Archiv - Duben 2013


« strana 1 »

Žebernatka – Angrešt s roztomilými řasami

rubrika: Pel-mel


Duben nám takovým nezvyklým způsobem doskotačil až k samému konci, zítra začíná Máchův Máj. V posledních letech se mi ten májový čas pokaždé zvrátil v něco zcela nemájového. A tak jsem se na to vždy těšil. Snad už to konečně vyjde, alespoň trochu, nechci tak mnoho, jen prostě netoužím znovu zopakovat ty poslední májové kotrmelce. Jestli zde prvního května něco májového vyjde, netuším, pro poslední dubnový den jsem však připravil něco o podivuhodném mořském živočichovi (možná ještě podivuhodnějším než mořský ďas), kterého jsem nalezl v zoologické zahradě Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Prvního května se možná přesunu do Rámovy zahrady od Arthura C. Clarka a Gentryho Lee.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Vztah mysli a těla I

rubrika: Populárně naučný koutek


Jak je možné, že mysl dokáže zrušit genetické naprogramování, jak se to kupříkladu podařilo britskému lékaři Albertu Masonovi (viz Biologie a víra)? A jak mohla Masonova víra v léčení ovlivnit jeho výsledek? Nové, kvantově-relativistické chápání mechaniky vesmíru nám ukazuje, jak může být „hmotné“ tělo ovlivňováno „nehmotnou myslí“. Energie mysli (myšlenky) přímo ovlivňuje to, jak hmotný mozek řídí fyziologii těla. „Energie“ myšlenky může aktivovat či potlačit činnost proteinů buňky prostřednictvím konstruktivní nebo destruktivní interference.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Česnek, hořčice, křen a brukvovitá zelenina

rubrika: Pel-mel


Česnek je jednou z nejoblíbenějších přísad do potravin. Pečené maso nebo topinky si nelze bez česneku představit. Pro svoji štiplavou chuť jsou v kuchyni oblíbeny i hořčice a křen. Hlavní součástí hořčice jsou pomletá zrna hořčice, což je rostlina patřící do stejné čeledi jako zelí, květák, brokolice, řepka, ředkvička, křen apod.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


O chlapečkovi (na hradě z písku)

rubrika: Pohádky


Chlapeček na pláži osaměl. Jeho rodiče někam odešli. Všichni někam odešli. Už ani nevěděl kdy a kam, protože si stavěl hrad z písku.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Autosugesce

rubrika: Pel-mel


V předchozím pojednání Biologie a víra bylo naznačeno, čeho lze dosáhnout užitím pouhé duševní síly. V této souvislosti jsem si vzpomněl, že něčím podobným se také zabývá Simon Loyd ve své knížce Indigový svět - … , na kterou jsem nedávno narazil (viz Indigový svět a Můžeme svými myšlenkami ovlivňovat jiné osoby?). Za duševní sílu (energii), kterou může psychicky i fyzicky někoho nebo sebe ovlivnit, lze taky považovat sugesci nebo autosugesci. A právě o tom píše Simon Loyd ve čtvrté kapitole (Programování a podvědomí) této knížky zhruba tohle:

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Biologie a víra

rubrika: Pel-mel


Název tohoto příspěvku jsem převzal z názvu páté kapitoly knížky Biologie víry - … od Bruce H. Liptona, která se nachází někde v její půli, přičemž tu předchozí polovinu jsem tady již poměrně podrobně zreprodukoval. V této kapitole se Lipton snaží zakotvit paradigma své biologie a filosofie, které je založeno nejen na kvantově-relativistické fyzice, ale i na síle naší mysli. Duševní síle, která je schopna vyřešit mnohé zdravotní problémy a zřejmě i další věci. Na úvod bych z té kapitoly přetlumočil pár prvních odstavců, načež se svěřím s jednou svou životní zkušeností, která s tím jaksi souvisí.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 23         


Luštěniny

rubrika: Pel-mel


Máte rádi luštěniny, jako je třeba hrách či fazole? Víte, že jejich konzumace, obzvláště pak za syrového stavu, vám může způsobit některé společenské, ale třeba i zdravotní problémy? Víte, jak je pro zdravotní a společensky nezávadnou konzumaci správně připravit? Máte problémy s nadýmáním? Pokud luštěniny rádi jíte a s ostatními otázkami si neumíte poradit, nabízím výňatek na toto téma z knížky Proč se klepou řízky od Vladimíra Mikeše.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Biologie a kvantově-relativistický vesmír IV

rubrika: Populárně naučný koutek


Ačkoliv se konvenční medicína i nadále snaží distancovat od alternativních terapií, fakt, že polovina Američanů navštěvuje lékaře věnující se alternativní medicíně, znamená, že tradiční lékaři již nemohou strkat hlavu do písku a doufat, že jiné metody léčení zmizí. Zdravotní pojišťovny začaly dokonce proplácet péči, kterou kdysi označovaly za šarlatánství. Ale ani dnes ještě vědecká přísnost nepovolila natolik, aby uznala účinnost alternativní medicíny. Neexistují skutečné fondy pro výzkum, který by se věnoval energetické medicíně. Potíž je v tom, že bez podpůrného výzkumu jsou varianty léčení založeného na energii oficiálně označovány za „nevědecké“.

Poslední část této série je věnována dobrým a špatným vibracím a jazyku energie.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Biologie a kvantově-relativistický vesmír III

rubrika: Populárně naučný koutek


Jak bylo řečeno v předchozí části, biologové se myšlence, že by moderní biologie v sobě měla zahrnovat kvantovou i Newtonovou mechaniku, stále vyhýbají či ji zcela ignorují. Přesto se však našlo pár vizionářských biologů, kteří tuto integraci podporují.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Biologie a kvantově-relativistický vesmír II

rubrika: Populárně naučný koutek


Druhá část série o vztahu biologie a kvantově-relativistické fyziky bude věnována především západní medicíně, lékařům, jimi předepisovaným lékům a farmaceutickým firmám, které své produkty lékařům vnucují. A také jaký to má dopad na pacienty, kteří jsou tomuto obrovskému komplexu zdravotnického průmyslu vystaveni, aniž by povětšinou tušili, že s mnohými svými zdravotními potížemi by si mohli bez jakýchkoli vedlejších účinků poradit úplně jiným přístupem, než do sebe ládovat jednu tabletku za druhou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«     1    2  3  4   »