Pel-mel


« strana 99 »

Olga ad absurdum


Jak jsem kdysi podotkl ve Slově neviditelného čerta, tak pel-mel znamená něco jako směsici čehokoli na přeskáčku, tedy páté přes deváté. S něčím takovým tedy přicházím dnes.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Zářijová


Poslední srpnový týden se skončil, začíná září, což je ještě stále léto, ale takové zářijové, jež se postupně změní na léto babí. Babí léto, též označované jako pozdní léto, je období na konci léta a začátku podzimu, kdy obvykle bývá poměrně sucho, slunečno, teplo a málo větrno. Uvidíme, jak se s tím vypořádá letos. Během babího léta lze často pozorovat volně se vznášející pavučiny drobných pavouků, které lidem v minulosti připomínaly šedé „babské“ vlasy. Odtud pochází název tohoto období.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kresby na planině Nazca


Na náhorní plošině jihoamerického Peru se nachází více než 300 obrazců, tvořených světlými liniemi, vzniklými odstraněním tmavšího vulkanického povrchu. Jednotlivé obrazce jsou zřetelné až při pohledu z letadla nebo balonu a dodnes není jednoznačně prokázáno, z jakého důvodu byly vytvořeny.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Starosti hoďte za hlavu


Asi se budu opakovat, ale nezbývá mi, než tak učinit, neboť mě počátek posledního srpnového týdne z mně neznámých důvodů vyčerpal. (Tedy já ty důvody asi znám, ale nechám si je pro sebe.) A tak jsem opět uchopil knížku Pět Tibeťanů... od Arnolda H. Lanze, z níž jsem tady naposledy použil úvahu na téma Myšlenky jsou jako malé děti. S malými dětmi si lze hrát, ale co dělat se starostmi?

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Binturong - Přivoň si k mému popcornu


Ze zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona jsme tady naposledy měli velbloudy. Tenhle týden se končí srpen, a tak si myslím, že by to chtělo něco ještě exotičtějšího. Což takhle dát si binturonga? Nemyslím k jídlu, ale jako průvodce posledním srpnovým týdnem. V tom je totiž binturong neskonale šikovný, neboť je vybaven chápavým chlupatým vodítkem, a navíc ještě skvělým voňavým parfémem. Ještě než si s binturongem vyjdeme na procházku, předkládám následující kvizovou otázku. Čím binturong nepohrdne?

a) buchtami
b) bonbony
c) zralými banány či mangy
d) koktejly
e) jablečnými koláči

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Vidění sv. Terezie


Týden uplynul a zase je tu neděle se svým rozjímáním. Rozhodl jsem se, že s pomocí knížky Simona Coxe navážu na předchozí povídání o sv. Bedovi povídáním o sv. Terezii. Co mě na sv. Terezii tak zaujalo? Zkuste si to v tom textu najít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Beda Venerabilis


Pro dnešní nedělní rozjímání jsem připravil krátké povídání z knížky Simona Coxe, v níž rozebírá Bestseller Dana Browna Andělé a démoni. Z této knížky jsem tady citoval už několikrát, viz hned první zmínka Lucifer. Povídání se zaobírá svatým Bedou Venerabilis nebo též Bedou Ctihodným, benediktinským mnichem v klášteře sv. Petra v Monkwearmouthu v severní Anglii. Co mě na sv. Bedovi tak zaujalo? Zkuste si to v tom textu najít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  95  96  97  98    99    100  101  102  103 . . . . . . . . . .  153  154  155  156  157   »