Pel-mel


« strana 105 »

Kulturní degenerace


Původně jsem měl v úmyslu napsat úvahu na téma konzumní debilizace, jako parafrázi na náboženskou debilizaci. Ještě se k tomu jistě dostanu. Pro dnešek - můj sanitární den - jsem však zvolil menší příbuznou odbočku, na kterou pak možná výše zmíněným způsobem navážu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Náboženská debilizace


Náboženství je podle slovníkové definice množina druhů víry týkajících se příčiny, povahy a smyslu vesmíru se vztahem ke stvoření nadpřirozeným činitelem či činiteli, obvykle zahrnující předpisy týkající se zbožnosti a rituálů; součástí je morální kód kontrolující chování, specifická množina druhů víry a činností sdílená větším počtem lidí nebo sekt, příkladem jsou křesťanství nebo buddhismus (Webster 1999).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Night flight to Prague


Dnes se začíná můj noční let do Prahy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Propaganda


Propaganda je pokus nějaké autority, například státní, církevní nebo stranické, o něčem přesvědčit co největší lidské skupiny, jimž říká "cíl". Propaganda často nadsazuje. Lhát může, ale nemusí. Nátlak propagandy bývá různě velký. Propaganda užívá postupy, které dokáží přimět lidské skupiny k povolnosti a souhlasu. Smyslem propagandy je dosažení nebo udržení politické moci. Plaveme v propagandistickém moři.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Tony Cermak


Antonín Čermák (Anton J. Cermak) byl prvním starostou Chicaga, který se narodil mimo Spojené Státy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Night flight to Chicago


Dnes se začíná můj noční let do Chicaga

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Čarodějnice


S čarodějnicemi a čaroději je svízel. Na jedné straně odnepaměti vyhledávali jejich domnělou nebo skutečnou pomoc jak lidé nejmocnější, tak i lidé nejchudší. Spousta čarodějnic se vyznala v botanice, veterinární medicíně, ošetřování ran, porodnictví a gynekologii, v psychoterapii včetně hypnózy a také toxikologii včetně travičství.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Pravá láska je jablko z rajské zahrady


Na počátek tohoto velmi zaneprázdněného týdne, který zakončím přistáním na O'Hare International Airport v Chicagu, jsem si připravil recitaci z mnou nedávno ulovené knížky Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý od Gordona Livingstona.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  101  102  103  104    105    106  107  108  109 . . . . . . . . . .  131  132  133  134  135   »