Pel-mel


« strana 112 »

Sčítání lidu: Miliardy v trapu


Přiznám, až do včerejška mě sčítání lidu nechávalo chladným. Možná jsem měl pocit, že je dokonce potřeba. Některá data jsou užitečná, navíc nám neublíží, jsou přece anonymní. Ale... už registrované převzetí formuláře a pohled do něj ukázaly, že nemůžeme mluvit o anonymitě ani o potřebnosti důležitých dat. Na první pohled se autor dotazů jeví jako víceméně duševně zpožděný. Uniká mi, proč mám vypisovat zároveň rodné číslo, datum narození a to, zda jsem muž nebo žena, vždyť tohle všechno říká už rodné číslo.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 1         


Horní třída se skutečně dívá na lidi "shora"


Nové výzkumy ukázaly, že životospráva přímo ovlivňuje výšku našeho těla - a úroveň života.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 5         


Nedělní chvilka poezie


Někteří z pamětníků si možná pamatují, jak se vždy nedělní podvečer objevila v normalizační televizi Nedělní chvilka poezie.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 27         


Tennessee Williams - 26. března 1911 - 25. února 1983


Byl skvělý a plodný a vdechl život a vášeň do tak pozoruhodných postav jako Blanche DuBois a Stanley Kowalski ve svém kritikou uznávaném A Streetcar Named Desire. A jako oni byl problémový a sebezničující, pil spoustu alkoholu a užíval drogy.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Tučňáci znovu ohroženi


Poté, co nákladní loď M. S. Olivia narazila na vzdáleném území British South Atlantic na dno a rozpadla se, tisíce místních tučňáků je pokryto surovou ropou.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Země je plná, jděte domů


Rozhodl jsem se, že opět napíšu úvodník, který bude věnován jistým entitám, které jsou zatím také zcela neviditelné. Téma je jistě velmi zajímavé a někdy se k němu ještě vrátím, ale v jedné knížce jsem narazil na pozoruhodnou kapitolu, a tak jsem si řekl, že bych ji lehce přeformuloval a umístil na Neviditelného čerta. Nadpis úvodníku je ve skutečnosti nápis na vývěsce zmíněných entit. Jaké entity mám na mysli a kam tuhle vývěsku umístili, to se dovíte v následujících řádcích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Sloni těží ze zkušenosti starších matriarch


Výzkumníci zjistili, že skupiny slonů, vedené staršími samicemi, (sloními matriarchami rodu) se lépe vyznají v lokalizování a chránění se před dravými lvími samci, jak řekla Karen McComb - evoluční ekologistka z University of Sussex v Anglii, která studii vedla.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Rakovina štítné žlázy, radioaktivní záření a účinky letního času


Pod vlivem japonských událostí Američané nakupují jodid draselný (potassium iodide), tj. tablety, které chrání lidí před rakovinou štítné žlázy, způsobenou radioaktivním zářením.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 9         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  108  109  110  111    112    113  114  115  116 . . . . . . . . . .  133  134  135  136  137   »