Pel-mel


« strana 104 »

Jinovatková pavučinka


Nad Evropou se usídlila nehybná tlaková výše a sídlí tu už asi čtrnáct dní.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Co je PRAVDA, a co je úplná BLBOST?


Zcela nečekaně a neplánovaně se mi do rukou dostala Kniha všeobecné nevědomosti (v originále The Book of General Ignorance) od Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Co je pravda, to někdy tuším, ale pochybnostem se vyhnout nedokážu. Co je však blbost, tak v tom mám většinou jasno a s úžasem hledím, jak kromobyčejně narůstá. Přesto jsem však díky této knížce začal i v tomto směru pochybovat. Podívejme se však nejdříve, co se o tom píše v předmluvě této knížky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Sám sobě zůstaň věren


V Úvodu do neštěstí jsem vás seznámil se stejně pojmenovanou knížkou od amerického psychologa Paula Watzlawicka, která si klade za cíl doplnit několik málo v odborné literatuře dosud publikovaných studií na toto téma o jediné: o zásadní metodické uvedení do použitelných a vysoce spolehlivých mechanismů neštěstí, jež se opírají o desetiletí klinických zkušeností. Tyto výklady se přesto nedají považovat za vyčerpávající a úplný výčet, nýbrž jen za pouhý návod či ukazatele, které nadanějším čtenářům této knížky dovolí rozvinout si vlastní styl. Započněme tedy hned první poučkou:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Okamurova omluva "Králi tunelářů"


Antonín Charouz mi zaslal dopis, kde žádá veřejnou omluvu a vyhrožuje mi za to, že jsem ho jmenoval ve svém minulém blogu v nelichotivé souvislosti. Na jeho žádost proto zveřejňuji pokornou omluvu: Vážený pane, žádáte omluvu za to, že Vás prý označuji za "neschopného, přesněji všehoschopného miliardáře, který ví, že miliardy nejsou zadarmo" a tím "zároveň čtenářům nepokrytě podsouvám, že za blíže nespecifikovanou úplatu adresovanou orgánům výkonné moci můžete dosáhnout nějakého (zde daňového) zvýhodnění".

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 6         


Úvod do neštěstí


Zrovna když jsem se začínal cítit tak neuvěřitelně šťasten, že můj duchovní život a pohříchu i duševní stav se nacházely na pokraji naprostého úpadku, jsem narazil na kultovní knížku amerického psychologa Paula Watzlawicka rakouského původu. Paul Watzlawick (1921-2007) byl jedním z nejvýznamnějších představitelů proslulé terapeutické školy v kalifornském Palo Altu, která vytvořila rozsáhlou komunikační teorii v psychoterapii.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Elektronický kuřák


Už nějakou dobu uvažuju o tom, že opustím řady konzervativních kuřáků, kteří do sebe vtahují kouř doutnající tabákové tyčinky. Důvodů je několik. Ačkoli si myslím, že tam nepatří, jsem nucen pod tlakem dnešní doby umístit na první příčku důvod ekonomický. Stojí to strašně moc peněz, z nichž se drtivá většina v podobě výpalného (v tomto případě téměř doslova a dopísmene) přesune do státní kasy, odkud se pak vytratí neznámo kam.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 37         


Odvrat od přirozeného člověka


Dnešní směsku nedělního zamyšlení bych započal pitným režimem. O pitném režimu jste se zřejmě dočetli už skoro všichni. Komu však toto velmi podnětné lékařské doporučení stále ještě uniká, tomu doporučuji se s tím pro začátek seznámit na stránce Přírodní zdraví. Kdo nechce čtením této stránky ztrácet čas, tomu bych pitný režim v kostce definoval takto: Kdo chce přežít, musí denně dva až tři litry nějaké tekutiny vypít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Člověk naprosto přesný a spolehlivý - i po smrti


Na téma posmrtná existence jsem dnes připravil případ ocitovaný ve Flammarionově knížce Tajemství smrti, který mě tak trochu rozesmál, neboť připomíná černý humor.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  100  101  102  103    104    105  106  107  108 . . . . . . . . . .  134  135  136  137  138   »