Populárně naučný koutek


« strana 32 »

Jak může zdraví ženy ovlivnit podprsenka?


Je neděle a navíc 21. srpna - takže nejen den opočinku, který nám naservíroval náš Nejvyšší, ale navíc i výročí jisté invaze vojsk od našeho východního Dubiska. Nebudu se vyjadřovat ani ke dni odpočinku, ani k invazi Dubiska, protože by to bylo házením hrachu na stěnu. Budu se věnovat ženám, protože když už si odpočinout, tak jedině s ženou, a když už invazi, tak jedině od ženy. Ocituji zde pasáž z Doby jedové, která se týká velmi důležité části ženského oděvu, který ukrývá něco, po čem baží nejen děti kojeneckého věku, ale i téměř či zcela dorostlí muži, a někdy i ženy jiného ražení. Citovaná pasáž je vedena z ženského pohledu, takže to berte, milí téměř či zcela dospělí muži, v úvahu ];-)

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Nikotin: jed, nebo lék?


Nikotin je pouze jednou z mnoha chemických sloučenin obsažených v tabáku i v cigaretovém kouři, avšak zcela prokazatelně je hlavní farmakologicky aktivní látkou. Kouření tabáku je všeobecně spojováno s onemocněním plic, kardiovaskulárního systému, nádorovým bujením a mnoha dalšími nemocemi včetně chřipky. Je považováno za jednu z hlavních příčin toho, proč lidé umírají.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Med


K chvále medu jako potravě bohů a elixíru mládí není třeba nic dodávat. Od dávných dob je všude na zemi med považován za důležitou potravinu, a to potravinu v její nejčistší přírodní kvalitě, které dnes říkáme bio.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Záludný glutamát


Glutamát (MSG - monosodium glutamate, sodná sůl kyseliny glutamové) se začal v posledních desetiletích ve zvýšené míře objevovat v hotových potravinách, protože jim zvýrazňuje chuť. Biologové dokonce zvolili pro vnímání druhu chuti vyvolané glutamátem japonské slovo "umani". Umani je tak pátá chuť, vedle sladké, slané, hořké a kyselé. Po požití potravy s glutamátem se jeho obsah v mozku dospělého člověka zvýší 25-45krát. Glutamát z potravy prostupuje také placentou do krve plodu a do mozku. Nezralý vyvíjející se mozek je vůči působení glutamátu asi čtyřikrát citlivější než mozek dospělých.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Nebezpečný aspartam II


Podle statistik se v roce 1985 zkonzumovalo 6 900 000 liber aspartamu (pod obchodním názvem NutraSweet a Equal); v roce 1986 to bylo 15 700 000 liber a v roce 1987 17 100 000 liber. (Jedna libra odpovídá 0.453 kg). Aspartam se v současné době používá téměř ve všech "dietních" nápojích, nízkokalorických jogurtech, krémech, sušenkách, zmrzlinách, žvýkačkách; v cereáliích určených pro snídaně, najdeme ho i v lécích, v rozpustných a šumivých potravinových doplňcích a minerálech, různých vitaminech, potravinách pro diabetiky, ve "zdravých" bonbonech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Nebezpečný aspartam I


Omezování přijmu cukru je v péči o zdraví pravidlem číslo jedna. Pokles kazivosti zubů je zpravidla spojován s poklesem spotřeby cukru a zvýšenou hygienou. Avšak cukr je v posledních desetiletích nahrazován ve stovkách druhů potravin umělým sladidlem aspartamem. Jsou snad potraviny s aspartamem zdravější? Zatímco oficiální statistiky uvádějí, že konzumace aspartamu způsobila v USA smrt pouhých 300 lidí, a proto je stále považován za bezpečný, jiní vědci i lékaři přesvědčivě dokazují, že aspartam je sladidlo, které poškozuje zdraví a zabíjí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Víno je elixír života


Pro závisláky, kteří si nedokáží příjemné prožití svého někdy tak náročného života představit bez sklenky alkoholického nápoje z hroznového vína, mám velmi dobrou zprávu: Věda potvrzuje, že víno je elixír života. Některé náznaky se již na Neviditelném čertovi objevily, kupříkladu Ve víně je pravda a taky polyphenols nebo You are what you eat III (15. Víno/alkohol), a těm, kteří to kapku přehánějí, doporučuji Vánoční i novoroční varování II ;).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Mimozemšťané existují a jsme to my - my všichni jsme mimozemšťané


Mimozemšťané nám zde mohli zanechat poselství zakódované v DNA pozemských organismů. Je to možnost velmi nepatrná, ale její obecnější verze je paradoxně mnohem přijatelnější. S každým objevem v genetice je stále víc a více zřejmé, jak hluboce jsou veškeré živé organismy na Zemi navzájem příbuzné. Jednotlivé druhy snad nejsou mimozemské, ale nemůžeme vyloučit možnost, že všechny druhy pocházejí z téhož mimozemského zdroje. Možná jsme všichni mimozemšťané.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  28  29  30  31    32    33  34  35  36 . . . . . . . . . .  41  42  43  44  45   »