Pel-mel


« strana 105 »

Přírodní katastrofa jménem člověk


Nadpis zahajovacího úvodníku tohoto týdne, ve kterém se májový květen překlopí do téměř letního června (v jehož polovině jsem se loni vrátil ze zdravotní dovolené), jsem do slova a do písmene převzal z názvu knížky od Franze M. Wuketitse, kterou jsem tady několikrát ocitoval a doprovodil komentáři. Vzhledem k tomu, že se kolem ní rozvinula dost urputná polemika, připojuji ještě jeden delší komentář.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Apokalyptická vize


Před odchodem do spánku se obvykle dívám na televizi.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proč státní kasu vysávají anonymní firmy?


Šestnáct anonymních firem v posledních třech letech vydělalo na veřejných zakázkách dohromady kolem 18,2 miliardy korun. Největším chlebodárcem anonymů byly v minulých letech Lesy ČR, ale třeba také ministerstvo obrany.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Kup živnosťák, dostaneš občanství


V České republice má prakticky každý cizinec možnost požádat o živnostenský list (nově s povinným, ale obcházeným zvládnutím češtiny). Pak mu stačí pět let pracovat načerno a onen živnostenský list nezrušit. Po této lhůtě dostane trvalý pobyt a může v klidu zamířit na pracovní a sociální úřad.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 2         


Migréna a aura


Lidé jen vzácně brali vážně takové nemoci jako migréna. Kdo ji měl, ten byl pokládán za hypochondra nebo citlivku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Nefunkční idioti


Představme si, že se někde v rozumné vzdálenosti od sluneční soustavy nachází mimozemšťané, kteří vyvinuli přijímač, který dokáže dekódovat televizní a rozhlasové vysílání uniklé ze Země do hlubin kosmu. Rádiová bublina má střed v Zemi a rozšiřuje se rychlostí světla do všech směrů. Nyní má rozměr téměř 100 světelných roků a na jejím okraji jsou první umělé rádiové signály vytvořené pozemšťany. Uvnitř se nachází přibližně tisícovka hvězd včetně nejbližší Alfa Centauri (vzdálena 4.3 světelného roku) a všech hvězd, u nichž byly dosud objeveny planety.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Kulturní DDT


Kulturní degenerace, devalvace a transmutace

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Počítání oveček


Nelekejte se, nebude to o sčítání českého lidu, domů a bytů, které právě dohasíná na patřičných úřadech. Nedávno se mi nechtělo jít spát, a tak jsem začal listovat knížkou Šamanské léčení, kterou jsem náhodně vyhrabal z jedné hromádky knížek na stole. Zaujala mne pasáž, která se zabývala šamanským výkladem spánku a obzvláště snů, které nás spánkem provázejí. Nebudu se k tomu vyjadřovat, pouze tu pasáž ocituji:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  101  102  103  104    105    106  107  108  109 . . . . . . . . . .  129  130  131  132  133   »