Pel-mel


« strana 108 »

Byrokracie


Byrokracie tady byla a bude. Relativně nedávno jsem zmínil Věda a byrokracie. Dnes bych ze stejného zdroje přidal základní pohled na tuhletu debilizaci.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Cikáda - Hmyz, který počítá


Všiml jsem si, že už nějakou dobu se zde nevyskytl nějaký zástupce hmyzu ze zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Poslední výskyt hmyzího zástupce se odehrál někdy v půlce léta v podobě mouchy, před kterou jsme měli tu čest seznámit se s pavoukem, motýlem a včelou. Všichni čtyři zástupci hmyzu jsou v naší domovině zcela běžní. Dnes přichází na scénu poněkud exotičtější člen této třídy šestinohých živočichů z kmene členovců, jenž se vyznačuje zajímavou matematickou schopností.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Debilizace


Debilizaci lze definovat jako úmyslné i neúmyslné, cílené i necílené omezování nebo ničení pozitivně tvořivých, rozumových, citových a sociálních potřeb, s nimiž lidé přicházejí na svět, včetně omezování nebo ničení možnosti jejich dosažení. Debilizaci je možné považovat za druh mrzačení, amputaci přirozených lidských potřeb.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Sobotní harakiri


Občas jsem tady v sobotu oznamoval, že mám sanitární den. Jenže život je změna, a kromě toho, jak už jsem naznačil, od této chvíle mám do konce roku dovolenou. Sobotní sanitární den jsem tudíž na zkoušku změnil na sobotní harakiri, což je jistě o dovolené velmi jurodivá změna. Harakiri znamená v Evropě totéž co v Japonsku seppuku, a to je něco jako plátkování žaludku v průběhu japonské rituální sebevraždy. Nebudu zde sebevražedně plátkovat svůj žaludek, budu plátkovat kulturní harakiri naší společnosti z pohledu nezávislého pozorovatele. Jednoduše a zkrátka to naplátkuji tak, jak to denně prožívám. Bude to taková směsice všeho možného, žádnou systematičnost v tom nehledejte.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Všechny velké věci tohoto světa jsou jednoduché


Jednoduchá strava (méně je někdy více) je jedním z faktorů, ovlivňujících očekávanou délku života. A jak se dostat na cestu zjednodušení stravy? Podívejme se na ty, kdo tomu rozumí. Například o Leonardovi da Vinci se říká, že se živil výhradně ovocem. To je totiž ideální potrava pro mozek, díky přírodní a okamžitě použitelné fruktóze. Můžeme se jen domnívat, že se díky tomuto způsobu stravy stal tak geniálním vynálezcem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Stáváme se tím, co trávíme


V předchozí části o zdravé výživě bylo řečeno, že méně často znamená více. Jak by mělo vypadat složení přiměřené denní dávky potravy? Lanz poněkud poopravil skladbu předkládanou odborníky na stravování a došel k tomuto závěru: 60-70 % vody, 20-40 % sacharidů, 2-10 % bílkovin, 0-5 % tuků. Pojďme se tedy podívat, jak lze toho dosáhnout a jak probíhá naše trávení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  104  105  106  107    108    109  110  111  112 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »