Pel-mel


« strana 154 »

Kdo skutečně vládne světu?


Po pádu železné opony připravila v roce 1995 velmi významná skupina expertů, Rada pro zahraniční vztahy, zvláštní zprávu o budoucnosti amerických tajných služeb, z níž vyplynulo, že by se tyto služby měly využít pro špionáž ve prospěch amerických korporací.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Míň je někdy víc?


Zahlédla jsem oznámení o výstavě Modern British Sculpture, která se otevírá pro veřejnost 22. ledna a končí 10 dubna 2011.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 4         


Guggenheim Museum v Helsinkách


Na okraji Abu Dhabi dělníci v současné době vykopali základy pro budovu za 800 miliónů dolarů, navrženou Frankem Gehrym, dvanáctkrát větší než NY 'flagship'.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 4         


Harvard všichni nepotřebujeme


Ministr Dobeš si vysloužil "Despekt" týdeníku Respekt za výzvu rodičům, aby děti poslali do učilišť. No jistě, ministr školství musí předkládat ambicióznější výzvy - má přece volat Děti na Harvard! Skutečný život je ovšem jiný a faktem je, že i kdyby všichni měli Harvard, stejně bude potřeba zedník nebo topenář. A přes touhy všech intelektuálů onen Harvard duševně zvládne jen mizivé promile populace. Navíc pro poctivý úspěch v životě nejdůležitější není vzdělání, ale ochota a schopnost pracovat. "Intelektuál" to vidí jednoduše - udělej si maturitu a máš po problému. Ukazuje to absolutní odtržení takových "elit" od skutečného života.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 20         


Cesta k poznání


Opět jsem navštívil knihkupectví Academia a neodešel s prázdnotou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Peníze v umění


Příběh s Warholovým prostřeleným portrétem Mao Tse Tunga z minulého týdne má pokračování.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  150  151  152  153    154    155  156  157  158 . . . . . . . . . .  178  179  180  181  182   »