Slovo Neviditelného čerta


« strana 5 »

Jediná hvězda


Když není v mé duši zataženo, tak na mém nočním nebi svítí mnoho hvězd. Hvězd, které jsou sice různé, ale blikají tak nějak skoro stejně.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Dávání a přijímání


Někdy počátkem dubna tohoto velmi zvláštního jara jsem zde z knížky Kráva na parkovišti - Zenový přístup k překonání zlosti od Leonarda Scheffa a Susan Edmistonové vybral kratinkou pasáž z kapitoly, která se jmenuje stejně jako tento příspěvek. Pro dnešní den, který se skvěje někde ve středu dubnového týdne, kdy se jaro vyšplhá až téměř k letním teplotám, aby se pak po aprílovsku zachumlalo do někam jinam, jsem vybral něco málo hned z počátku této kapitoly, abych to pak dorazil svými aktuálními zážitky a myšlenkami.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Narozeninové snění


Narodil jsem se na třetí planetě jménem Země obyčejné hvězdy jménem Slunce jedné z obyčejných galaxií jménem Mléčná dráha. Dobu, za kterou Země oběhne Slunce, jsme se naučili nazývat rokem. Každý člověk se narodí v nějakém místě oběžné dráhy Země, a když se Země za rok vrátí zhruba do téhož místa, slaví narozeniny. Tenhle okamžik lidé poznají podle toho, že v kalendáři se objeví ten samý den, ačkoli to není až tak úplně přesné. Nikdo, kromě těch, kdo se narodili 29. února, si však s tou drobnou nepřesností hlavu neláme. Jak tak koukám do kalendáře, tak vidím, že jsem od svého narození oběhl se Zemí další rok od svého narození.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


2013


Dnešního dne o půlnoci skončí rok 2012 a započne rok 2013, alespoň podle moderního kalendáře, jemuž předcházela celá řada jiných kalendářů. Rok 2012 skončí posledním dnem dvanáctého měsíce, jemuž se u nás říká prosinec, a zhruba 10 dní po slunovratu přijde první den prvního měsíce roku 2013, jemuž se u nás říká leden.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 39         


Už asi vánoční


Přeji všem lidem dobré a čert ví ještě jaké lepší vůle hezké a rozumně prožité Vánoce.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Úžasná


Možná si myslíte, že bude pohádka, ale nebude. Kdyby to byla pohádka, tak by se jmenovala Úžasněnka, ale o takové princezně jsem zatím neslyšel. Tohle totiž bude takové lehce zmatené zamyšlení nad velmi důležitými věcmi. O velmi důležitých věcech často přemýšlíme zmateně. Ani já se tomu nevyhnu, ale doufám, že alespoň z tohohle zamyšlení něco rozumného přece jenom vyplyne.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 28         


Šumavská rekapitulace


Pokud očekáváte nějaké cestopisné vyprávění, musím vás zklamat. Něco takového ode mne zcela zřetelně očekávat nemůžete. Nicméně pár, možná nesouvislých, postřehů si však přece jenom dovolím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Návrat neviditelného Lucifera z Bologne


Jak se tak koukám, tak vidím, že nový Neviditelný čert skomírá na úbytě, což mě uvádí do téměř truchlivého stavu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4    5    6  7   »