Archiv - Srpen 2015


« strana 1 »

Vůně a cinkání

rubrika: Povídání


Koncem pracovního týdne jsem zažil zvláštní japonskou synchronicitu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Houbová polévka

rubrika: Povídání


V níž plavou ryby

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Soustřeďte se na svůj cíl, ne na své ego

rubrika: Pel-mel


Lidé se často ocitají v situaci, kdy chtějí dosáhnout nějakého cíle, ale dostanou se s někým jiným do sporu. Tak moc se přitom soustředí na to, aby spor vyhráli, aby dokázali, že ten druhý se mýlí a oni mají pravdu, že „ztratí nit“ a nakonec řeknou spoustu věcí, které říct nechtěli. Tak moc se soustředí na samotné vítězství, až zapomenou, čeho chtěli dosáhnout.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Brixen nadohled

rubrika: Vinárna U Čerta


Už se to blíží. Za třináct dní nasednu někdy v pět hodin ráno do vlaku a zamířím do Brixenu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Noční písek

rubrika: Poetický koutek


(Oční výsek)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Máme problém?

rubrika: Pel-mel


Na úsvitu Neviditelného čerta jsem zde vypustil krátkou úvahu na téma, jestli máme problém. Už tehdy jsem se setkal s frází, jež se postupně stala univerzální reakcí na upozornění lidí s narůstajícími deprivantskými sklony, že by mohli alespoň trošičku své bezbřehé pohrdání jakéhokoli respektu k elementárním pravidlům slušnosti umírnit. Ta fráze zní: „Máš problém?“, či malounko rezervovaněji: „Máte problém?“. Bezpochyby máme. A nejen ti, kteří tomu zdegenerovanému deprivantnímu trendu ještě nepodlehli. Dřív či později na ten problém narazí i momentálně suverénní jedinci, kteří si myslí, že každého, kdo narušuje jejich deprivantské kruhy, lehce smetou jedinou stupidní frází.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Umělé deformování lebky (Cargo kult?)

rubrika: Pel-mel


Někdy v dubnu tohoto roku jsem narazil na zajímavou knížku od německého záhadologa Hartwiga Hausdorfa, v níž se autor zabývá myšlenkou, že jsme byli a možná ještě stále jsme geneticky modifikováni mimozemskou civilizací. Spisek obsahuje celou řadu dost přesvědčivých faktů a poznatků podložených vědeckými argumenty, k nimž by mohla být bezpochyby vznesena celá řada stejně přesvědčivých protiargumentů. Až dosud jsem váhal, jestli s tím na Neviditelného čerta vyrukuji, ačkoli obsahy některých kapitol, když z nich budou vypreparovány Hausdorfovy závěry, mohou být zajímavé i pro naprosté skeptiky. Nakonec jsem se rozhodl, že vás seznámím s jednou kapitolou, která svým způsobem souvisí s kultem sebemrzačení. Jakým způsobem? To už si rozeberte sami.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


To není náhlá katastrofa, Bez názvu a Potmě

rubrika: Poetický koutek


Rozhodl jsem se skloubit tři kratičké básně Viktora Dyka z jeho sbírky Devátá vlna. Možná v tom naleznete jakousi zvláštní stínohru mého předchozího rozjímání, jež se skládá rovněž ze tří částí. Možná ne. Hledejte a ponořte se do těch nejtemnějších hlubin. Můžete naleznout i něco úplně jiného. Anebo vůbec nic. A ty tři stíny se vám po ránu rozplynou a nevrátí se nikdy víc.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«     1    2   »