Pohádky


« strana 4 »

Fialenka Lenka


Přicházím s pohádkou, kterou jsem napsal čtvrtého ledna 2006. Je velmi krátká, možná trochu uhozená (alespoň se tak může zdát, ale ve skutečnosti vůbec ne) a původně jsem ji sem nezamýšlel vůbec předložit. Vysypal jsem ji tehdy v několika minutách; byla to prostě jenom taková urychlená duševní extáze. Proč jsem se nakonec rozhodl ji přece jenom vypustit do čertího pohádkového kolbiště?

Jak jsem předeslal v Čertím poklábosení (komentář pod číslem 7196), byly doby, kdy se mi hlavou občas honila jedna písnička od Jaroslava Wykrenta, která se jmenuje Fialenka. Proč? Těžko říct. Něčím prostě byla vybuzena, no a čím, to nechám na vás. Fialenka se mi už dva dny zase honí hlavou. A tak jsem si vzpomněl na tu svoji urychlenou pohádku, k níž jsem chtěl přiřadit Wykrentovu Fialenku v podobě videa. Jenže žádné takové video jsem na internetu nenašel, dokonce ani text této písničky, pouze zvukový záznam v podobě mp3. Možná to video někdy sám utvořím, ale pro tentokrát jsem tu kratinkou pohádku - skoro tak krátkou či dlouhou, jako je její předehra v podobě tohohle perexu - doprovodil částí textu Wykrentovy Fialenky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 45         


Valentýn a Valentýnka


Už jsme tady dlouho neměli pohádku, že? No dobře, jednu jsem nalezl ve svém starém rukávu. Napsal jsem ji čtrnáctého února roku 2005, tj. v den, kdy se slaví svatý Valentýn, což je svátek lásky. Dnes máme již téměř konec léta, to babí je nadohled a za ním se šourá podzim, zatímco Valentýna slavíme koncem zimy. Ta pohádka, ač stvořena na svatého Valentýna, je však nadčasová. Byla původně mnohem kratší, než jak jí teď předkládám. Trochu jsem ji poopravil a doplnil především tu střední delší část. Podstata snad zůstala zachována.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Nočněnka


Někde hodně hluboko v opuštěném koutě jednoho z nesčetného množství vesmírů se nalézala velmi zářivá hvězda, kolem níž se kupilo početné stádečko planet, planetek, asteroidů a podobných těles a tělísek nejrůznějších rozměrů. Na jednom z oněch větších těles vzkvétalo bohaté a mocné Sluneční království. Králi Slunnému Tři sta třiatřicátému se jednoho rozmarného léta narodila roztomilá princeznička, a to i přesto, že si přál prince, protože už cítil, že potřebuje svého následovníka. 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Ustrašenka


Na jednom konci jakési spirální galaxie se nacházela hvězdička a kolem ní kroužila pouze jediná planeta, což samo o sobě už bylo trochu divné. Planeta však kroužila velmi čiperně a v tak blahodárné vzdálenosti od své neduživé hvězdičky, že na ní vznikl život, nejdříve maličký, ale pak se rozrostl v celé království.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


O chlapečkovi (na hradě z písku)


Chlapeček na pláži osaměl. Jeho rodiče někam odešli. Všichni někam odešli. Už ani nevěděl kdy a kam, protože si stavěl hrad z písku.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vánočněnka


Vánočněnka nebyla nijak zvlášť hezká princezna, a navíc byla ještě velmi churavá.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Dušičková


Tahle pohádka bude o princi a princezně, jejichž jména nejsou vůbec důležitá. Říkejme jim tedy On a Ona.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Děsivěnka


Okurková sezóna pokračuje, léto opět kulminuje, plodný podzim stále v nedohlednu, a tak jsem se rozhodl, že doplním pohádkový koutek. Pohádka, která bude následovat poté, až opustíte perex, však tentokrát bude mírně řečeno nezvyklá, takže kdo si zvykl na ty zvyklé, toho předem varuji. Relativně nedávno jsem tady už měl psychedelickou básničku, nyní se tedy pustím do psychedelické pohádky a citlivějším povahám doporučuji, aby si ji radši ani nečetli. Chápu, že i ty nejcitlivější povahy budou mít po tomhle úvodním proslovu i přes varování nutkání přeci jenom do té pohádky nahlédnout. Pokud tomu tedy neodoláte, připravte si alespoň nějaké uklidňující kapky, popřípadě nápoj s obsahem resveratrolu, usaďte se do nějakého pohodlného křesílka a ještě, než překročíte hranici perexu, upadněte alespoň na chvíli do jakéhokoli meditačního stavu. Nedávno jsem někde četl, že Číňani vymysleli nový meditační způsob, při němž si položíte na hlavu klacek. Takže klacek na hlavu, ne do ruky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3    4    5  6  7  8  9   »