak toho poklidu se štěstím dosáhnout.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kráva na parkovišti


Jak už to tak často bývá, o víkendu jsem navštívil své oblíbené knihkupectví Academia na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice. Do rukou se mi připletla pozoruhodná knížka nevelkého formátu, jejíž název naleznete dole ve zdroji. Knížka pojednává o tom, jak překonat zlost, ba co víc, jak z té zlosti nakonec dospět až k soucitu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Osel - Mléčná viagra


Slovo osel se v přeneseném významu používá jako nadávka, zejména při označení pomalu chápajícího nebo hloupého člověka. Člověk, který se tvrdohlavě zasekne a nehne se z místa, je také někdy označen za osla. Na rozdíl od pomalu chápajících a tvrdohlavě v něčem zaseknutých lidí jsou na tom osli přece jenom poněkud jinak. Byly dokonce i doby, kdy osel byl považován za symbol bohatství, s čímž má možná nějakou souvislost český pohádkový povel "Oslíčku, otřes se!".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Clairvoyance II


Katolická církev zaujala smířlivé stanovisko k fenoménu clairvoyance prostřednictvím dekretu Sv. oficia z 26 března 1942. Neboť Sv. kongregace poprvé v dějinách církve nepředpokládá účast zlého ducha v takovýchto jevech a prohlašuje, že se nechce dotknout vědeckých otázek s tímto fenoménem spojených, čímž se de facto přiklání k názoru, že tu jde o přirozené, a nikoli nadpřirozené jevy. A jak se k tomuto jevu postavili vědci?

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Clairvoyance I


Pojem clairvoyance pochází z francouzštiny a je složený ze dvou slov: clair znamená "jasný" a voyance "vize" či "vidění". V češtině se tento pojem nazývá předvídavost, jasnozřivost či jasnovidnost. Fenomén clairvoyance, neboli podle nejnovější definice prof. Rudolfa Kohoutka "aktuální telegnoze objektů a událostí" (viz internetový Slovník cizích slov), se projevuje znalostmi informací, jež nebyly získány běžnými, obecně známými cestami vnímání či komunikace, ani pouhým uvažováním.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  98  99  100  101    102    103  104  105  106 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »