Poetický koutek


« strana 23 »

Tajnosnubná (noc)


Bylo, nebylo… ne, pohádku vám povídat nebudu. V tom vedru na hlavě mám vědro a nohy v kyblíčku ledu. Chtěl jsem říci, že byly doby, kdy jsem tady světil své sanitární soboty. Pokusím se to trochu oprášit, ovšem vězte, že vězet v ledovém krunýři pekelné letní noci není až tak sanitárně tajnosnubné. Nuže…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Noční let přes Atlantik


V sobotu sice letím do Španělska, pro dnešek jsem však vybral takovou téměř dětskou básničku, kterou jsem zplodil sedmého máje roku 2004, kdy jsem měl za sebou dvě letecké výpravy přes Atlantik. Od té doby se ten počet zvýšil, bláznivý démant zářil i nadále a doufám, že tak učiní i při mé první letecké výpravě do Španělska. Zkušený poetik v té básničce jistě najde zlomky od Jaroslava Seiferta a Vlastimila Třešňáka. 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jeskyně slov


Pro dnešní den středeční přicházím s básní, jejíž název se skví zcela nahoře, a kterou jsem nenapsal, protože ji stvořil Vladimír Holan, jemuž jsem zde již věnoval Noční zjevy.

 

…v těch prvních letních muškách

přicházím s poezií

z jeskyně slov

která vás nevzkřísí

ani nezabije…

 

To byl takový nesmělý pokus vyjádřit se tak trochu poetičně, nicméně báseň Jeskyně slov mě zcela znenadání zasáhla, a já v ní našel kousek sebe…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


V sevřené pěsti


Jen lehce upravený, místy totiž nečitelný, přepis mého takřka automatického psaní v jednom pozdním večeru či spíše v jedné pozdní noci u Pekingské polévky v jedné čínské restauraci.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kaleidoskop


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Předjarní


Poslední neděli jsem vyrazil na svoji první předjarní procházku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Psychothriller a Fénix


Poslední únorovou sobotu jsem se rozhodl opět předělat na svůj sanitární den. Před nějakým časem jsem tento dlouholetý rituál ukončil, jenže to neznamená, že navždy. Jsou věci, které se nedají ukončit navždy. Jsou věci, které když ukončíme, tak se po čase zase vracejí. A to se může odehrát ještě mnohokrát. Tentokrát jsem se nevrátil jen ke svému sobotnímu sanitárnímu dni, ale i ke dvěma básničkám, které jsem stvořil někdy ve druhé půli posledního roku minulého století.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 37         


Popeleční preludium


Při pravidelném průzkumu na internetu jsem narazil na informaci, že dnes je takzvaná Popeleční středa. V této souvislosti jsem si vzpomněl, že ve stejnou středu na konci minulého století jsem napsal takovou dětskou básničku, která se jmenuje Popeleční preludium.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  19  20  21  22    23    24  25  26  27 . . . . . . . . . .  30  31  32  33  34   »