Pel-mel


« strana 105 »

Člověk naprosto přesný a spolehlivý - i po smrti


Na téma posmrtná existence jsem dnes připravil případ ocitovaný ve Flammarionově knížce Tajemství smrti, který mě tak trochu rozesmál, neboť připomíná černý humor.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vážení spoluobčané, naštvěte se!


Lidé z nižší a střední vrstvy na celé planetě mají plné zuby svých politiků, vlád. Mají vztek na bankéře a finančníky. Na politiky. Na své vlády. Rozhořčení se stupňuje. V čem je problém? Tvrdím, že v odpovědnosti. Problém dneška i minulosti je stále v tom, že za zlo jedněch pyká slušnější většina. Bohatí bohatnou a chudí chudnou, aniž by to mělo nějakou ekonomickou logiku.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 16         


Nedělní chvilka nepoezie


A je tady zase neděle. Poslední den tohoto týdne, který se v tuto dobu vždycky opakuje, den odpočinku, den prácevzdání, den radostného a jurodivého dělání ničeho. Před časem jsem tomuto okamžiku na Neviditelném čertovi dokonce věnoval Nedělní chvilku poezie. Jak ten čas letí. Abych to nicnedělání ještě vylepšil, rozhodl jsem se z toho udělat nedělní chvilku nepoezie. Do mé internetové poštovní schránky zcela nečekaně doplachtil zajímavý text od Milana Lasici. Takže se pohodlně usaďte, či ulehněte a obšťastněte svoji odpočívající mysl jeho četbou:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 27         


Odpuštění


A je tady první skutečně podzimní sobota, prudce se ochladilo a na horách dokonce chumelí. Tak jsem si řekl, že nastala vhodná doba, abych se trochu uvolnil. Marně jsem přemýšlel, jak se s tím vypořádat, když tu mi do oka padla poslední, třicátá pravda z knížky Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý od Gordona Livingstona:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Uhrančivý pohled


Víra v účinek vyvolaný pouhým pohledem se vyskytuje prakticky ve všech tradičních společnostech. Negativní podobou tohoto jevu je tzv. uhrančivý pohled, zlé 'oko závisti', které ničí to, nač pohlédne. Slovy Knihy Přísloví: "Kdo se honí za majetkem, má zlý pohled...", což je doslovný překlad z anglického originálu "He that hasteth to be rich hath an evil eye". Odpovídající verš v českém ekumenickém překladu Bible zní "závistivec se honí za majetkem...".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Budiž světlo


Při svém nedělním výsadku do mého oblíbeného knihkupectví Academia jsem neočekávaně narazil na knížku od Michaela Brookse, která je součástí série Velké otázky, které trápily v průběhu historie zvídavé jedince, a nabízí odpovědi těch největších myslitelů. Tato součást se týká fyziky, což mě pochopitelně nemohlo než zaujmout.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Dokonalost je nepřítelem dobra


Mnozí z vás již jistě měli to potěšení narazit na perfekcionistu. Perfekcionista je zpravidla rodu mužského, i když díky emancipaci, a o to více feminizaci narůstá počet perfekcionistů pohlaví ženského.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Smích je lék


A je tady zase začátek nového týdne, nové pondělí. Každý týden se to opakuje. Furt dokola. A tak si říkám, jestli bychom neměli kalendář zrušit. Nicméně a nic proti čemukoli dnešní povídání bude o smíchu, který je projevem odvahy a dokáže léčit. Nebudu povídat já, ale přenechám slovo Gordonu Livingstonovi, který to ve své knížce Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý popsal způsobem, který mi mluví z duše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  101  102  103  104    105    106  107  108  109 . . . . . . . . . .  134  135  136  137  138   »