Pohádky


« strana 4 »

Jarněnka


Někde v hloubi jakési ponuré galaxie se nacházela taková bezvýznamná hvězda, kolem níž kroužilo pár ponuře mrazivých planet. Jedna mrazivě ponuřejší než druhá. Pouze třetí jevila jistou snahu se z té ponuré mrazivosti nějak vymanit.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Sněženka


Asi se divíte, s čím tady přicházím, když se venku ve značném předstihu klube už skoro jaro. Jenže, jak už jsem naznačil v Sentimentálním regimentu, někdy se mnou cloumá sentiment a občas i celý jeho regiment. Nevím, jestli jsem to dostal přes geny či sociální prostředí anebo přes ústa, ale zkrátka i zdlouha tomu občas propadám. Od posledních Vánoc ještě neuplynula tak dlouhá doba, ačkoli jsem mezitím stihl oslavit několik výročí, tak proč na úbočí jakéhosi uspěchaného předjaří se ještě v posledním zimomřivém záchvěvu neohlédnout kousek nazpátek. No a jak tak se mnou cloumal ten vánoční sentiment, tak na mě z mého psacího archivu naprosto nečekaně vykoukla pohádka, o níž jsem se tady s vámi ještě kupodivu nepodělil. Tak si ji užijte, brzy nám vykvetou sněženky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Orfeus a Eurydika v první polovině září


Léto se zvolna končilo, a ačkoli Orfeus čekal víc, tak i za to, co se mu tohoto léta dostalo, byl vděčen. Člověk někdy tak úpěnlivě čeká něco, čeho se nedočká, protože to za dané konstelace není možné, a přitom si nevšimne, že se dočkal něčeho, co sice nečekal, ale přišlo to jako přinejmenším plnohodnotná náhrada toho, co očekával zcela zbytečně.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 26         


Špaténka a Hlas


Započal se poslední srpnový týden a léto se nám tak nějak zcela neočekávaně ochladilo. Že by to už chtělo s takovým předstihem zabalit? Bude ještě alespoň babí léto? To jsou otázky, na které na rozdíl od meteorologů neumím odpovědět. Tedy na rozdíl od nich ve skutečnosti umím, ale nechce se mi. Někdy se mi totiž nemusí chtít. A tak, abych ten poslední srpnový týden alespoň malou svíčičkou zahřál, podělím se s vámi o dvě krátké pohádky, které jsem napsal zhruba před deseti lety. Až si je přečtete, tak si asi budete ťukat na čelo, že to s pohádkami nemá nic společného. Jenže ony to jsou takříkajíc patafyzické pohádky, takže si v klidu zaťukejte na čelo ještě jednou, budete to potřebovat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


Jízlivěnka


V jistých vesmírných dálavách kdysi hodně dávno, tak dávno, že už si to kromě mě nikdo nepamatuje, bylo a kupodivu i žilo jedno království, jemuž vládla dlouhá, a kdyby to království nakonec nezaniklo tak nekonečná řada králů, z nichž každý se jmenoval Slušňák plus příslušné pořadové číslo.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Lekavá


Už tady dlouho nebyla pohádka, takže se chápu klábosnice, abych Neviditelného čerta opět obdařil nějakým pohádkovým námětem. Jak se však nakonec ukáže, má pohádková klábosnice se zcela neslušně zašprajcovala ve chvíli, kdy pohádka mířila k tomu podstatnému. I přes všechnu tuhle banální záležitost jsem se rozhodl toto psaní zařadit do Pohádkového koutku. Finále, dotlučené po zaseknutí klábosnice, se sice bude nacházet už na holé zemi, ale snad mi to projde. I na potlučené holé zemi se může válet nějaká pohádka.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3    4    5  6  7  8  9  10  11  12   »