Předkládám krátké povídání o prdění. Zařadit ho do rubriky Povídání jsem se rozhodl o nezařazení, jelikož se sice jedná o jakési povídání, ale v podstatě je to jenom nějaké prdění. Každému, kdo to bude číst, doporučuji, aby se nejdřív pořádně vyprděl. Je to zdraví velmi přínosné a objem vašeho těla se částečně zmenší. Hubnutí je zdraví též prospěšné.
Lucifer
Dávám výtažek z vědecké zprávy, která se zabývá prděním:
Rozlišujeme tyhle formy: podprda, nadprda, příprda, brnprda, záprda a politprda.
Podprda se dává jako přílepek pod podprsenku. Nadrpda jako nadlepek nad podprsenku. Příprda je igelitová taštička, která se přilepí k zadku v zájmu ekollogické likvidace prdů. Příprda je internetový dozorce, který dohlíží a likviduje prdy internetových komentprdíků. Brnprda je vesnička v neosvětlené zatáčce tankodromu mezi Praprdou a Prdvídní, které velí Boublíprda.
Záprda je vynález dvojice Trumprdy a Puťprdy, který neslouží ničemu, avšak umožňuje oběma vynálezcům prdět ústy. Záprdu si můžete koupit ve slevě v Lidlprdu, abyste ukoliji své kulinárněprdní vášně.
Politprda je těžká a nevyléčitelná nemoc zaměstnaců politprdních organizací včetně nadprdní sněmovny a podprdního senátu.
Ze všeho nejdůležitější je uvědomit si, že existuje vesmírná prda, která má krycí název Velký třesk. Ve skutečnosti měl být ten krycí název Velký třes, ale úředník, který ho zapisoval, se tak třásl, že na konec zařadil ještě „k“. Nenechte se zmást. Prda sem, prdka tam. Na nějakém písmenu fakt nezáleží.
Důležité je naučit se správně prdět. Výfuk je třeba nasměrovat tam, kde uhlíková stopa způsobí nejmenší škody na likvidaci naší planety. Jak je známo na našem souputníkovi Měsíci se nedá žít. A v nedohledné době ani na Marsu. Marťani, pokud tam nějací byli, i se svým vduchem před stovkami tisíciletí zmizeli. Asi neuměli správně prdět.
Vesmírná prda
19.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
V sobotu 15. 3. 2025 jsem zajel oslavit narozeniny jednoho kamaráda, který bydlí kousek za hranicemi Prahy nepříliš daleko od Nových Butovic. V posledních měsících jsem měl problém dorazit do nejbližšího obchodu v NB, natožpak jít na delší procházku po Praze. Tondovi jsem však slíbil, že na jeho narozeniny se třeba i doplazím. Což se mi nakonec povedlo.
17.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 2
Umělá inteligence (UI, anglicky AI - artificial intelligenceI) je inteligence projevovaná stroji, zejména počítači s vhodným programovým vybavením, a zároveň je to obor informatiky zabývající se tvorbou takových počítačových systémů. Ty řeší komplexní úlohy jako je rozpoznávání či klasifikace, např. v oblastech zpracování obrazu (ve formě pixelů) či zpracování psaného textu či mluveného jazyka (ve formě počítačového kódu), nebo plánování či řízení na základě zpracování velkých objemů dat. AI je jistě velmi podnětným přínosem. Může nám hodně pomáhat. Časem možná už skoro ve všem. Otázkou je, jestli se lidé nakonec nestanou „domácími mazlíčky“ AI. Následuje výňatek na toto téma z článku v Live Science.
15.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Mezi ženami a muži je zřetelný rozdíl. Tělesný a psychický. Kdysi jsem začal tomu říkat jin a jang. Slovní spojení jin a jang má původ ve starodávné čínské filosofii, které popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, jež se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru, všude kolem nás i v nás. Jin přestavuje temnotu (ženství, pasivní sílu) a jang světlo (mužství, tvořivou sílu), což je reprezentováno symbolem Tchaj-ťi tchu (viz Harmonie), přičemž tečky opačné barvy symbolizují, že v každé ze sil se nachází i opačná síla. Jin a jang se nevylučují, jsou na sobě závislé, dají se dále dělit na jin a jang, vzájemně se mohou podporovat a měnit. Jejich koexistence závisí na tom, jak spolu dokáží harmonizovat. Následuje výtažek z článku v Live Science na toto téma.
13.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Navazuji na předchozí Gravitační paměť v podobě dvou výňatků ze sumarizačního článku na Live Science. K jakési rekapitulaci gravitační paměti či obecné teorii relativity přidáván přidávám huňaté (vlnité) myši. V odkazu dole najdete další témata. Svůj dodatek přidávat nebudu, abych se nezacyklil. Mohu však s předstihem říci, že představa myši v podobě mini ovce mě zaujala.
11.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Déjà vu (česká výslovnost [dɛʒa vɪ] čili [deža vi], francouzská výslovnost [deʒa vy] „již viděno“) označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného. Následuje text stejnojmenné písně od Vladimíra Mišíka & Etc …
Poprvé přijet do Paříže a cítit
Tady jsem přece někdy byl
Co je to lásko za pocit
Vidím tě poprvé a přitom vím
Že tebe jsem kdysi v noci políbil
Začínám koncem pořád znova
Poznat, že chodíš v kruhu návratů
Už dneska vím, že zítra
Zakopnu o tři slova
Co jsem ti šeptal včera do noci
Mám tě rád Mám tě rád Mám tě rád
Už mě to vůbec nebaví
Sledovat mejdanovou burzu
Volám tě lásko do noci
Když měním ve výhodném kursu
Cit za pocit
Mám tě rád Mám tě rád Mám tě rád Mám tě rád
09.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 3
Nová studie naznačuje, že neprokázaná Einsteinova teorie „gravitační paměti“ může být nakonec skutečná. O gravitaci jsem tady napsal s použitím populárně odborných zdrojů řadu článků. Například Gravitační síla neexistuje I nebo Gravitace II. Albert Einstein započal svoji fyzikální kariéru formulací základů speciální teorie relativity. Později se začal zabývat gravitací a vznikla obecná teorie relativity. V té speciální správně odhadl, že hmotnost a energie jsou dva atributy téhož a stanovil, že nejvyšší rychlost částic ve vesmíru je dána rychlostí fotonů ve vakuu. Není vakuum jako vakuum. Úplné vakuum neexistuje. Obecná teorie relativity se snažila vysvětlit gravitaci na základě zakřivení prostoročasu. Do jisté míry se jí to podařilo, ale domnívám se, že podstata gravitace nebyla odhalena. Předkládám výňatky z článku na Live Science, v němž se tvrdí, že existuje něco jako gravitační paměť
07.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 3
Hluboko v lesích žila jedna víla. Probouzela se na jaře. Pučící stromy jí říkaly Jarněnka. Chodila lesem a zpívala píseň, které nerozuměli ani čmeláci. Požádala jeden keř, aby jí podal proutek. Kouzelný proutek. S jeho pomocí pak probouzela všechno kolem sebe.
05.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Dívám se dívám, říkáte mi rozkoš být jezdcem z žuly celý zavalen. Ó jak se deru z toho temna ven. Můj svale opilý oč náhle jsi mi bližší, protože taková strašná nehybnost je jen důkaz opilosti vyšší. Tohle napsal Josef Kainar a zhudebnil Vladimír Mišík. Dávám to jako předehru k písni Karavana mraků od Karla Kryla. Obojí mě nesmírně oslovilo.
03.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 3
První faraónkou ve starověkém Egyptě byla Hatšepsut. Následovaly ji Nefertari, Nefertiti a Kleopatra. Druhé dvě byly manželkami faraónů, měly však výsadní postavení. Hatšepsut, někdy též Hatšepsovet, byla královna 18. dynastie, která vládla v letech 1479–1458 př. Kr. V titulatuře a na vyobrazeních tato panovnice vždy vystupovala jako muž – faraon. Byla dcerou Thutmose I, a protože sňatky mezi blízkými příbuznými v královské rodině nebyly tehdy ničím neobvyklým, záhy se stala chotí svého nevlastního bratra Thutmose II. Hatšepsut se někdy nazývala dětskou verzí svého jména – Hatusu. Její trůnní jméno znělo Ma'atkare' – „Maat je duší Reovou“.
01.03.2025, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0