Pel-mel


« strana 105 »

Propaganda IV


Ve třetí části jsem naznačil, že v abecedním výčtu propagandistických nástrojů jsme u písmene P ještě neskončili. Započněme tedy polopravdou, prostým člověkem, předsudky a přenosem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Propaganda III


I na počátku tohoto druhého týdne v roce hada jsem se rozhodl pokračovat v Koukolíkově abecedním seznamu propagandistických nástrojů, protože si myslím, že hned zkraje tohoto jurodivého roku je třeba si jednoznačně uvědomit, která bije. Předchozí část skončila u písmene J, tahle dorazí k písmenu P, přičemž to ještě nebude konec tohoto písmene.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Propaganda II


Jak se zdá, tak celý tenhle víkend bude věnován propagandě, často velmi efektivnímu nástroji jak "cíl "či zástupy "cílů" vmanipulovat přesně tam, kam to dotyčný manipulátor či skupina manipulátorů potřebuje. Abecední seznam propagandistických nástrojů skončil v první části u písmene D, ten dnešní započne písmenem E.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Propaganda I


O propagandě se zde již z jiného zdroje od Františka Koukolíka objevil jeden článek (viz Propaganda). V knížce Mocenská posedlost jsem na ni narazil opět v poněkud detailnější formě včetně několika příkladů. Vzhledem k tomu, že tato aktivita neustále narůstá, rozhodl jsem se, že s pomocí tohoto zdroje ji tady opět předložím k úvaze.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Fyzické zdraví - podmínka psychického


Arnold H. Lanz ve své knížce (viz zdroj) uvádí šest základních pilířů, šest stupňů či metod, s jejichž pomocí si můžete udržet fyzické i psychické zdraví.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Inteligentní potkan


Z názvu tohoto článku, jenž je založen na mikroeseji Františka Koukolíka, plyne, že potkan je docela inteligentní tvor, což nám lidem, kteří se považujeme za nejinteligentnější tvory přinejmenším této planety, může občas způsobit docela nepříjemné problémy. Dříve, než zde přetlumočím, co o potkanech píše Koukolík, však popíšu svůj čerstvý zážitek s lidským tvorem, a pak si to můžete srovnat s potkanem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  101  102  103  104    105    106  107  108  109 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »