Kolik vlastně máme smyslů a jak je to s reinkarnací

rubrika: Filosofický koutek


Na Neviditelném čertovi se diskutuje spousta témat, která jsou aktuální a pro hloubavé duše velmi atraktivní. Sám jsem na Čertím poklábosení zmínil svou zálibu v nejrůznějších nekonvenčních teoriích. Je to pro mne výraz opravdové plurality názorů a opravdové svobody sdílení takovýchto názorů. Člověk pak sám je od přírody vybaven rozumem a darem myšlení a samozřejmě i vlastními zkušenostmi a intuicí. Právě intuice jako taková je velmi zajímavým fenoménem.

Wai


Dovolte mi tedy uvést dvě teorie podobného ražení. První "teorie" je moje a předpokládám v ní takový jednoduchý fakt, totiž že každý člověk (a v podstatě i další živí tvorové), má nikoli 5 smyslů, ale více, konkrétně sedm.

Které to jsou? Tak určitě se shodneme na těch pěti a možná i šesti, ten sedmý ale je určitě pro hodně lidí také akceptovatelný a dost možná budete akceptovat všech sedm:

 

1 - Zrak

2 - Sluch

3 - Hmat

4 - Čich

5 - Chuť

 

Protože však takovým magickým číslem je sedmička tak přidávám další dva smysly:

 

6 - Smysl pro orientaci v geomagnetickém poli země (vnitřní kompas i výškoměr)

7 - Smysl pro vnímání určitých informací - Intuice

 

Vnitřní kompas jako smysl určitě obstojí v případě stěhovavého ptactva, nicméně proč bychom jím neměli býti obdaření i my? V tom by nebyla příroda spravedlivá.

Intuice je zde vnímána jako schopnost nalezení a rozklíčování informace jakýmsi "vnitřním" způsobem, srdcem nebo napojením na "Zdroj". Je to smysl, který souvisí se spiritualitou jedince a mírou rozvinutí osobní spirituality a současně s uznáním čehosi nadčasového. Čehosi vše přesahujícího. Přitom je uznání tohoto "cosi" mnohdy spojeno i s nějakými osobními zkušenostmi.

Pokud přijmete tuto teorii, pak se vám bude spousta věcí jevit najednou pravděpodobnějšími a zásadně to může změnit vaše nazírání na sebe sama i svět kolem. Pokud opravdu máme další dva smysly a můžeme je používat, trénovat a zjemňovat vnímání světa skrze tyto nové smysly, poroste nám vědomí. Zjistíme více o tom, co nebo kdo jsme, a co vše ještě patří k nám, a co již naopak k nám nepatří. Prospěje to k vlastnímu uvědomění si komplexnosti pojmů vědomí, podvědomí a nevědomí. Současně lépe budeme definovat filosofické pojmy "jáství" a "jsoucno"; "osobní jsoucno" a "univerzální jsoucno". Otevře se i celá oblast pro hlubší zamyšlení o tom, zda je vědomí schopno opustit tělo.

Nevím, co tato teorie s vámi udělá, nicméně jasné z ní je, že autor má určitě svůj vztah k spiritualitě člověka jako takové. Prakticky a pragmaticky se dá v úvahách dojít ke kořenům své vlastní spirituality, jejímu oprášení a vyzvednutí. Konec konců lidský mozek je vytvořen tak, že pro spiritualitu v něm místo je. Mozek prostě funguje věřícím i nevěřícím, a dokonce i ateistům smiley A navíc jim zřejmě funguje stejně smiley

Pokud vás první teorie neodradila, svým způsobem jste ji strávili nebo vás i pobavila, můžete se směle pustit do prostudování teorie druhé. Ta již není moje. Autorem je akademik Nikolaj Viktorovič Levašov a velmi názorně je představena na YouTube:

 

 

Bohužel není klip v češtině, nemá titulky, nicméně pokud rusky nerozumíte, určitě tomu základnímu porozumíte jen z obrazu a animací. Její název v češtině by mohl být "Podstata člověka v koloběhu životů a smrtí". Udělejte si pohodlí, rezervujte hodně času a připravte se na tento "horor". Věřte, že pokud jej strávíte, vydržíte dokoukat až do konce, jste velmi odolným a vyzrálým jedincem smiley


komentářů: 23         Komentáře (23)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
23
Lucifer * 18.05.2014, 01:07:32
mildo, je to tak, došlo totiž k porušení autorských práv, anebo k porušení něčeho úplně jiného. Mohl bych se pokusit najít nějakou náhradu, ale Wai se již zde neobjevuje a svých aktivit mám víc než dost.

Jedenáct? A není to trochu málo, anone pavloviči? S vyplazeným jazykem

22 Svoboda internetu v reálu
milda (neregistrovaný) * 17.05.2014, 23:46:22
Mně se po kliknutí na odkaz dostalo této informace: (překlad z němčiny)

Sušnosť v krugovorotě žizni-
Toto s tímto video- propojeném YouTube konto bylo na základě mnoha hlášení třetích osob o porušení autorských práv zrušeno.


21
anon (neregistrovaný) 09.04.2014, 06:43:55
Zrak
Sluch
Chuť
Čich
Hmat
Rovnováha
Termocepce
Propriocepce
Nocicepce
Interocepce
Chronocepce

Vy Einsteini. Mrkající

Wai
20 jinak...
Wai * 28.09.2012, 16:55:52
..to je celé velmi kontroverzní téma, ale on tam používá některé prvky, které jsem našel dříve i v jiných pramenech a dává mi to prostor pro další mé teorie a příspěvky Usmívající se
Například jsem měl úžasnou diskuzi s jednou kamarádkou, která studuje dějiny umění a křesťanství na bohoslovecké fakultě. Sama není věřící, ale rozebírali jsme spolu problém "neposkvrněného početí" a s výkladem o telegonii z toho byla hodnotná diskuze a zajímavá úvaha. Klidně bych to mohl zpracovat do dalšího příspěvku Smějící se

Wai
19 Mé slovo..
Wai * 28.09.2012, 16:48:23
Nebyl jsem na blogu, tak proto reaguji až teď. Rozhodně to nebyl žádný špatný úmysl vás s klipem podle Levašovi teorie seznámit. Netušil jsem, že to Luc neshlédne než to tam bude. Nicméně jsem ve svém textu varoval, že jde o "horor" Usmívající se
Rozhodně si Luci nevyčítej, že to tu je, protože takovouto diskuzi rozpoutat je víceméně velmi pozitivní. Rozhodně již nedisponuji žádnými srovnatelnými prameny a v podstatě mou vlastní teorii o smyslech tak trochu inspiroval Levašův model nazírání na život člověka. Rozhodně nejsem jeho vyznavač, zvláště po té, co jsem na netu objevil i jeho léčivou seanci. Nicméně po sameťáku mám dojem,že jsem ho viděl i na ČT. To byly časy, kdy se k nám dostala spousta zázračných léčitelů, kteří uzdravovali celé davy. Možná jste se sami nějaké takové seance účastnili. Tehdy mám dojem byl na ČT i on se svou seancí.

Ludmila
18
Ludmila 27.09.2012, 19:20:22
Rusové jsou pověrčiví a věří všemu, co se jim předloží jako zaručeně prevdivé. Dokonce se snad báli převzít cestovní pas, protože v čárovém kódu bylo trojčíslí 666, což je podle nich satanovo číslo.

Lucifer
17
Lucifer * 27.09.2012, 19:03:54
[15] Pokud jde o moji profesionální zkušenost, tak mezi Rusy se to matadory tohoto střihu skutečně hemží. Ne, že by se v historii ruské vědy neobjevili význačné osobnosti, v Rusku je však díky místní mentalitě běžné, že se do podobných struktur poměrně rychle nasáčkují podvodníci a paraziti nejrůznějšího druhu. Za bolševika to navíc bylo okořeněno stranickými šéfy a totalitní ideologií. Vzpomeňme třeba na Lysenka. Velmocenské ambice CCCP však vůdce bolševikstánu nutili vědeckotechnologický výzkum silně podporovat, a to na mnohem vyšší úrovni, než to za této éry bylo u nás. Ze zkušeností mých kolegů, kteří tam tehdy byli na stáži, jsem vyrozuměl, že sovětský akademik, pokud se nesáčkoval do politiky a nekul podvratné pikle, měl pro svoji práci otevřeny neutuchající možnosti. Tedy až na to, že byl silně střežen v uzavřeném prostoru. Kupříkladu se nemusel starat o žádné byrokratické nepříjemnosti, když něco potřeboval, tím myslím nějaký přístroj atp., stačilo, když to napsal na lístek a ten odevzdal v jakési podatelně. O víc se už nemusel zajímat, jen si to zkrátka v nejbližším termínu vyzvednout. A tak dále.

Nicméně vzhledem k neschopnosti stranických šéfů, ne vždy se podařilo schopnosti skutečných akademiků využít. Sovětská věda se sice snažila dotahovat tu americkou a všeobecně západní, dokonce zajistila, že CCCP vypustil první družici, ale pokud jde o moderní technologie, zůstávala pozadu, což jistě přispělo k pádu či vlastně rozpuštění CCCP. Po nástupu oligarchů a podobných mafiánských uskupení se věda v Rusku téměř vytratila a valná část vědců, včetně podvodníků a pavědeckých šarlatánů, vyrazila do světa, především do USA.

Lucifer
16
Lucifer * 27.09.2012, 18:33:30
Asi bych měl k tomu taky něco podotknout:

Až po Levašova mi ta Waiova úvaha přijde docela schůdná a zajímavá, a ocenit lze především to, že je, jak píše, založena na jeho vlastní teorii. Škoda, že k tomu přihodil Levašova. Když jsem se rozhodl tento příspěvek na NČ vypustit, vložené video jsem pohříchu (a sypu si popel na hlavu) neshlédl, tedy koukl jsem se na ně, ale jenom velmi zběžně. Faktem je, že i přesto jsem cítil, že to video s Levašovem ujíždí někam, co by už na NČ nemělo asi být. Vzhledem k tomu, že jsem Waiovi tento příspěvek slíbil vypustit a valná jeho část mi přišla akceptovatelná, přimhouřil jsem nad tím videem oko. No, možná i obě oči. Venkoncem, proč by se tady občas nemohlo objevit něco trochu ujetého, jež by pak bylo v diskusi patřičně argumentačně a fakticky posouzeno, včetně stejným způsobem vedené obhajoby autora příspěvku. Škoda, že na to Wai zatím nezareagoval.

Závěrem: Buď jsem se měl na základě instinktivních signálů domluvit s Waiem, že pokud chce, aby jeho příspěvek vyšel, tak bez Levašova, anebo jsem si měl to video pořádně prohlédnout a na konci příspěvku připojit svoji poznámku.

Úžasný

Ludmila
15 Axino, přečtěte
Ludmila 27.09.2012, 17:52:19
si článek z Osel.cz. Rusové mají štěstí na podvodníky.Itskov má nápad s holografickým avatarem, kam za velký peníz zájemce nahraje své vědomí a stane se tak nesmrtelným. Mozek chce transplantovat do umělého těla a do umělého mozku přenést vědomí.... http://www.osel.cz/index.php?clanek=6395

Ludmila
14 Je to podvodník,
Ludmila 27.09.2012, 17:41:41
ale vždycky se najdou lidé, kteří uvěří takovým nesmyslům.

Axina
13
Axina * 27.09.2012, 17:13:33
Ludmilo, nepřehlédla jste můj komentář (číslo 4)? Tam si lze počíst, kdo to byl "akademik" Levašov.

Ludmila
12 Celé jsem si to poslechla,
Ludmila 27.09.2012, 17:09:00
mluví rychle,ale myslím, že je to celé nesmysl.Kde získal tyhle informace. Přesně uvádí minuty,dny a nakonec rok, kdy se od těla odpoutá duše. Jak zjistil v kterém patře se co nachází. Možná jsem to špatně pochopila, ale nevím, kdo tomuhle může věřit a brát to vážně.

Lucifer
11
Lucifer * 25.09.2012, 23:52:22
Honzo, počkej si ještě asi osm minut Úžasný

h
10
h 25.09.2012, 23:49:31
křesťanství a Kelti je kravská spojitost ... Christos znamený Mesiáš ... ten se ale vyskytoval ve všech kulturách .... dnes je křesťanství spojeno hlavně s katolíky, kteří jsou ale jen pokračováním římského imperia jinou formou ... nejde o náboženství, anobrž o politiku ... přitom \\\"starověký\\\" Řím svého Mesiáše měl .... Mithru ... židovský zbičovaný a na jejich přání ukřižovaný prudič byl použit ... zneužit ... jako .... hmmmm ..... prostě novodobé křesťanství je cargokult ... a s Kelty už vůbec nemůže souvidet ....

Lucifer
9
Lucifer * 25.09.2012, 23:29:41
Honzo, možná jo, možná ne, ale zítra, čili za půl hodiny, tady bude něco o druidech. A mimochodem, jak se ti líbí černá Marie?

http://www.neviditelnycert.cz/blog/vinarna-u-certa/1170-cerna-marie.html

Mrkající

«     1    2   »