Poetický koutek


« strana 23 »

Čas chladných rán


Začíná se čas, kdy rána budou chladná...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Přípitek, Co zbylo z anděla a Kdo


První zářijový pátek přicházím se třemi básněmi, dvěma krátkými oddělenými jednou trochu delší, od moravského básníka Jana Skácela, jenž se nakonec usídlil v Brně. Pod jeho jméno jsem vložil odkaz na Wikipedii, kde se nalézá jeho stručný životopis a seznam básnických sbírek. Všimněte si, že začátek pádu předchozího režimu mu unikl jen o deset dní. Jan Skácel se v Poetickém koutku objevil už dvakrát (Chvíle, Dávno a Potom; Vteřina v lednu a příliš čistý sníh). Ty tři básně na sebe možná vůbec nenavazují, ale když jsem v takovém téměř polospánku listoval jedním výborem z jeho díla, padly mi do oka a níže uvedeným způsobem se seřadily.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Opožděná


I přesto, že je opožděná…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Letní poetická reminiscence


Ze svého reminiscenčního tlumoku jsem vylovil dvě básničky, v jejichž rodném listě se skví datum někdy na samotném konci osmdesátých let minulého století. Jsou takové dětské, hravé a po hříchu i milostné, takže mi je neberte a zdržte se jakýchkoliv nelichotivých šťouchanců.devil

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Tajnosnubná (noc)


Bylo, nebylo… ne, pohádku vám povídat nebudu. V tom vedru na hlavě mám vědro a nohy v kyblíčku ledu. Chtěl jsem říci, že byly doby, kdy jsem tady světil své sanitární soboty. Pokusím se to trochu oprášit, ovšem vězte, že vězet v ledovém krunýři pekelné letní noci není až tak sanitárně tajnosnubné. Nuže…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Noční let přes Atlantik


V sobotu sice letím do Španělska, pro dnešek jsem však vybral takovou téměř dětskou básničku, kterou jsem zplodil sedmého máje roku 2004, kdy jsem měl za sebou dvě letecké výpravy přes Atlantik. Od té doby se ten počet zvýšil, bláznivý démant zářil i nadále a doufám, že tak učiní i při mé první letecké výpravě do Španělska. Zkušený poetik v té básničce jistě najde zlomky od Jaroslava Seiferta a Vlastimila Třešňáka. 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jeskyně slov


Pro dnešní den středeční přicházím s básní, jejíž název se skví zcela nahoře, a kterou jsem nenapsal, protože ji stvořil Vladimír Holan, jemuž jsem zde již věnoval Noční zjevy.

 

…v těch prvních letních muškách

přicházím s poezií

z jeskyně slov

která vás nevzkřísí

ani nezabije…

 

To byl takový nesmělý pokus vyjádřit se tak trochu poetičně, nicméně báseň Jeskyně slov mě zcela znenadání zasáhla, a já v ní našel kousek sebe…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


V sevřené pěsti


Jen lehce upravený, místy totiž nečitelný, přepis mého takřka automatického psaní v jednom pozdním večeru či spíše v jedné pozdní noci u Pekingské polévky v jedné čínské restauraci.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  19  20  21  22    23    24  25  26  27 . . . . . . . . . .  30  31  32  33  34   »