Pel-mel


« strana 104 »

Restaurace Akademie věd


Klasická závodka honosící se názvem restaurace, což je zavádějící, protože zde není obsluha. Nejvýstižnější název je Šlichtárna. Kvalita a chuť jídla závisí zřejmě na dodaných polotovarech a surovinách, a taky jak se co kdy povede. Často se i zadaří a je vidět, že kuchaři když chtějí, tak umí.

Haros


Celý článek »

komentářů: 9         


Státem posvěcená lichva


V současnosti Vám exekutor může vlézt do bytu a vybrat ho bez asistence policie. Ministr spravedlnosti navrhuje, aby se tak mohlo stát i bez svolení soudu. Minulý týden se proti návrhům v exekučním zákoně ohradila Karolína Peake, plus navrhovala další změny, které by exekutorskou činnost upravily ve prospěch práv věřitele a dlužníka. Přes média se jí od pana ministra Pospíšila dostalo poučení, že „Taková kritika od koaliční političky je trošku nepatřičná. Paní vicepremiérka není nadřízená ministra spravedlnosti. O rozsahu novely rozhoduje ministr, paní Peake nemůže říkat, že jí tam něco chybí. Nejsme povinni plnit její pokyny, závazné je vládní prohlášení, postoj premiéra a postoj celé vlády“.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 0         


Alternativní věda


Jistý diskutér na NP-nezávislá diskuze mě osočil, že zde vypouštím jakési pseudovědecké bláboly a téměř jako náboženský fundamentalista se každé myšlenky, kterou si kdekoli přečtu, držím zuby nehty. Tohle je samozřejmě samo o sobě natolik absurdní výrok, že každému čtenáři při smyslech k tomu nemám co dodat. Přesto si s tím, v rámci své vrozené vady dělat si ze všeho legraci, pokusím trochu pohrát.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Odpovědnost


Původně jsem chtěl psát o rozpočtu, ale pak mě napadlo .... Když zapálíte sousedovi dům, unesete mu ženu nebo ho okradete o majetek, nesete osobní, hmotnou i trestní odpovědnost. Z výkladu ústavy bychom se mohli domnívat, že před zákonem jsme si všichni rovni a máme rovná práva i povinnosti, včetně oné odpovědnosti. V praxi to neplatí. Špatné rozhodnutí úřadu, soudu, politika, hloupost či zlovůle novináře, vás může nevinně připravit o majetek, svobodu, rodinu a dobrou pověst, aniž by kdokoli z viníků nesl odpovědnost. V téhle souvislosti jsou vrcholoví politici jediní, kdo nesou odpovědnost alespoň veřejnou. Komu se ale zodpovídají anonymní úředníci, soudci a novináři, co zničili existenci slušných lidí?

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Mimozemšťané jsou tady a říkají si Maďaři


Nejjednodušším řešením Fermiho paradoxu je, že "oni" tady už jsou - anebo že tu byli v minulosti. Ze všech tří skupin řešení paradoxu je toto řešení rozhodně ve veřejnosti nejpopulárnější. Vědomí, že UFO jsou kosmické lodě mimozemšťanů, přijala za své opravdu pěkná řádka lidí. Podobně je tomu i s různými dávnými stavbami, o nichž jsou mnozí přesvědčeni, že je postavili mimozemšťané. Stephen Webb zařadil ve své knížce do této kategorie osm navrhovaných řešení. Pro dnešní zamyšlení jsem vybral hned první a zároveň nejzábavnější.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Šamanova vize


Započala se okurková sezóna a já budu bloudit po letních stezkách dovolenkových vizí. Někdy nebudu tady, někdy tam, někdy jinde a někdy vůbec nikde. Někdy budu přelétat nad pouští Kalahari, nicméně pro dnešek jsem přichystal krátký úryvek z knížky Příběh rodu Homo (sapiens nebo deprivants, vyberte si dle svého uvážení) od Robina Dunbara.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Česko, země kde neexistují špinavé peníze


Čas od času se vláda, politici či média chopí tématu praní špinavých peněz. Myslím, že v naší zemi není komičtější téma. V bance se musíte legitimovat při platbě tuším nad 1000 euro. V ČSOB musíte mít občanku nebo pas už od jedné koruny. Důvod? Přece boj se špinavými penězi! Jak zabráníte praní špinavých peněz na přepážce předložením občanky u platby v řádu korun až tisícikorun netuším. Zástupné důvody samozřejmě znám.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 1         


Kde tedy všichni jsou?


Během svého sanitárního dne jsem jako obvykle navštívil knihkupectví Academia, kde na mne čekala poslední knížka Kde tedy všichni jsou? od Stephena Webba, britského teoretického fyzika. Poslední byla proto, že vyšla už před pár lety a jedna z nich osaměle čekala, až si ji konečně odnesu. Kniha je o Fermiho paradoxu, o rozporu mezi zjevnou nepřítomností mimozemšťanů a očekáváním, že bychom měli zaznamenat důkazy jejich existence. Jednu z odpovědí na Fermiho otázku jsem tady již uvedl pod názvem Země je plná, jděte domů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  100  101  102  103    104    105  106  107  108 . . . . . . . . . .  131  132  133  134  135   »