Pel-mel


« strana 109 »

Pro každého živočicha existuje vhodná strava


Abychom snadněji našli východisko z té obrovské změti polopravd (viz Zdravá výživa), zamysleme se nad původem lidské rasy. Jak vlastně žili naši dávní předkové? Tehdy, kdy ještě nebyly konzervy, pěstování dobytka, pušky ani oheň? Věříme-li v evoluční teorii, obešli se lidé statisíce let i bez těchto výdobytků. Například oheň prý začali využívat až 4000 let před Kristem. Neznali ani lov, rybolov, ani konzervování potravin. Co vlastně jedli tito lidé, kteří koneckonců přežili statisíce let?

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Zdravá výživa


Správný pohyb je prvním krokem na cestě ke dlouhému životu bez nemocí. Kdo po ní jde, ten se učí lépe znát své tělo a postupně začíná chápat jeho reakce. Například tučný oběd leží dlouho v žaludku, člověk je po něm unavený a necítí se dobře. Takové stavy jen zatěžují organismus a je radno se jich vyvarovat. Ale jaká výživa je tedy zdravá a prospěšná?

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Rypoš lysý - Zubatý termit


Vyhlašuji mimořádný den klidu. Proč? Vždyť je čtvrtek a žádný svátek! Vtip je v tom, že dnes mám něco jako "double vacancy" čili dvojitou dovolenou. Jak jsem k tomu přišel? Do konce roku mi zbývalo vybrat 26 dní dovolené a naše instituce s pomocí jakéhosi zákona rozhodla, že si je musím vybrat, protože jinak bych asi padl únavou. Započal jsem minulý čtvrtek a kromě čtyř posledních dní v listopadu mám dovolenou až do konce roku. A dnes byl ještě navíc kvůli opravě střechy vyhlášen zákaz vstupu do budovy, kde se nalézá moje pracoviště, a všichni dotyční pracovníci mají nařízenou práci z domova. Abych si ten dvojitý pracovní klid užil ještě lépe, rozhodl jsem se opět navštívit zoologickou zahradu Johna Lloyda a Johna Mitchinsona a pokochat se jedním z nejroztomilejších zvířátek naší planetární fauny.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


V časoprostorovém vakuu - Kroky do nicoty


Vracím se ke knížce od Grazyny Fosarové a Franze Bludorfa, která se zabývá chybami v matrix (naposledy tady z ní byla Boží mapa II). Dnešní ukázka chyb v matrix bude navazovat na závěr Zvuky ticha a brány jinam IV, kde jsem slíbil, že se k tomu vrátím někdy příště. To "někdy příště", po více jak půl roce, konečně nastalo.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Něco o lidském mozku


Máme za sebou jeden oslavný a jeden odpočinkový den a je tady opět pondělí, kdy na rozdíl od předchozích dvou dní bude zapotřebí zapojit do procesu také svůj mozek. Škarohlíd by asi poznamenal, že mnozí tu potřebu nepociťují, ale nebuďme škarohlídi a pojďme si něco říci o tom zařízení, bez kterého se v nastávajících pracovních dnech (kulantně řečeno) patrně neobejdeme.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Liška - Vychytralá, nikoli krutá


V Ódě na přátelství, v předchozím příspěvku rubriky Pel-mel, potkal Malý princ lišku, a tak mě napadlo, co se o tomto zvířátku píše v zoologické zahradě Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Zalistoval jsem knižním vydáním jejich Zoo a skutečně jsem tam na ni narazil. Upřímně se přiznám, že kromě zoologické zahrady jsem se s liškou nikde nesetkal, což je možná škoda, protože jsem si ji mohl ochočit a měl bych velmi chytrého a krutosti neznalého přítele.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  105  106  107  108    109    110  111  112  113 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »