Archiv - Červenec 2013


« strana 1 »

Milion

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Tak dobře, převezmu žezlo...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Básník a podivín (Velemir Chlebnikov)

rubrika: Povídání


Setkání se zvláštními lidmi je vždycky obohacující. Nejsou nudní. Jejich svět je jiný a oni se obvykle o své fantazie rádi podělí. Z řádu a ohlodané kostřičky rozumové logiky se zrodí zase jen pořádek a vypreparovaný rozumový závěr. Ale harmonie života a světa vůbec má docela jinou logiku…

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 28         


Něco se děje

rubrika: Povídání


Něco se děje, něco se mění, něco tu není, co už tu bylo, a něco zas přibylo, co tu ještě nebylo, ačkoli možná bylo, avšak v jiné podobě. Svět se točí dokola jako dětský kolotoč, a když už se ti motá hlava, tak z něho skoč… na jiný kolotoč.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


Danosti lidského života

rubrika: Filosofický koutek


Zákonité podmínky naší lidské existence se dají přijmout, akceptovat, nebo se jim lze vzepřít, vzbouřit se proti nim. Zdravý dospělý člověk je přijímá, pokud je mu jasné, že jsou nezvratné. Zároveň se však může snažit konkrétní stav změnit – pokud je to proveditelné. Moudrost spočívá v tom, že poznáme ten rozdíl.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Nikdy není pozdě - Free falling

rubrika: Pel-mel


Existují situace, kdy nabydete pocitu, že už je všechno za vámi, nic už není před vámi, jen nějaké mrzké dožívání, nic zajímavého vás už nečeká, že už je zkrátka na všechno pozdě. Hodíte prostě flintu do žita, jenže zcela zbytečně, protože nikdy není pozdě. Nikdy na nic není pozdě. Musíte se pouze osvobodit z onoho krunýře, který vás svírá v rozletu, a vzlétnout, abyste si mohli užívat svých nových volných pádů do bezbřehého oceánu života. Simon Loyd ve své knížce Indigový svět - Transformace kreativních myšlenek do reality podle kvantové fyziky o tom píše:

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 44         


Tajnosnubná (noc)

rubrika: Poetický koutek


Bylo, nebylo… ne, pohádku vám povídat nebudu. V tom vedru na hlavě mám vědro a nohy v kyblíčku ledu. Chtěl jsem říci, že byly doby, kdy jsem tady světil své sanitární soboty. Pokusím se to trochu oprášit, ovšem vězte, že vězet v ledovém krunýři pekelné letní noci není až tak sanitárně tajnosnubné. Nuže…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Negativní lidé

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


V posledních dvou dnech tady došlo k zcela nesmyslnému, absurdnímu a bezdůvodnému pokusu sprostým způsobem dehonestovat jak mě, tak kohokoli jiného včetně celého Neviditelného čerta. Na rozdíl od předchozích pokusů jsem tomu dal průchod, aby všem bylo jasno, která bije. Pod mými Granadskými postřehy se hned ve dvojitém provedení jako první objevil komentář: „A kdo se te na to ptal, ty debile?“ Těch urážek jsem pak schytal ještě celý kýbl, takže kdokoli z vás, kdo je vzal vážně, by ode mne nevzal ani kůrku chleba, ba co více, jako naprosto nenapravitelného zločince všeho druhu by pro mne požadoval přinejmenším trest smrti. V knížce Indigový svět od Simona Loyda jsem našel takovou pasáž, která s tím jakýmsi způsobem souvisí. Možná ne jaksi, ale úplně přesně – do jaké míry to tak je, to však už nechám na vás.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 41         


Granadské postřehy

rubrika: Pel-mel


Přicházím s několika více či méně chaotickými postřehy ze svého pobytu v Granadě. Něco jsem zde už utrousil v poznámkách, takže kdybych se trochu opakoval, slitujte se nade mnou. Ze závěru předchozí věty jste jistě pochopili, že ta snůška postřehů bude rozverně veselá, a kromě toho písmenkově poměrně stručná, obrázky však oplývající.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Málem pateticky

rubrika: Povídání


Pro ni: 

 

Žena je tvor těkavý, argumentující ad hoc, jak se to hodí její okamžité náladě. Tím je pochopitelně poddajnější, pružnější a svým způsobem přizpůsobivější. Je svým vybavením, myslím psychickým vybavením, zařízena tak, aby se mohla o něco opřít. V její nestabilitě je skryt moment hledání opory…“ - Miroslav Plzák

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 33         


«     1    2  3   »