« strana 1 »

Alzheimerovo blues II

rubrika: Poetický koutek


Tohle je moje zapomínající báseň, která tady vyšla před drahným časem. Někdo se už několikrát vloupal do Neviditelného čerta a občas něco zničil, zlikvidoval, smazal, jednou dokonce i skoro všechno. Správce NČ to nakonec obnovil. Před asi čtrnácti dny či tak nějak došlo k menšímu mazacímu aktu. Pár věcí tu zmizelo. Kupříkladu tahle báseň a první dva měsíce z počátku NČ. Možná to způsobilo nějaké hovado, možná ne. Správce NČ mi napsal, že s tím něco udělá. Od té doby s tím nic neudělal a neozval se. No a já se pokouším zapomínat.

 

Lucifer


Nevím, kdo jsem

odkud přicházím a kam kráčím

zapomněl jsem i, kam jsem dneska zašantročil ponožky

co to je ponožky?

nevím nic – jsem mrkev – no není to krásné?

 

Když jsem ráno vstal

nemohl jsem si vzpomenout, kdy jsem šel spát

dokonce ani nevím, proč jsem šel spát

ani co je to spát

jsem teď vzhůru, venku shora teče nějaká voda – jsem mrkev – no není to krásné?

 

Teď jsem si uvědomil, že mluvím o kráse

nevím, co to je

ale ten pocit, tam někde uvnitř mojí hlavy

když vím, že nic nevím

to bude asi ta krása – jsem mrkev – jsem okopaná zelenina - a je to krásné.

 

 


komentářů: 3         


Sluneční náměstí v noci s buddhistou

rubrika: Pel-mel


Šel jsem na noční, protože jsem to měl v rozvrhu.  Nesl jsem s sebou papír, že jsem vůči koronovému virusovi negativní. Tam mi řekli, že věci se mají trochu jinak. Mám přijít až zítra. Dnes ještě ne. A tak jsem jel domů.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Když jsem se zbláznil

rubrika: Pel-mel


Už když jsem se narodil, byl jsem evidentně bláznem. Tomu se nedalo nijak zabránit. Kolem byli samí normální lidi, jen já byl kompletně mimo. Časem jsem pochopil, že nejsem sám. To mě uklidnilo. Být bláznem sám není dobrý nápad. A tak jsem začal číst knížky a hledal další blázny.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Coronavirus rhapsody

rubrika: Vinárna U Čerta


In black

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


Cyklistická

rubrika: Povídání


Stejně jako plavat, tak jezdit na bicyklu jsem se naučil až v pozdním dětském věku. První kolo jsem dostal na Vánoce, to už jsem byl docela velký kluk. Zima nebyla, a tak jsem ho jel hned vyzkoušet. Bylo to závodní kolo a dojel jsem až na druhý konec rodného města. Po návratu jsem kolo zaparkoval ve sklepě. Druhého dne tam nebylo. Někdo mi ho asi záviděl. Později jsem měl ještě jedno kolo, a to jsem dovezl až do Prahy. Jednou jsem se na něm vydal na Karlštejn. Byla to dost drsná túra po silnicích, dýchal jsem smrad z automobilů, cyklistické stezky ještě nebyly. Cíle jsem však dosáhl. Pak jsem kolo zaparkoval ve sklepě a nikdy ho už nevytáhl. Jestli ho někdo ukradl, je mi dodnes ukradené. Od té doby se toulám jenom pěšky. Občas využiju i nějaký veřejný dopravní prostředek. Někdy ovšem dopadnu jako pan Bartůněk v povídce Jaroslava Haška O bludném cyklistovi, kteroužto vám nyní předkládám v rámci úvodního srpnového zamyšlení.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Sluneční ráno na Junkáči

rubrika: Pel-mel


Nastal poslední den v červenci roku 2020. Po noční pracovní pauze jsem se opět usadil na lavičce v horní části Junkáče se dvěma plechovkami Gambáče, abych se přivítal se Sluncem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jó pes, ale vosa!

rubrika: Pel-mel


Nedávno jsem s pomocí Chodníku plném slimáků naznačil, že se v rámci pracovního nasazení zabývám nočními směnami. U této příležitosti jsem si postupně vybudoval jakýsi rituál, který aplikuji při odchodu z nočního pracoviště. Je tak roztomilý, že jsem se rozhodl podělit se o něj s vámi.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Rekonstrukce (Někdo tady řádí?)

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Na Neviditelném čertovi se dějí divné věci. Jako by tady řádil nějaký skřítek. Začalo to v dubnu tohoto roku, kdy zmizel skoro celý Neviditelný čert. Správce NČ ho po mém upozornění rekonstruoval a vše se zdálo být zase v pořádku. Jenže ono to není ani teď. Skřítek nedá pokoj a maže především mé příspěvky. Jeden nebo dva jsem si smazal sám, ale od dubna je řada takových, které zmizely bez mého přičinění. A tak v nejbližších dnech bude docházet k jejich resuscitaci.

 

Lucifer


Zaznamenal jsem, že zde zmizelo několik mých příspěvků. Nejdříve jsem si všiml, že chybí Alzheimerovo blues v Poetickém koutku. Mělo se nacházet mezi Sedmou cestou a Malušenkou. Odkaz na něj jsem dával v mnohem pozdějším příspěvku Sametová (V zapomnění). Tehdy fungoval, teď to vypadá takto: Článek neexistuje! Poté jsem zjistil, že v Archivu chybí příspěvky z ledna a února 2010.

 

Nejdříve počkám, co mi na to řekne správce NČ. Pokud obnoví vše, co zde chybí (mimo ten jeden nebo dva mnou smazaných), rekonstruovat a resuscitovat NČ nebudu. V opačném případě ano. Kupříkladu Předjarní II atp. Rekonstrukce prvních dvou měsíců po vzniku NČ je jiný oříšek. Je to historická záležitost a byla tam řada zajímavých komentářů. Pakliže správce NČ tuto část neobnoví, učiním částečnou reminiscenci, ovšem bez těch komentářů.


komentářů: 2         


Lidožroutská historie

rubrika: Povídání


Po Alkoholistické idylce od Jaroslava Haška vám z téhož zdroje přináším Lidožroutskou historii. J. Hašek v ní svým nenapodobitelným humorem skloubil misionářství tří hlavních křesťanských směrů s kulinářskými dovednostmi původně pohanských lidožroutů. Berte to jako druhou zahřívací oddechovku před příchodem Kámasútry. Dobrou chuť!

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Chodník plný slimáků

rubrika: Povídání


V pondělí brzy ráno jsem šel z noční směny v jedné instituci na okraji Prahy k nejbližší stanici metra, ze které mám tři stanice do stanice svého bydliště, které se kupodivu nenachází v Bohnicích, v nichž je instituce, do níž se asi budu muset brzy nastěhovat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Alkoholistická idylka

rubrika: Povídání


Posledního dne měsíce června jsem zde uveřejnil Sexuální příručku z roku 1894 od Ruth Smythersové, kterou jsem získal na webových stránkách PDF knihy. Tato příručka působí velmi cudným dojmem, a tak jsem slíbil, že to příště vyvážím výňatkem z Kámasútry. Neslíbil jsem ovšem, kdy to příště bude, čímž chci nenápadně naznačit, že teď ještě ne. Rozhodl jsem se, že učiním takové zahřívací kolo v podobě povídky od Jaroslava Haška, jež se jmenuje Alkoholistická idylka a vyšla roku 1912 v časopise Karikatury. Zdroj, který jsem použil, se jmenuje Povídky II a pochází z téhož internetového portálu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Podivné léto

rubrika: Pel-mel


Léto už nám překročilo polovinu července a kde nic tu nic. Zdá se, že roční období se začínají stávat bezobsažnými. Zima nezima, léto neléto, jaro a podzim též o ničem. Počasí se nám poněkud zglobalizovalo, tak jako my. Vše začíná vypadat tak nějak stejně, my též.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«     1    2  3  4  5 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  196  197  198  199  200   »