Pel-mel


« strana 102 »

Alef


Včera byl slunovrat a zítra bude Štědrý den. Rozhodl jsem se tudíž dnešní pátek proměnit v tajuplné rozjímání.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Dokonalost podporující komplexnost: Salieri, Josef II. a Mozart


Co znamená dokonalost, poodhalil průměrný skladatel Antonio Salieri. V jedné scéně filmu Amadeus Salieri v úžasu nad Mozartovým dílem říká: "Přesuňte jedinou notu, a skladba utrpí. Vynechte jedinou hudební frázi, a stavba se zřítí."

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Co je zajímavého na Skotsku?


Dnešní kviz nebude páteční, neboť je pondělí, ale zato bude velmi jednoduchý, takže se nenechejte zmást. Vaším úkolem je z pouhých šesti možností vybrat tři, které nepochází ze Skotska:

a) Anglická centrální banka
b) Kostkované sukně
c) Chloroform
d) Dudy
e) Puška zadovka
f) Whisky

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Hrst bobů a vyplašení sloni


Ten, kdo si cvičeními na téma pravé a levé ruky prošel, uzná, že nejen Rus Margaret Meadové, nejen muž s kladivem či ten, kdo je geniální od přírody, jako pánové Keesee a Maryn, nýbrž že i průměrný občan si může tímto zvláštním duševním tréninkem přivodit těžkou situaci, a přesto nebude mít tušení, že za ni může sám.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Život se vyvíjel mnohem složitěji III


Poslední část tohoto velmi podnětného rozhovoru zahájíme otázkou Libuše Koubské, která reaguje na poslední větu předchozí části, že militantní náboženství může lidem vymýt mozky: "Teorie inteligentního plánu může být také takto riskantní?"

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Život se vyvíjel mnohem složitěji II


Druhá část rozhovoru novinářky Libuše Koubské s neuropatologem Františkem Koukolíkem začíná lidskými jazyky, pokračuje Inteligentním plánem a končí militantním náboženstvím. Libuše Koubská je stejně jako posledně proloženě:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Život se vyvíjel mnohem složitěji I


Jak už to tak bývá, tak se mi do rukou opět dostala jedna knížka. Tentokrát byla kupodivu od Libuše Koubské a Františka Koukolíka. Libuše Koubská je novinářka a František Koukolík neuropatolog. V knížce spolu vedou rozhovory, Koubská klade stručné otázky a Koukolík zevrubně odpovídá. Zde je výňatek jednoho z nich (Libuše Koubská je proloženě):

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Cvičení na téma pravé a levé ruky


A nyní se dostáváme k praktickým ukázkám toho, o čem jsme až dosud mluvili. Pochopili jsme už, že pro náš účel postačí, naučíme-li se jedné nezbytné věci: dosáhneme-li stavu, v němž pravá ruka neví, co dělá levá. Je k tomu řada cvičení:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  98  99  100  101    102    103  104  105  106 . . . . . . . . . .  134  135  136  137  138   »