Pel-mel


« strana 106 »

Migréna a aura


Lidé jen vzácně brali vážně takové nemoci jako migréna. Kdo ji měl, ten byl pokládán za hypochondra nebo citlivku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Nefunkční idioti


Představme si, že se někde v rozumné vzdálenosti od sluneční soustavy nachází mimozemšťané, kteří vyvinuli přijímač, který dokáže dekódovat televizní a rozhlasové vysílání uniklé ze Země do hlubin kosmu. Rádiová bublina má střed v Zemi a rozšiřuje se rychlostí světla do všech směrů. Nyní má rozměr téměř 100 světelných roků a na jejím okraji jsou první umělé rádiové signály vytvořené pozemšťany. Uvnitř se nachází přibližně tisícovka hvězd včetně nejbližší Alfa Centauri (vzdálena 4.3 světelného roku) a všech hvězd, u nichž byly dosud objeveny planety.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Kulturní DDT


Kulturní degenerace, devalvace a transmutace

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Počítání oveček


Nelekejte se, nebude to o sčítání českého lidu, domů a bytů, které právě dohasíná na patřičných úřadech. Nedávno se mi nechtělo jít spát, a tak jsem začal listovat knížkou Šamanské léčení, kterou jsem náhodně vyhrabal z jedné hromádky knížek na stole. Zaujala mne pasáž, která se zabývala šamanským výkladem spánku a obzvláště snů, které nás spánkem provázejí. Nebudu se k tomu vyjadřovat, pouze tu pasáž ocituji:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Deštníkový tanec


Mnozí z věrných čtenářů Neviditelného čerta, jejichž počet by se dal spočítat na prstech jedné ruky po plastické operaci motorovou pilou, jistě tuší, že dnes budu mít sanitární den. Kdy ho však počnu, momentálně netuším ani já, ale oběd bych mohl do letního západu jarního slunce stihnout. Aby do tohoto sanitárního okamžiku Neviditelný Čert neosiřel, připravil jsem s předstihem podnětnou aktuální informaci z našeho kulturního podhoubí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Kuřáci, zpět na zastávky MHD!


Až teprve včera jsem objevil, že na zastávkách městské hromadné dopravy se může opět kouřit.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Velikonoční


Bylo, nebylo, hodně se slavilo a na rožni se opékal beránek.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Realita vesmíru


Nedávno jsem v knihkupectví Kosmas v Perlové ulici zakoupil knížku Realita VESMÍRU od Jana Blažeje. Knížka "je psána formou dialogu mezi otcem, reprezentujícím moudrost plynoucí z vyššího poznání, a synem, reprezentujícím veřejnost".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  102  103  104  105    106    107  108  109  110 . . . . . . . . . .  129  130  131  132  133   »