Pel-mel


« strana 112 »

Luciferův sloup


Víte, kde v Praze stojí Luciferův sloup?

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Doktor jako instalatér


Lékařská krize dosahuje vrcholu. S blížícím se kolapsem nemocnic ztrácí lékaři podporu jak politiků, tak veřejnosti. Všichni se bojíme, až přijde den a nás nebo blízké v nemocnici neošetří. Kdo je na vině? Poctivě třeba říct, že z větší části to lékaři nejsou. Pokud neseděli minulých 20 let ve vládě. "Prosím vládu, aby těmto 3 800 nefachčenkům zaplatilo i letenku do ciziny, kde chtějí "léčit pouze pro penízky" s podmínkou, že by měli do ČR doživotní zákaz vstupu. Ona by se ta investice vrátila." Takhle píší a mluví mnozí z nás. Selský rozum bez emocí ovšem říká, že pravda je jinde.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 16         


Někdy je třeba trochu zestárnout


Významný americký teoretický fyzik Lee Smolin vzpomíná v jedné ze svých knížek na svůj nástup do prvního zaměstnání v Institutu pro pokročilá studia v Princetonu (Institute for Advanced Study - IAS).

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Zneužití genového inženýrství


Mezi aplikace zneužívající genově inženýrské postupy k nekalým cílům patří na prvním místě biologické zbraně hromadného ničení. Každá věc, která byla vynalezena za účelem užitečného použití, vždy pohotově nalezne způsob, jak a k čemu může být zneužita. Kladivem lze zatlouct hřebík, ale také vzít někoho po hlavě.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Gabriel Orozco


Gabriel Orozco je považován za jednoho z nejvýznamnějších umělců současné doby, zvláště posledního desetiletí.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 21         


Sanitární Pozorovatelna


Právě mi skončil sanitární den a dnešní den jsem se rozhodl nazvat Sanitární Pozorovatelna. Na úvod bych zrekapituloval úspěchy svých minulých pozorování.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Ilumináti


Osvícená tajná společnost, která patří podle konspiračních teoretiků mezi velmi vážné kandidáty na světovládu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Recyklace


Včera jsem v Populárně naučném koutku naznačil inflační model vesmíru a jak se ve své standardní podobě vypořádal s jeho koncem. Taky jsem naznačil, že existuje i model, v němž vesmír recykluje bez počátku a konce.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  108  109  110  111    112    113  114  115  116 . . . . . . . . . .  130  131  132  133  134   »