Poetický koutek


« strana 24 »

Jsou tajemství


Na samotném závěru již vlastně předchozího týdne jsem upadl do takového zvláštního básňorodého stavu, a v samotném úvodu týdne, jenž po onom již předchozím následuje, se z toho ještě nedokážu vymanit. Jsou zkrátka taková tajemství, která se nám nikdy neodhalí, ačkoli před námi již byla dávno odhalena. Někdy to ve vzácném časovém okamžiku pochopíme, jindy, což není vůbec vzácné, ne. A tak, abych to jurodivé básňorodění zakončil, a možná ještě ne, přicházím s jednou starší básničkou, kterou jsem zcela omylem vyhrabal ze svého poetického depozitáře, přičemž vězte, že vůbec netuším, co jsem tím tehdy, už skoro vlastním dávnověku, chtěl či nechtěl vybásnit.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Noční zjevy


Taky se vám občas stává, že upadnete do takového depresivně pochmurného stavu? Mně se to stávalo už od raného věku, kdy jsem však tento stav nevnímal nijak tragicky, ale jako nějakou jímku, do níž jsem vypustil něco, co už jsem v sobě nedokázal udržet. No a tím se mi ulevilo a opět jsem se mohl vrátit do svého normálního optimistického a světlem prozářeného stavu. Později to už bylo trochu horší, takže se dnes už těmto stavům snažím vyhýbat. Ne vždy se to však povede.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Lednová rána


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vzpomínka na hvězdy a Osamělá


Původně jsem tady na dnešek nechtěl nic dávat. V Už skoro vánoční jsem napsal, že neděli zřejmě prospím, což možná udělám, ale faktem je, že tohle píšu ještě v sobotu. Nic moc však nečekejte. Dávám tady dvě historicky dost vzdálené básničky. První je delší, vybral jsem ji ze složky svých raných výtvorů a pochází někdy z poloviny roku 1989, druhá je kratší a před dvěma dny jsem ji stvořil pozdě večer v jedné restauraci. U první se nemusíte obávat další surrealistické injekce, druhou zase neberte jako nějakou depresivní stížnost na můj osud, prostě mě to tak nějak u sklenky vína napadlo. Zítra to přijdu vylepšit Ježíškem, ačkoli není vyloučeno, že to může dopadnout ještě hůře.devil


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Temné svíce


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Rozbitá cela


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Moje mladá poezie


Po delší době jsem ze svých starých písemností vyhrabal sešit s básničkami někdy z počátku osmdesátých let minulého století. Už jsem zde uvedl přinejmenším jednu z těch básní, která se jmenuje Inspirace. Mám takovou nostalgicky poetickou náladu, a tak se s vámi podělím o některé další.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Chvilka poezie


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  20  21  22  23    24    25  26  27  28 . . . . . . . . . .  30  31  32  33  34   »