Sluneční koberec

rubrika: Vinárna U Čerta


Už nejednou se mi stalo, že jsem stál uprostřed nicoty a najednou si na něco vzpomněl.

 

Lucifer


Najednou jsem si vzpomněl na něco, co už tu není. Z bezprizorní mlhy se vynořil velmi ostře tesaný obraz z dob, kdy jsem stál uprostřed úplně jiné nicoty.

 

Fyzikové často hovoří o jakémsi univerzu. O univerzálním všeobjímajícím absolutnu. Někteří mají pocit, že těch univerz je mnohem více. Jejich počet se možná blíží až nekonečnu, a to už je skutečně závažná myšlenka. Napadá mě, že by mohlo existovat jakési univerzální univerzum, které by v sobě bezpočet oněch elementárních univerz zahrnovalo. Které by je zastřešovalo. A co když těch univerzálních univerz je též bezpočet a jsou zastřešena ještě nějakým univerzálnějším univerzem.

 

Někdy, zahlcen momentální nicotou, si vzpomenu na absolutní ptákoviny ze svého života. Třeba na andulku, která, když jsem zapomněl zavřít její klec, mě přilétla ráno budit tím, že usedla na peřinu před mým nosem a začala do něho něžně avšak rázně klovat. Neexistuje fotoaparát, který by tuhle scénu vykreslil ostřeji, než jak se mi vybaví v náhlé vzpomínkové bezprizornosti.

 

Fyzikové někdy dumají nad tím, že kdysi tady vůbec nic nebylo. Ani prostor, ani čas, ani ponožky, ani andulky, ani sklenka dobrého vína. Občas, asi tak po desáté sklence dobrého vína, začínám i já upírat své filozofické zraky tímto směrem. Ta absolutně univerzální nicota ve mně v tomto stavu ovínění vyvolává neuvěřitelný klid. Spím potom spánkem spravedlivých.

 

Nedávno jsem si po náhlém probuzení ze spánku spravedlivých vzpomněl na Renesanci, a přede mnou se rozvinul sluneční koberec, ačkoli venku bylo úplně zataženo.

 


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer * 07.12.2017, 21:43:35
Jsem rád, že se ti to líbí, Tahiti. Zamilovaný

1
Tahiti (neregistrovaný) 07.12.2017, 15:03:11
To je hezký, chytrý, něžný, laskavý a milý psaníčko, Lucifere. Rozpačitý

«     1     »