Pel-mel


« strana 104 »

Čarodějnice


S čarodějnicemi a čaroději je svízel. Na jedné straně odnepaměti vyhledávali jejich domnělou nebo skutečnou pomoc jak lidé nejmocnější, tak i lidé nejchudší. Spousta čarodějnic se vyznala v botanice, veterinární medicíně, ošetřování ran, porodnictví a gynekologii, v psychoterapii včetně hypnózy a také toxikologii včetně travičství.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Pravá láska je jablko z rajské zahrady


Na počátek tohoto velmi zaneprázdněného týdne, který zakončím přistáním na O'Hare International Airport v Chicagu, jsem si připravil recitaci z mnou nedávno ulovené knížky Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý od Gordona Livingstona.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Ruská mocenská elita po rozpadu Sovětského svazu


Po mnou pracovně doma zakončené stávce se vracím k posledně jmenované knížce od Františka Koukolíka. V souvislosti s našimi postkomunistickými, politicky a společensky jurodivými záchvaty mne zaujala jedna krátká pasáž, která popisuje, jak to probíhalo a stále v ještě dokonalejší jurodivosti probíhá u našeho východního dubiska.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Jsme občané a Češi, naučme se s tím žít


Velký neklid a někdy pohoršení vzbudil můj veřejně vyřčený otazník nad vztahem ministra Pospíšila a smluvního partnera České televize pana Václava Moravce. Proč pohoršení? Protože mluvíme o homosexualitě? Milí přátelé, spekulace o vztahu obou zmíněných by nám mohly být ukradené, kdyby oba neovlivňovali výrazně dění v naší zemi.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 5         


Vzpoura deprivantů


Po delší době jsem se opět vrátil k Františku Koukoulíkovi. Donesl jsem si z jednoho knihkupectví dvě jeho knížky z posledních dvou let a něco z nich tady v nejbližší době ocituji. První na řadu přijdou deprivanti. Proč? Protože pozoruji, že jejich vzpoura dosahuje apokalyptických rozměrů. A to mě opět přivedlo ke Koukolíkovi. Na druhou stranu však pozoruji, že se lidé začínají probouzet a jako nenapravitelný optimista věřím, že se nadvláda deprivantů, byť momentálně kulminující, blíží ke konci. Dříve než přenechám slovo Františku Koukolíkovi, zesumíruji zde některé komentáře na toto téma, které jsem v průběhu posledních deseti letech a před vznikem Neviditelného čerta napsal na Neviditelného psa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Probuďte se


Je pátek, všichni snílci mají svátek a já se vracím k zasněné knížce od Pata Mesitiho, kterou jsem před týdnem nalezl v jednom zasněném obchůdku uprostřed jednoho zasněného města:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Nikdy se nevzdávej


Před dvěma měsíci jsem zde psal o tom, jak jsem šel kolem jistého obchodu se zlevněnými knihami, který mě vcucnul do sebe a nasměroval k jednomu stolku, kde jsem okamžitě nalezl knížku o šamanském léčení. Po dvou měsících jsem opět míjel stejnou prodejnu stejně zlevněných knih, a stejně tak mě podobná síla vcucla dovnitř a opět nasměrovala ke stejnému stolku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proč v ČEZku auta nejezdí na slunce?


ČEZ se chystá vybudovat rozsáhlou síť dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. Chtělo by se říct zaplaťpánbůh za včasné prozření po desetiletí spánku. Jenže nejde o prozření a nikdo se ze snu ještě neprobudil.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  100  101  102  103    104    105  106  107  108 . . . . . . . . . .  129  130  131  132  133   »