Pel-mel


« strana 111 »

Šamanovo ponaučení


Opět se vracím ke knížce Šamanské léčení. Pro dnešek jsem připravil pár ukázek, které mohou někomu připadat triviální, jinému nesmyslné a někoho mohou inspirovat k podnětnému zamyšlení. I triviální myšlenky je třeba někdy připomenout, stejně jako naslouchat myšlenkám, které nám mohou připadat nesmyslné.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Křidýlko nebo stehýnko


Objevil jsem zajímavý text JUDr. Jaroslava Janečka - advokáta, rozhodce při Hospodářské a Agrární komoře ČR, správce konkurzní podstaty u Obchodního oddělení Městského soudu v Praze a člena Syndikátu novinářů. Text či dopis je asi skoro rok starý a možná jste ho už někteří četli. Není však od věci připomenout si ho znovu a pokud jste tuhle informaci ještě neviděli, tak se máte na co "těšit".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Objekty jako stopy naší minulosti


Rachel Whiteread promovala na the Slade School of Fine Art v roce 1987 a nyní patří mezi nejúspěšnější umělce své generace.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Rekultivace (reforma) pražské hromadné dopravy


Návrh, který zde předkládám, se bude týkat především pražského podzemního dopravního prostředku, kterému se z nostalgických důvodů říká metro. Nejdříve však vysvětlím, co mě k tomu vedlo.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Šamanismus


Minulý týden jsem v jednom knihkupectví narazil na knížku, která se zabývá šamanským léčením a obsahuje praktická cvičení k znovunastolení rovnováhy a harmonického vztahu s přírodou. Už samotné setkání s touto knížkou bylo velmi zvláštní. Šel jsem hluboce zamyšlen po chodníku a najednou mě napadlo podívat se doleva, kde jsem objevil prodejnu zlevněných knih. Něco mě jakoby vcuclo dovnitř prodejny a okamžitě nasměrovalo k jednomu stolku s knihami. A tam jsem ji nalezl.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Vize života z úlomků a kousků


Romare Bearden (1911-88) se víc než třicet let snažil stát významným umělcem a na začátku šedesátých let se jim skutečně stal. Malá výstava v Michael Rosenfeld Gallery, organizovaná k oslavě stého výročí jeho narození, to ukazuje. Obsahuje pouze 21 koláží, všechny skvělé, v intimním kontextu a s důmyslně mixovanými prostředky, které jeho práce staví vysoko nad průměrnou koláž.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 21         


Dvě zajímavé výstavy


Tentokrát si dovoluji upozornit na dvě výstavy, které pořádá The Museum of Modern Art v době zmíněné níž. Jedná se o výstavu Pablo Picassa z období před první světovou válkou a o návrhy z dýhy z let 1930-1950.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Je káva zdravější než lékaři předpokládali?


Léta nás lékaři varovali před kofeinem. Teď se vše obrátilo a nové studie uplatňují, že káva v rozumné míře může snížit bolesti hlavy a chránit nás před cukrovkou, Alzheimerem, srdečními nemocemi a rakovinou. Kde je pravda?

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  107  108  109  110    111    112  113  114  115 . . . . . . . . . .  133  134  135  136  137   »