Pel-mel


« strana 92 »

Tučňáci znovu ohroženi


Poté, co nákladní loď M. S. Olivia narazila na vzdáleném území British South Atlantic na dno a rozpadla se, tisíce místních tučňáků je pokryto surovou ropou.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Země je plná, jděte domů


Rozhodl jsem se, že opět napíšu úvodník, který bude věnován jistým entitám, které jsou zatím také zcela neviditelné. Téma je jistě velmi zajímavé a někdy se k němu ještě vrátím, ale v jedné knížce jsem narazil na pozoruhodnou kapitolu, a tak jsem si řekl, že bych ji lehce přeformuloval a umístil na Neviditelného čerta. Nadpis úvodníku je ve skutečnosti nápis na vývěsce zmíněných entit. Jaké entity mám na mysli a kam tuhle vývěsku umístili, to se dovíte v následujících řádcích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Sloni těží ze zkušenosti starších matriarch


Výzkumníci zjistili, že skupiny slonů, vedené staršími samicemi, (sloními matriarchami rodu) se lépe vyznají v lokalizování a chránění se před dravými lvími samci, jak řekla Karen McComb - evoluční ekologistka z University of Sussex v Anglii, která studii vedla.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Rakovina štítné žlázy, radioaktivní záření a účinky letního času


Pod vlivem japonských událostí Američané nakupují jodid draselný (potassium iodide), tj. tablety, které chrání lidí před rakovinou štítné žlázy, způsobenou radioaktivním zářením.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 9         


Blogové vztahy a umění


Ke svému článku Allen Ginsberg and the Beats dodávám následující:

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


'My guitar gently weeps'


V New Yorku v Bonhams na Manhattanu probíhá aukce hudebních nástrojů Erica Claptona. Úvodník níže jsem psala ve středu 9. března, dnes je čtvrtek a poslední dnešní zprávy uvádí, že Eric Clapton údajně prodal na aukci ve prospěch léčby lidí závislých na drogách a alkoholu některé ze svých hudebních nástrojů za víc než milión liber. Budou-li v pátek, kdy tento článek vyjde, nové informace, doplním v komentářích.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


Střílet na zloděje není zločin


Pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde o vraždu, a ne o mírněji trestané zabití. V novém stanovisku to včera uvedl Nejvyšší soud. Prostá krádež majetku podle soudu není podnětem k silnému rozrušení, a nemůže být tedy polehčující okolnost. Okradený člověk, který svůj majetek brání, páchá podle soudu zločin. Podnětem k tomuhle stanovisku byl případ Karla Bašty, který předloni dvakrát vystřelil na auto, ve kterém ujížděli zloději s lupem z jeho sběrny surovin. Při posledním projednávání u Vrchního soudu dostal pan Bašta šest let vězení za pokus o vraždu.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Zásadní genetický objev vede ke snižování rizika srdečních chorob


Vědci našli dosud největší množství genů spojovaných se zvýšeným rizikem srdečních nemocí. Došlo k tomu ve vědecké studii, jež by mohla pomoci najít cestu k situaci, kdy doktoři budou eventuálně schopni nabídnout genetické testy, které budou identifikovat lidi s největším rizikem srdečních nemocí a mozkových mrtvic.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 1         


Jan Gossaert's Renaissance


Dovoluji si upozornit na londýnskou výstavu "Jan Gossaert's Renaissance", která probíhá v National Gallery v Londýně od 23. února 2011 - a bude tam až do 30. května 2011. Co o ní píše - přibližně, jedná se o volný překlad - Jonathan Jones?

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  88  89  90  91    92    93  94  95  96 . . . . . . . . . .  110  111  112  113  114   »