Slovo Neviditelného čerta


« strana 4 »

Sobotní post narozeninová


Bude velmi krátká. Jenom takové malé zamyšlení.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 34         


Čtvrté narozeniny Neviditelného čerta


Před čtyřmi lety se na internetu narodilo neviditelné dítě, které bylo sudičkami ihned v kolíbce obdařeno malými růžky a k tomu ještě křidélky, aby bylo jasno, že není jen tak nějakým čertem, nýbrž padlým andělem. Kromě toho mu sudičky daly do ručičky malou baterku a sborovým hlasem pronesly: „Budeš lidem svítit na cestu, staneš se Světlonošem. Tak to nezvorej!“

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 38         


2014


Přesně před rokem jsem napsal silvestrovské pozdravení, jehož název se liší od toho dnešního pouze v poslední číslici. Vyplkal jsem v něm takové ty běžné silvestrovské ptákoviny, mezi nimiž bylo i upozornění, že by se koncem právě odcházejícího roku měla na obloze objevit kometa, jejíž záře bude úspěšně soupeřit se září Měsíce v úplňku. Neobjevila se. Rozpadla se někde v tichosti a nedala o sobě vědět ani jediným bliknutím.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 105         


Tichá noc


Nikdy jsem zde neprojevoval nějakou zjevnou náklonnost k  jakékoli křesťanské církvi. Byly doby, jež jsem zde reflektoval především někdy na počátku Filosofického koutku, kdy jsem poměrně dost výrazně čerpal z buddhismu a jeho odnoží. Tento buddhistický zdroj jsem však spíš než náboženství vnímal jako nějakou přírodní duchovní filosofii. Dnešní Štědrý den se v převážně křesťanském prostoru považuje za vstupní bránu do Vánočních svátků, které jsou věnovány narození úhelného křesťanského kamene (symbolu) v podobě Ježíše Krista.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


Prosincové čertí hrátky


A je to tady!

 

Po náročném přemýšlení, které jsem odstartoval po zmateném pohledu na kalendář, když jsem se chystal vypustit Tough boy, mé rozhodnutí konečně dozrálo. Všichni známe to dnes již konzumně profláknuté rčení, že Vánoce jsou svátky klidu. Podle mého soudu je třeba tohle rčení rozšířit na celý prosinec, aby se z něho, jak už je v posledních časech zcela běžné, nestal nějaký konzumně uhoněný prasinec. Pokud vám tohle prohlášení stačí, můžete již klidně vyrazit do svého prosincového klidu. Pokud ne, pokračujte ve čtení tohoto příspěvku.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Milion


Tak dobře, převezmu žezlo...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Negativní lidé


V posledních dvou dnech tady došlo k zcela nesmyslnému, absurdnímu a bezdůvodnému pokusu sprostým způsobem dehonestovat jak mě, tak kohokoli jiného včetně celého Neviditelného čerta. Na rozdíl od předchozích pokusů jsem tomu dal průchod, aby všem bylo jasno, která bije. Pod mými Granadskými postřehy se hned ve dvojitém provedení jako první objevil komentář: „A kdo se te na to ptal, ty debile?“ Těch urážek jsem pak schytal ještě celý kýbl, takže kdokoli z vás, kdo je vzal vážně, by ode mne nevzal ani kůrku chleba, ba co více, jako naprosto nenapravitelného zločince všeho druhu by pro mne požadoval přinejmenším trest smrti. V knížce Indigový svět od Simona Loyda jsem našel takovou pasáž, která s tím jakýmsi způsobem souvisí. Možná ne jaksi, ale úplně přesně – do jaké míry to tak je, to však už nechám na vás.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 41         


Upozornění


Lucifer


Před chvíli jsem z kontaktní adresy Admina (webmaster@halamky.cz)  dostal vzkaz, který byl vložen přes odkaz Zanechte mi vzkaz. Především bych chtěl upozornit, že pokud ode mne očekáváte nějakou reakci na váš vzkaz, uveďte do kontaktního formuláře svoji emailovou adresu. Pokud chcete kontaktovat Admina, napište na výše uvedenou adresu, pokud mne jinak než přes Zanechte mi vzkaz, napište na moji redakční adresu (Zardanus@seznam.cz), a kdybyste chtěli na NČ publikovat své články, tak pište tamtéž.

 

Pozn.: Tohle upozornění je míněno obecně, nejen autorovi onoho vzkazu. Zároveň jsem dospěl k závěru, že svůj redakční email budu uvádět v perexu (nahoře pod úvodním textem článku) pod svým nickem.devil

 

 


komentářů: 1         


«   1  2  3    4    5  6  7   »