Populárně naučný koutek


« strana 49 »

Kruhy v obilí


Kruhy v obilí (někdy se jim říká agrosymboly) jsou geometrické obrazce, které se za tajemných okolností objevují na polích osázených obilím nebo jinou zemědělsku plodinou.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Nekonečné ostrovy


Z teorie věčné inflace vyplynulo, že oblasti falešného vakua se množí rychleji, než se rozpadávají. To znamená, že inflace v celém vesmíru nikdy nekončí a objem inflatujících oblastí neomezeně narůstá!

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Vesmír jako inflačně se nafukující balonek


Ústřední problém, na který fyzikové narazili v inflační teorii, spočíval v tom, že inflace měla tendenci nikdy neskončit. Začaly se rodit nejrůznější modifikace a první efekt, který přišel na přetřes, bylo kvantové tunelování.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Věčná inflace


Jak bylo řečeno v Antigravitačním velkém třesku, první verze inflační teorie narazila na problém, kterým byl rozpad falešného vakua. Co je to falešné vakuum a proč se rozpadá problematicky? Vezměme to od podlahy.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Nikola Tesla - Dálkově ovládaný automat


Jak zde již bylo uvedeno, Nikola Tesla uměl dokonale využívat tvůrčí vizualizaci. Sám o sobě vždy tvrdil, že není ani vědec, ani vynálezce, ale objevitel věcí, jimiž nás příroda obklopuje. Své úspěchy v tomto objevování připisoval své vrozené schopnosti neuvěřitelné vizualizace procesů věcí a událostí. Všechny své experimenty po celý svůj život promyslel, rozpracoval a provedl komplexně nejprve ve své hlavě a teprve když je takto úspěšně dokončil, "převedl" je do našeho světa. Ve svém pojednání Problematika zvyšování energie lidstva... o tom Nikola Tesla píše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Antigravitační velký třesk


Nový pohled na vesmír, jenž se vynořil v osmdesátých letech minulého století, je do jisté míry velmi udivující. Když budeme parafrázovat Nielse Bohra, je možná dostatečně šílený na to, aby byl pravdivý. Překvapivým způsobem v sobě spojuje jisté zdánlivě rozporuplné rysy: vesmír je jak nekonečný, tak i konečný, vyvíjí se, ale je neměnný, věčný, a přece s počátkem. Z teorie rovněž vyplývá, že někde v odlehlých místech leží planety podobné Zemi, s kontinenty stejných obrysů i terénu, planety obývané identickými tvory, mezi nimiž žijí naše klony.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  45  46  47  48    49    50  51  52  53 . . . . . . . . . .  56  57  58  59  60   »