Archiv - Duben 2020


« strana 1 »

Vnitřní realita – epizoda II.

rubrika: Pel-mel


V komentáři pod mým posledním článkem “Vnitřní realita” jsem se pochlubila, že se mi už podařilo v lucidním snu oslovit “vnitřní realitu” a popsala jsem tento zážitek. A to nejenom vám (v tom komentáři), ale i Robertu Waggonerovi, americkému psychologovi, autorovi knihy “Lucidní snění – Brána k vnitřnímu já / Lucid dreaming – Gateway to the Inner Self”, kterému jsem samozřejmě vylíčila celý sen poněkud podrobněji i s detaily. Robert byl velice nadšený a požádal mě o svolení publikovat moji lucidní zkušenost s “Inner Self” ve svém magazínu Lucid Dreaming Experience. Mrkla jsem hned na tyto webovky a dle mého názoru, na nich můžete najít ohledně lucidního snění všechno podstatné. Pokud se tedy zajímáte o lucidní snění a zvládáte angličtinu, určitě vřele doporučuji!

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 2         


Dietrich

rubrika: Povídání


V komentáři pod článkem o lucidním snění od Marky jsem slíbil, že až budu mít lucidní sen, tak si ho okamžitě zapíšu a dám tady o tom zprávu. Dnes v noci jsem měl sen, nebyl však lucidní, jelikož jsem netušil, že sním a nemohl jsem do děje zasahovat. Přesto jsem se rozhodl, že se pokusím vám ho převyprávět. Probudil jsem se z něho někdy před čtvrtou hodinou ranní a ukončený sen jsem si ve své hlavě ještě chvíli promítal. Nevstal jsem, abych si ho zapsal, prostě jsem vydal příkaz podvědomí, ať ho zařadí do vědomí. Ne do průtočné paměti, ale do pevné paměti. A tak se i stalo. Ve snu zaznělo moje příjmení. Jenom jednou, víckrát ne. V následujícím textu jsem ho nahradil jiným příjmením a obsah snu jsem malounko pozměnil. Jeho podstatu však ne. Jelikož se jedná o sen, tak berte v potaz, že v něm může docházet k prostorovým i časovým skokům.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Vnitřní realita

rubrika: Pel-mel


Loni jsem slíbila mámě, že pod stromečkem najde nějakou knížku, kde by se mohla více dozvědět o lucidním snění. Hlavně nechtěla odbornou učebnici, tak jsem intuitivně, nebo spíš naprosto náhodně, vybrala knihu od Roberta Waggonera „Lucidní snění – Brána k vnitřnímu já“, která měla celkem dobré recenze. Autor knihy se naučil lucidně snít v šestnácti letech a od té doby se systematicky věnuje průzkumu lucidního snění, publikuje a přednáší na univerzitách v USA, Izraeli a Velké Británii. Do jmenované knížky jsem před Vánocemi ani nenahlédla (jak je normálně mým zvykem), půjčila jsem si ji až nedávno, až když jí máma dočetla. A jedním slovem, ta kniha je „bomba“. Aspoň pro mě. Konečně nějaký skutečný průvodce divnosvětem lucidní snové reality!

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 6         


Mise Europa Clipper

rubrika: Pel-mel


Víte co je to zástupný problém? To je taková berlička, když vám myšlenky sklouzávají pořád stejným směrem a přitom věc, na kterou myslíte, nejde vyřešit, nebo nemáte na její průběh žádný vliv. Potom přichází na scénu „zástupný problém“, to jest nějaká jiná záležitost, která může být buď velice triviální, například některé ženy si pod stresem začnou přelakovávat nehty, nebo naopak, je možné si pokládat složité, filozofické či vědecké, ale emočně neškodné otázky. Například: „Kam mizí ponožky, a proč vždycky po jednom kusu?“, „Jde upéct chleba úplně bez sacharidů?“, „Způsobil Velký třesk Chuck Norris?“, „Co je temná hmota?“, nebo „Je ještě někde, mimo naši planetu, ve vesmíru život?“

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 11         


Na cestách

rubrika: Povídání


Zde jsou další čtyři krátké povídky od empetra. Naposledy jich zde bylo pět a nebylo to jenom o shromažďování věcí. Tentokrát jsem v jeho povídkovém souboru zvolil náhodný výběr: prostě co mi padlo do oka, to jsem vyčlenil. I přesto, jak si to pročítám, si myslím, že jsem je vyčlenil souvztažně. Ono to záleží dost na mé aktuální náladě. A ta bývá povětšinou souvztažná.

Celkový dojem je dobrý, po lehkých úpravách a korektuře může být předáno NČ.

Doporučuji  15.4.2020 Praha

Lucifer

 

empetr


Celý článek »

komentářů: 10         


Morfeus

rubrika: Povídání


Morfeus je bůh snů. Jeho otec Hypnos vás nejdříve uspí, potom se decentně vzdálí a na scénu přichází Morfeus. Můžete začít snít.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Leonardo Vincio

rubrika: Pel-mel


Věděli jste, že tímto jménem,(nebo ještě někdy Leonardo Florentino), tituloval sám sebe mistr Leonardo da Vinci? Původně jsem chtěla psát dvě glosy, jednu o Velikonocích a pak něco krátkého a úderného o Leonardovi (má 15. dubna výročí narození), ale stalo se mi něco zvláštního. Zjistila jsem včera na Wikipedii u hesla Mona Lisa, že text byl změněn a přidána poznámka, že předlohou ženy na obraze by mohla být Caterina, matka Leonarda, a zároveň byl přidán odborný článek do zdrojů Wikipedie. Tak tohle mě dostalo. Jak to říct kulantně? Jistý Roni Kempler se ve svém článku z roku 2017 (v angličtině), chlubí teorií a uvádí argumenty, které se převelice nápadně podobají teorii a argumentům v mém článku, který jsem publikovala v populárně naučném časopise o historii „Fakta a svědectví“, vydání 4/2015. Na jedné straně mě to trochu naštvalo, ale na druhé straně je zřejmé, že moje bádání zaujalo víc lidí, než jsem si myslela. A protože článek už není dostupný online, pouze se dá v antikvariátu koupit tištěná verze celého čísla časopisu, říkala jsem si, že by vás to třeba mohlo zajímat.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 8         


Sluneční východ

rubrika: Povídání


Noc ze soboty na neděli jsem nedokázal dospat. Probudil jsem se ještě, když byla tma. Seděl jsem na divanu, dopíjel zbytky včerejška, a přemýšlel, co zase přijde dnes. Já? Ty? Vy? Oni? Nebo Slunce? Přišlo Slunce.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


«     1    2   »