Pel-mel


« strana 108 »

Šamanova vize


Započala se okurková sezóna a já budu bloudit po letních stezkách dovolenkových vizí. Někdy nebudu tady, někdy tam, někdy jinde a někdy vůbec nikde. Někdy budu přelétat nad pouští Kalahari, nicméně pro dnešek jsem přichystal krátký úryvek z knížky Příběh rodu Homo (sapiens nebo deprivants, vyberte si dle svého uvážení) od Robina Dunbara.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Česko, země kde neexistují špinavé peníze


Čas od času se vláda, politici či média chopí tématu praní špinavých peněz. Myslím, že v naší zemi není komičtější téma. V bance se musíte legitimovat při platbě tuším nad 1000 euro. V ČSOB musíte mít občanku nebo pas už od jedné koruny. Důvod? Přece boj se špinavými penězi! Jak zabráníte praní špinavých peněz na přepážce předložením občanky u platby v řádu korun až tisícikorun netuším. Zástupné důvody samozřejmě znám.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 1         


Kde tedy všichni jsou?


Během svého sanitárního dne jsem jako obvykle navštívil knihkupectví Academia, kde na mne čekala poslední knížka Kde tedy všichni jsou? od Stephena Webba, britského teoretického fyzika. Poslední byla proto, že vyšla už před pár lety a jedna z nich osaměle čekala, až si ji konečně odnesu. Kniha je o Fermiho paradoxu, o rozporu mezi zjevnou nepřítomností mimozemšťanů a očekáváním, že bychom měli zaznamenat důkazy jejich existence. Jednu z odpovědí na Fermiho otázku jsem tady již uvedl pod názvem Země je plná, jděte domů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Kulturní degenerace


Původně jsem měl v úmyslu napsat úvahu na téma konzumní debilizace, jako parafrázi na náboženskou debilizaci. Ještě se k tomu jistě dostanu. Pro dnešek - můj sanitární den - jsem však zvolil menší příbuznou odbočku, na kterou pak možná výše zmíněným způsobem navážu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Náboženská debilizace


Náboženství je podle slovníkové definice množina druhů víry týkajících se příčiny, povahy a smyslu vesmíru se vztahem ke stvoření nadpřirozeným činitelem či činiteli, obvykle zahrnující předpisy týkající se zbožnosti a rituálů; součástí je morální kód kontrolující chování, specifická množina druhů víry a činností sdílená větším počtem lidí nebo sekt, příkladem jsou křesťanství nebo buddhismus (Webster 1999).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Night flight to Prague


Dnes se začíná můj noční let do Prahy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Propaganda


Propaganda je pokus nějaké autority, například státní, církevní nebo stranické, o něčem přesvědčit co největší lidské skupiny, jimž říká "cíl". Propaganda často nadsazuje. Lhát může, ale nemusí. Nátlak propagandy bývá různě velký. Propaganda užívá postupy, které dokáží přimět lidské skupiny k povolnosti a souhlasu. Smyslem propagandy je dosažení nebo udržení politické moci. Plaveme v propagandistickém moři.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Tony Cermak


Antonín Čermák (Anton J. Cermak) byl prvním starostou Chicaga, který se narodil mimo Spojené Státy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  104  105  106  107    108    109  110  111  112 . . . . . . . . . .  134  135  136  137  138   »