Pel-mel


« strana 110 »

Óda na přátelství


Vracím se ke knížce Mathiase Junga, která se zaobírá skromným, ale neskonale moudrým a kouzelným dílkem Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ, v níž se Malý princ vydal na kosmickou cestu, aby navštívil planety a asteroidy a setkal se s jeho podivnými obyvateli. Sedmou planetou byla Země, na níž Malý princ nejdříve potká hada, pak zabloudí v poušti, kde se setká s jedinou květinou, na vysoké hoře si povídá s ozvěnou, pak dorazí do zahrady plné růží a s jednou z nich se dá do řeči, a dalším podivným obyvatelem této zvláštní planety, na kterého narazí, je liška.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Slon - Obří králík chodící po špičkách


Pojďme se opět podívat do zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Po hladovém a ospalém medvědovi se zde producírovala chytrá a hubatá husa, dnes jsem se rozhodl, že z této líhně jako z klobouku vytáhnu králíka. Nebude to však nějaký obyčejný králík, a už vůbec ne mrňavý, ale králík obří, který přitom dokáže chodit po špičkách tiše, skoro jako myška. Tím králíkem je největší žijící suchozemské zvíře, jemuž se říká slon.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Jediný skutečný ráj je ten, který jsme ztratili


V pozdní večerní hodinu nedělního klidu jsem uchopil již delší dobu odloženou knížku od Gordona Livingstona, která se přízračně jmenuje Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý (Třicet pravd, které je nutné znát). Poprvé jsem ji zde využil v podobě Pravá láska je jablko z rajské zahrady, naposledy se to jmenovalo Nikdo nemá rád, když se mu říká, co má dělat. V souvislosti s dnešním zamyšlením bych ještě upozornil na Odpuštění. Následující text obsahuje některé Livingstonovy postřehy na téma, že jediný skutečný ráj je ten, který jsme ztratili, jež jsem lehce upravil a doplnil.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Tomio Okamura na Hrad


Blog Tomia Okamury (nyní již vlastně senátora Okamury) jsem skoro pravidelně navštěvoval, protože mě jeho úvahy už před pár lety zaujaly. Od 11. září se tam však už zřejmě díky předvolební aktivitě dlouho nic neobjevovalo, takže jeho proslov k prezidentské kandidatuře, který vyšel v pondělí, jsem objevil až včera. Okamura je zvyklý nazývat věci pravými jmény a ani tentokrát z toho neustoupil. Rozhodl jsem se tedy, že celý ten článek tady zreprodukuji, k čemuž mám od Okamury svolení, a pak se k tomu ještě vyjádřím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Husa - Chytrá a hubatá


Když nějaké ženě řeknete, že je husa, tak by to dotyčná (a zřejmě i dotčená) osoba ženského pohlaví neměla brát jako urážku, ale spíš jako poklonu. Husa je sice považována za ztělesnění hlouposti, ale vše nasvědčuje tomu, že husy jsou naopak velice bystré a inteligentní.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Medvěd - Spát, jíst, spát, jíst


Někdy mi připadá, že jsem se zacyklil, ale věřte tomu, že tentokrát rozhodně ne vědomě, možná podvědomě. V každém případě jsem chtěl dnešní chlupatý exemplář ze zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona zahájit konstatováním, že poslední tři dny zde vládl Populárně naučný a Filosofický koutek. Když jsem šel zkontrolovat, jaký zoologický exemplář tady byl naposledy (Prase - Rovnoprávnější než ostatní), tak jsem zjistil, že jsem ho uvedl téměř stejným konstatováním. Nedá se nic dělat - medvěd se v mé klávesnici už zabydlil a kdybych se ho pokusil vystrnadit, mohlo by to skončit nezanedbatelnou újmou na mém zdraví.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  106  107  108  109    110    111  112  113  114 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »