Pel-mel


« strana 98 »

Jsme občané a Češi, naučme se s tím žít


Velký neklid a někdy pohoršení vzbudil můj veřejně vyřčený otazník nad vztahem ministra Pospíšila a smluvního partnera České televize pana Václava Moravce. Proč pohoršení? Protože mluvíme o homosexualitě? Milí přátelé, spekulace o vztahu obou zmíněných by nám mohly být ukradené, kdyby oba neovlivňovali výrazně dění v naší zemi.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 5         


Vzpoura deprivantů


Po delší době jsem se opět vrátil k Františku Koukoulíkovi. Donesl jsem si z jednoho knihkupectví dvě jeho knížky z posledních dvou let a něco z nich tady v nejbližší době ocituji. První na řadu přijdou deprivanti. Proč? Protože pozoruji, že jejich vzpoura dosahuje apokalyptických rozměrů. A to mě opět přivedlo ke Koukolíkovi. Na druhou stranu však pozoruji, že se lidé začínají probouzet a jako nenapravitelný optimista věřím, že se nadvláda deprivantů, byť momentálně kulminující, blíží ke konci. Dříve než přenechám slovo Františku Koukolíkovi, zesumíruji zde některé komentáře na toto téma, které jsem v průběhu posledních deseti letech a před vznikem Neviditelného čerta napsal na Neviditelného psa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Probuďte se


Je pátek, všichni snílci mají svátek a já se vracím k zasněné knížce od Pata Mesitiho, kterou jsem před týdnem nalezl v jednom zasněném obchůdku uprostřed jednoho zasněného města:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Nikdy se nevzdávej


Před dvěma měsíci jsem zde psal o tom, jak jsem šel kolem jistého obchodu se zlevněnými knihami, který mě vcucnul do sebe a nasměroval k jednomu stolku, kde jsem okamžitě nalezl knížku o šamanském léčení. Po dvou měsících jsem opět míjel stejnou prodejnu stejně zlevněných knih, a stejně tak mě podobná síla vcucla dovnitř a opět nasměrovala ke stejnému stolku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proč v ČEZku auta nejezdí na slunce?


ČEZ se chystá vybudovat rozsáhlou síť dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. Chtělo by se říct zaplaťpánbůh za včasné prozření po desetiletí spánku. Jenže nejde o prozření a nikdo se ze snu ještě neprobudil.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 7         


Přírodní katastrofa jménem člověk


Nadpis zahajovacího úvodníku tohoto týdne, ve kterém se májový květen překlopí do téměř letního června (v jehož polovině jsem se loni vrátil ze zdravotní dovolené), jsem do slova a do písmene převzal z názvu knížky od Franze M. Wuketitse, kterou jsem tady několikrát ocitoval a doprovodil komentáři. Vzhledem k tomu, že se kolem ní rozvinula dost urputná polemika, připojuji ještě jeden delší komentář.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Apokalyptická vize


Před odchodem do spánku se obvykle dívám na televizi.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proč státní kasu vysávají anonymní firmy?


Šestnáct anonymních firem v posledních třech letech vydělalo na veřejných zakázkách dohromady kolem 18,2 miliardy korun. Největším chlebodárcem anonymů byly v minulých letech Lesy ČR, ale třeba také ministerstvo obrany.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 3         


Kup živnosťák, dostaneš občanství


V České republice má prakticky každý cizinec možnost požádat o živnostenský list (nově s povinným, ale obcházeným zvládnutím češtiny). Pak mu stačí pět let pracovat načerno a onen živnostenský list nezrušit. Po této lhůtě dostane trvalý pobyt a může v klidu zamířit na pracovní a sociální úřad.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  94  95  96  97    98    99  100  101  102 . . . . . . . . . .  119  120  121  122  123   »