Pel-mel


« strana 113 »

Blogové vztahy a umění


Ke svému článku Allen Ginsberg and the Beats dodávám následující:

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


'My guitar gently weeps'


V New Yorku v Bonhams na Manhattanu probíhá aukce hudebních nástrojů Erica Claptona. Úvodník níže jsem psala ve středu 9. března, dnes je čtvrtek a poslední dnešní zprávy uvádí, že Eric Clapton údajně prodal na aukci ve prospěch léčby lidí závislých na drogách a alkoholu některé ze svých hudebních nástrojů za víc než milión liber. Budou-li v pátek, kdy tento článek vyjde, nové informace, doplním v komentářích.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


Střílet na zloděje není zločin


Pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde o vraždu, a ne o mírněji trestané zabití. V novém stanovisku to včera uvedl Nejvyšší soud. Prostá krádež majetku podle soudu není podnětem k silnému rozrušení, a nemůže být tedy polehčující okolnost. Okradený člověk, který svůj majetek brání, páchá podle soudu zločin. Podnětem k tomuhle stanovisku byl případ Karla Bašty, který předloni dvakrát vystřelil na auto, ve kterém ujížděli zloději s lupem z jeho sběrny surovin. Při posledním projednávání u Vrchního soudu dostal pan Bašta šest let vězení za pokus o vraždu.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Zásadní genetický objev vede ke snižování rizika srdečních chorob


Vědci našli dosud největší množství genů spojovaných se zvýšeným rizikem srdečních nemocí. Došlo k tomu ve vědecké studii, jež by mohla pomoci najít cestu k situaci, kdy doktoři budou eventuálně schopni nabídnout genetické testy, které budou identifikovat lidi s největším rizikem srdečních nemocí a mozkových mrtvic.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Jan Gossaert's Renaissance


Dovoluji si upozornit na londýnskou výstavu "Jan Gossaert's Renaissance", která probíhá v National Gallery v Londýně od 23. února 2011 - a bude tam až do 30. května 2011. Co o ní píše - přibližně, jedná se o volný překlad - Jonathan Jones?

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 5         


Telepatie


V minulosti se čtení myšlenek považovalo za tak důležité, že bylo spojováno s bohy. Jednou z nejzákladnějších vlastností každého božstva je schopnost číst naše myšlenky a plnit naše nejhlubší tužby.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Bojí se sloni chilli papriček?


Pro vesničany v severovýchodní Indii jsou těžkým problémem pětitunoví sloní sousedi, řádící na jejich pozemcích. Ale ochránci přírody přišli s docela pikantním řešením, jak řádění ukončit. Spolehli na moc a sílu chilli paprik.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 12         


Allen Ginsberg and the Beats


V r. 1955, kdy Allen Ginsberg měl představení v "Six Gallery reading"v San Francisku, byl to nepublikovaný básník, kterému táhlo na třicítku a měl nepříjemný pocit, že mu čas utíká před očima.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  109  110  111  112    113    114  115  116  117 . . . . . . . . . .  133  134  135  136  137   »