Archiv - Říjen 2015


« strana 1 »

Podzimní noc II

rubrika: Poetický koutek


(Halloweenová)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Žně (Dušičkově)

rubrika: Povídání


Ona sklizeň je různá, tak, jak různá bývá setba. Podzimní sčítání a završení plodného času může být také dobou hodnocení a smíření. Nebo vůbec ne…

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 6         


Barbar (synchronicitní)

rubrika: Pel-mel


Ke konci minulého týdne jsem zažil něco neuvěřitelně mysticky synchronicitního: Praha se proměnila v Nový Jeruzalém, který se s pomocí vikingského barbara přesunul do Severní Ameriky a v podtextu se objevil i samotný Lucifer. Pokusím se vám to nějak nastínit, ale nic moc průzračného od toho nečekejte, jelikož se tento mystický propletenec utápí v tajemných mlhách psychotropních vizí.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Jsme ve vesmíru sami? I

rubrika: Populárně naučný koutek


Vracím se ke knížce od Paula Daviese, která se zaobírá šesti velkými vědeckými otázkami. Započal jsem poslední, šestou, v podobě Kosmických motýlů, tedy de facto chaosem. Nyní přicházím se druhou a třetí, které se týkají podstaty života. Druhá se nazývá „Hledání ráje“ a třetí „Jsme ve vesmíru sami?“. Původně jsem měl v úmyslu zaměřit se pouze na třetí otázku, jelikož už tady byla mnohokráte probírána, přičemž odpovědi se zpravidla štosují do dvou extrémů. Jeden míří k našemu nezpochybnitelnému osamění, zatímco druhý k rovněž nezpochybnitelnému osídlení vesmíru nespočetným množstvím různých civilizací. Postupně jsem ale došel k závěru, že k tomuto tématu je třeba v podobě úvodu vyňat něco z druhé otázky. Jak jsem tak vyjímal, vyjímal a vyjímal, s pocitem že to či ono bych neměl nevyjmout, tak se mi ten úvod rozrostl až do samostatného příspěvku. Vzhledem k tomu, že obě otázky spolu velmi souvisí, předkládám tu druhou jako první část té třetí.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Kde je pivo, tam jsem já

rubrika: Pel-mel


A proto: Nestarej se, ženo má! Odpovídá mužíček na dotaz, kde ho ženuška najde. Jak uvádí Historie piva na Wikipedii, ochrana tohoto nápoje byla součástí zákona už pěkných pár tisíc let před Kristem a plenící vojska měla přísný zákaz ničit pivovary. V předmluvě ke knize Čeňka Zíbrta Pivo v písních lidových a znárodnělých upozorňuje Jakub Šofar, že známé Drogy, sex, rock má v českém prostředí ekvivalent Alkohol, alkohol, alkohol. Připomíná např. Haška, Hrabala, Starce na chmelu, Plastiky. Bez piva nemyslitelní. A protože o tom božím dárku existují desítky a desítky písniček, všímá si také toho, jak se v některých odráží skutečnost, že pivo je nápojem nižších vrstev. V tom smyslu má pivo význam emancipační. Ale – bez zbytečných úvah, raději pár úryvků z písniček o pivu, prý o nápoji pro každý den! Já tedy to moc nechápu…

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 4         


O statečném lučištníku Jorimasovi

rubrika: Pohádky


Když se vám po nocích pochází po střeše podivná nestvůra smontovaná z různých živočišných dílů, vydává děsivé skřeky a jinak podobně nechutné zvuky, nakukuje do vaší ložnice s naprosto duševně nestravitelnými grimasami atp., takže definitivně přijdete o svůj klid, stane se z vás slaboučký věchýtek a místo osmdesáti kilo jich máte jenom čtyřicet, staňte se statečným lučištníkem. Naučte se míti oči na stopkách vyladěných do ostřížího zraku, za nemalý peníz si ve špičkovém obchodě kupte skutečně kvalitní lučištníkovo nářadí, ne nějaký šunt za pár kaček z papíru maskovaném sprejery komerčního konzumu, a zapište se do lučištnického kurzu velmistra Jorimasy. Pokud ten kurz absolvujete na jedničku a následující noci vystřelíte ten správný šíp, odporná obluda, která se sadomasochistickými choutkami ničila nejen váš spravedlivý spánek, žuchne k vašim nohám a vy se opět doberete svého klidu, zesílíte jako bohatýr a rozumně doladíte svá kila. Anebo si pořiďte dostatečně dimenzovanou krysu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Remote viewing a Ingo Swann

rubrika: Pel-mel


Po druhém říjnovém víkendu navazuji na Prekognitivní vize z onoho prvního. Remote viewing je vnímání objektů na dálku pomocí metody vypracované v 70. letech minulého století ve Stanford Research Institute (SRI). Ingo Swann byl neobyčejně kreativní a inspirativní vizionář a malíř z New Yorku, který disponoval i nadprůměrnými „paranormálními“ schopnostmi a který je autorem označení remote viewing.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Rouper de Clotrimazolův šílený den

rubrika: Povídání


Vcelku nedávno se Rouperovi de Clotrimazolovi podařilo strávit jeden naprosto šílený den. Ono jich bylo více, ale aby v tom nevznikl nějaký šílený zmatek, předkládám těsnopisnou reprodukci pouze prvního. Až ho dočtete, bezpochyby zaujmete stanovisko, že těsnopisecký zápis dalších dnů byste v zájmu zachování svého duševního zdraví ne(s)trávili.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Podzimní serenáda

rubrika: Poetický koutek


(V barvité tříšti)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


«     1    2   »